کتاب استخدامی اداری ها
هیأت دولت

اصلاح آیین نامه داخلی هیئت دولت در خصوص تعیین ترکیب و عناوین کمیسیون های دائمی دولت

ابلاغ اصلاحیه آیین نامه داخلی هیئت دولت درخصوص تعیین ترکیب و عناوین کمیسیون های دائمی دولت

با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به اصلاح ماده (۶) آیین نامه داخلی هیئت دولت درخصوص تعیین ترکیب و عناوین کمیسیون های هیئت دولت ابلاغ شد.

ابلاغ اصلاحیه آیین نامه داخلی هیئت دولت درخصوص تعیین ترکیب و عناوین کمیسیون های دائمی دولت

به گزارش شناسنامه قانون، هیئت وزیران در جلسه مورخ ۱۵ دی ۱۴۰۰، به استناد اصل (۱۳۸) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در راستای رفع مشکلات ناشی از عضویت اعضای هیئت دولت در بیش از یک کمیسیون دولت (از جمله در حصول حد نصاب رسمیت جلسات) و نیز پیشنهاد برخی از اعضای دولت مبنی بر اصلاح برخی از عناوین کمیسیون ها، با اصلاح ماده (۶) آیین نامه داخلی هیئت دولت موافقت کرد.

به موجب مصوبه فوق، عناوین و ترکیب کمیسیون های دائمی هیئت دولت به شرح زیر تعیین شد:

کمیسیون اقتصاد: متشکل از وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیرو، راه و شهرسازی، نفت، رؤسای سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور، معاون اجرایی رئیس جمهور، معاون اقتصادی رئیس جمهور، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران.

کمیسیون مدیریت امور عمومی و سرمایه انسانی (عنوان قبلی: کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک): متشکل از وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور، رؤسای سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران.

کمیسیون فرهنگی و اجتماعی (عنوان قبلی: کمیسیون فرهنگی): متشکل از وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رؤسای سازمان اداری و استخدامی کشور و حفاظت محیط زیست، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.

کمیسیون زیربنایی، صنعت و محیط زیست (عنوان قبلی: کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست): متشکل از وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رؤسای سازمان برنامه و بودجه کشور، حفاظت محیط زیست و انرژی اتمی ایران و معاون اجرایی رئیس جمهور.

کمیسیون حقوقی و قضایی (عنوان قبلی: کمیسیون لوایح): متشکل از وزرای دادگستری، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، رؤسای سازمان های اداری و استخدامی کشور و حفاظت محیط زیست، معاون حقوقی رئیس جمهور، معاون امور مجلس رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده.

کمیسیون سیاسی و دفاعی: متشکل از وزرای کشور، امور خارجه، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، اطلاعات، رؤسای سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور و معاون امور مجلس رئیس جمهور.

کمیسیون علمی، فناوری و هوشمندسازی (عنوان قبلی: کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری): متشکل از وزرای صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری، ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور اقتصادی و دارایی، آموزش و پرورش، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رؤسای سازمان برنامه و بودجه کشور، اداری و استخدامی کشور، حفاظت محیط زیست و انرژی اتمی ایران و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام