کتاب استخدامی اداری ها
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

‌قانون احتساب خدمت در جبهه افراد جزو خدمت دوره ضرورت

‌‌قانون احتساب خدمت در جبهه افراد جزو خدمت دوره ضرورت (مصوب ۲۱/۰۷/۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی)

ماده واحده- كليه افرادي كه به سن مشموليت نرسيده و كساني كه داراي يكي از معافيت‌هاي مقرر در قانون خدمت وظيفه عمومي بوده و طبق ‌همان قانون واجد شرايط اعزام به خدمت نباشند، به طور داوطلب در جبهه خدمت نموده يا بنمايند و مجموعه دوره آموزش و حضور در جبهه كمتر از‌سه ماه نباشد و همچنين ايامي كه بعد از  اين مدت در مناطق عملياتي خدمت نمايند، جزو خدمت دوره ضرورت آنان محسوب خواهد شد.

‌تبصره 1- از تاريخ تصويب اين قانون اعزام شوندگان به مناطق عملياتي در صورتي از مزاياي اين قانون بهره‌مند مي‌شوند كه داراي پانزده سال تمام‌ باشند.

‌تبصره 2- در صورتي كه مدت خدمت افراد موضوع اين قانون در منطقه عملياتي معادل يا بيشتر از خدمت دوره ضرورت باشد، كارت پايان‌خدمت آنان توسط نيروي اعزام‌كننده صادر و تحويل خواهد شد و چنانچه مدت خدمت در منطقه عملياتي كمتر از مدت خدمت دوره ضرورت باشد، ‌كسري آن را تا مدت مقرر خدمت دوره ضرورت با اخذ دفترچه آماده به خدمت و معرفي اداره وظيفه عمومي در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي انجام ‌خواهد داد.

‌تبصره 3- كساني مي‌توانند از مزاياي اين قانون استفاده نمايند كه چنانچه بيش از حقوق و فوق‌العاده سربازي  اخذ كرده‌اند و يا اخذ مي‌كنند‌ مابه‌التفاوت آن را به خزانه واريز نمايند.

‌تبصره 4 – كساني كه به علت حضور در جبهه پس از رسيدن به سن مشموليت خود را به اداره نظام وظيفه براي گرفتن كارت آماده به خدمت معرفي‌ نكرده باشند، غايب محسوب نشده و مشمول اين قانون خواهند شد.

‌تبصره 5 – آيين‌نامه اجرايي اين قانون توسط وزارت خانه‌هاي كشور، دفاع و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تهيه و  به تصويب هيأت دولت خواهد ‌رسيد.

‌قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و پنج تبصره در جلسه روز يكشنبه بيست و ششم مهر ماه يك هزار و سيصد و شصت و شش مجلس شوراي اسلامي‌ تصويب و در تاريخ ۶/۸/۱۳۶۶ به تأييد شوراي نگهبان رسيده است.

‌رييس مجلس شوراي اسلامي- اكبر هاشمي

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام