کتاب استخدامی اداری ها
وزارت آموزش و پرورش

قانون اصلاح بند 1 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

طرح دو فوریتی اصلاح بند 1 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

خبر مورخ 2 تیر 1399

طرح دو فوریتی مجلس برای اصلاح قانون جذب نیروهای نهضتی

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس از تدوین طرح دو فوریتی اصلاح قانون جذب نیروهای نهضت سواد آموزی با امضای حداقل ۱۵۰ نماینده خبر داد.

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعتراض برخی نیروهای نهضتی به بند اول قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، اظهار کرد: بر اساس این بند نیروهای نهضتی که چندین سال سابقه در آموزش و پرورش دارند نیز باید به مانند افرادی که هیچ سابقه‌ای ندارند، آزمون دهند.

ببینید: قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر درمجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش باید سابقه این معلمان برای جذب آن‌ها در آموزش و پرورش در نظر گیرد، افزود: بر همین اساس طرحی در مجلس برای تسهیل جذب نیروهای نهضتی سابقه دار در آموزش و پرورش تدوین شده که به امضای حدود 150 نماینده مجلس رسیده است.

وی ادامه داد: بر اساس طرح تهیه شده توسط نمایندگان مجلس یازدهم، آزمون ورودی برای نیروهای نهضتی سابقه دار که مقرر بود در تیرماه برگزار شود، لغو یا به تأخیر خواهد افتاد.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حال حاضر برای جذب نیروهای سابقه دار نهضتی بار مالی در قانون بودجه دیده شده و می‌توان آن‌ها را با برگزاری یک دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان به روزرسانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام