کتاب استخدامی اداری ها
دانلود

سالنامه آماری سال ۱۴۰۰ صندوق بازنشستگی کشوری

سالنامه آماری سال ۱۴۰۰ صندوق بازنشستگی کشوری

شناسنامه قانون- سالنامه آماری صندوق بازنشستگی کشوری مربوط به وقایع آماری سال ۱۴۰۰ این صندوق منتشر شد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از سایت صندوق بازنشستگی کشوری، این نشریه که توسط دفتر برنامه ریزی و تعالی سازمانی صندوق بازنشستگی کشوری در ۱۱۱ صفحه تهیه و گردآوری شده است، دربردارنده خلاصه آمار و اطلاعات صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان سال ۱۴۰۰ است.

برخی آمارهای کلی سالنامه:

در این سالنامه پنج بخشی، به افراد تحت پوشش، بخش رفاهی و حمایتی، مالی و اقتصادی، منابع انسانی و سایر اقلام پرداخته شده است.

بر اساس آمار منتشر شده در سالنامه ۱۴۰۰، نسبت پشتیبانی صندوق بازنشستگی کشوری که در سال ۱۳۹۶، عدد ۰.۷۷ را نشان می داد، در انتهای سال ۱۴۰۰ به ۰.۵۹ رسیده است. به این معنی که میزان خروجی صندوق نسبت به ورودی‌های آن به شدت افزایش یافته است. براساس گزارش های جهانی، استاندارد نسبت پشتیبانی در صندوق های پایدار بیش از ۵ است.

همچنین آمار نشان می دهد که درصد حقوق بگیران زن به مرد صندوق بازنشستگی کشوری در کل کشور ۳۳ به ۶۷ بوده است.

تا پایان سال ۱۴۰۰، بازنشستگان «آموزش و پرورش» با بیش از ۹۷۸هزار نفر (از مجموع یک میلیون و ۵۸۶ هزار و ۱۰۲نفر)، بیشترین تعداد حقوق بگیران صندوق (۶۱.۶۸درصد) از یک ارگان را به خود اختصاص داده اند. وزارتخانه های «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، «جهاد کشاورزی» و «راه و شهرسازی» در رتبه های بعدی قرار دارند.

همچنین در پایان سال ۱۴۰۰، تعداد ۹۵۷ نفر از افراد به صورت خویش فرمایی تحت پوشش این صندوق قرار داشته اند. این رقم ۰.۰۶ درصد حقوق بگیران را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این آمار، میانگین مدت پرداخت حقوق به حقوق بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۳۹۶، عدد ۲۷.۴۲ را نشان می داده که تا پایان سال ۱۴۰۰ این عدد به ۲۸.۴۸ سال رسیده است.

بر این اساس، تعداد وراث وظیفه بگیر تحت پوشش نیز تا پایان سال ۱۴۰۰، به تعداد ۳۸۳هزار و ۷۰۶ نفر بوده است که از این تعداد ۹۴درصد زن و ۶درصد مرد بوده اند.

علاقه مندان می توانند نسخه الکترونیکی این سالنامه را از اینجا دریافت کنند.

دانلود سالنامه آماری سال ۱۴۰۰

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

?روبیکا
https://rubika.ir/shenasname
?ایتا
eitaa.com/Shenasname
?بله
https://ble.ir/Shenasname
?سروش
splus.ir/Shenasname

1 دیدگاه

  1. میانگین حقوق 96/5 درصد کارمندان بازنشسته درسال 1400 = 6 الی 11 میلیون تومان بوده درحالیکه فقط 3/5 درصد کارکنان رده بالای خوش نشین ها 25 الی 41 ملیون تومان بوده است بنابراین فاصله دریافت حقوق 6 ملیون با 41 ملیون تومان را همیشه باید درنظرداشته باشیم که اصلا محاسبه منطقی دراین وضعیت اقتصادی کشور نخواهدبود فلذا ضمن تقدیروتشکرازاقدامات انقلابی اخیرسال 1401 از دولت محترم فعلی مردمی که عدالت محور ومدافع قشر پائین جامعه می باشند خواهشمندیم باعنایت بیشتر روند متناسب سازی حقوقهای شاغلان وبازنشستگان را درفاصله اعدادحداقل وحداکثر بصورت منطقی همچنان دنبال واجرافرمایند. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام