کتاب استخدامی اداری ها
آزمون های استخدامیمقررات کار

آزمون صلاحیت سنجی و شناسایی مدرسین روابط کار موسسه کار و تامین اجتماعی

آزمون صلاحیت سنجی و شناسایی مدرسین روابط کار موسسه کار و تامین اجتماعی

اطلاعیه استقرار باشگاه مدرسین موسسه کار و تامین اجتماعی

فاز اول (آزمون صلاحیت سنجی و شناسایی مدرسین روابط کار)

 مقدمه:

با استناد به وظایف قانونی موسسه کار و تامین اجتماعی و در راستای استقرار باشگاه مدرسین، این موسسه در حیطه های مورد فعالیت در نظر دارد در فاز ابتدایی استقرار باشگاه، اولویت را به حوزه پرکاربرد روابط کار اختصاص دهد. توجه به مفاد ماده ۱۹۶ و ۲۰۱ قانون کار، تعمیم و توسعه دانش و فرهنگ روابط کار، ایجاد سازو کار نظام مند و ساماندهی آموزش روابط کار در کشور و صدور گواهی و اعتبارنامه آموزشی برای افراد صاحب صلاحیت و تاسیس و تقویت باشگاه مدرسین و معرفی مدرسین سنجش شده در باشگاه مدرسین خود و پشتیبانی از آنها از جمله اهداف اساسی این پروژه می‌باشد، در این راستا مؤسسه کار و تأمین اجتماعی در نظر دارد با اتکا به ضوابط و معیارهای آموزشی خود و با همکاری از ظرفیت علمی صاحبنظران و متخصصان امر شناسایی، صلاحیت سنجی و رتبه بندی آموزشی مدرسان روابط کار را با برگزاری آزمون سراسری و مصاحبه های تخصصی و برگزاری دوره های مقدماتی و پیشرفته تربیت مدرس روابط کار ، پیگیری و به نتیجه برساند.بدیهی است که پس از اجرای پروژه، افراد پذیرفته شده به باشگاه مدرسین موسسه افزوده می شوند و اولویت  هرگونه تدریس در دوره های آموزشی روابط کار که توسط این موسسه برگزار خواهد شد توسط این افراد و متناسب با رتبه مکتسبه‌شان خواهد بود. ضمن اینکه با اعلام رسمی کارشناسان و مدرسان تایید صلاحیت شده در وب سایت موسسه کار و تامین اجتماعی (به عنوان نهاد آموزشی و پژوهشی ذیصلاح و تخصصی در زمینه دانش حقوقی و اجتماعی کار)، صلاحیت و توانمندی آموزشی این دسته از پذیرفته شدگان برای سایر مراکز و نهادهای آموزشی که به نحوی در زمینه تدریس و آموزشهای روابط کار فعالیت دارند محرز گشته و با توجه به نیاز آموزشی جامعه کار به آموزش‌های مرتبط به روابط کار و وجود چالشهای همیشگی در این حوزه، فرصت های آموزشی مناسبی در اختیار معرفی شدگان قرار خواهد گرفت.

نکته شماره ۱: بدیهی است که ثبت نام در  آزمون صلاحیت سنجی متقاضیان تدریس روابط کار داوطلبانه بوده اما مؤسسه کار و تأمین اجتماعی به عنوان نهاد تخصصی که در زمینه آموزش قوانین و مقررات کار و حقوق کار فعالیت می‌نماید خود را ملزم به ساماندهی آموزشها و مدرسین ذیصلاح در این حوزه ها نموده و متعهد می گردد که جهت استقرار و تثبیت باشگاه مدرسین و  تامین و تقویت توان علمی مدرسین  معرفی شده به باشگاه نهایت تلاش خود را به عمل آورد.

نکته شماره ۲: پیشنهاد می شود تمامی مدیران و کارشناسان شاغل و بازنشسته در حوزه روابط کار،صاحبنظران، اساتید و دانشجویان مقاطع بالای تحصیلی در رشته های حقوق و یا سایر رشته های دانشگاهی مرتبط، مدیران و کارشناسان مطلع منابع انسانی بنگاه‌های اقتصادی، اعضای مراجع حل اختلاف کار سراسر کشور، اعضای مطلع تشکل های کارگری و کارفرمایی، وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در زمینه روابط کار و سایر علاقمندان به این حوزه در آزمون مشارکت نمایند و با فرصتی که جهت خودارزیابی دانشی و توانمندی‌های تدریس خود پیدا می نمایند امکان عضویت در باشگاه مدرسین موسسه و انتفاع از مزایای آموزشی آن را پیدا نمایند.

۱- فرایند اجرایی:

مراحل اجرایی پروژه به ترتیب شامل :

– برگزاری آزمون سراسری در زمینه روابط کار با حضور کارشناسان و علاقمندان حوزه روابط کار

– اعلام نتایج آزمون و معرفی پذیرفته شدگان آزمون تخصصی جهت طی مراحل مصاحبه و شناسایی توانمندی مهارتهای تدریس پذیرفته شدگان

– شناسایی، صلاحیت‌سنجی و رتبه‌بندی نهایی پذیرفته شدگان

– برگزاری دوره های آموزشی مقدماتی و پیشرفته تدریس در حوزه روابط کار

– صدور گواهی آموزشی و تایید صلاحیت تدریس داوطلبین پذیرفته شده و در نهایت معرفی این دسته از داوطلبان در باشگاه مدرسین مؤسسه کار و تأمین اجتماعی

پس از فراخوان عمومی از طریق وب‌سایت‌ها و کانال‌های آموزشی و همچنین اطلاع‌رسانی سراسری از طریق ادارات کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی متقاضیان بایستی از تاریخ ۱۹/۱۱/۱۴۰۲ لغایت ۳۱/۰۱/۱۴۰۳ با مراجعه به وب سایت مؤسسه به آدرس اینترنتی: www.lssi.ir، ثبت نام آزمون را انجام دهند. زمان برگزاری آزمون در نیمه دوم اردیبهشت ماه می‌باشد که تاریخ دقیق آن متعاقبا به اطلاع فراگیران خواهد رسید.

۲- شرایط متقاضیان :

– دارابودن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی

– پذیرفته شدن در آزمون مربوط

– انجام مصاحبه تخصصی و در صورت لزوم طی دوره آموزشی بنا به تشخیص هیات تخصصی تشکیل شده در مؤسسه کار و تأمین اجتماعی

– دارا بودن سایر مقررات عمومی از جمله موازین قانونی، اخلاقی، سیاسی و همچنین دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت ویژه آقایان

۳- منابع آزمون

قانون کار، کلیات قانون تامین اجتماعی، قوانین و مقررات تشکلهای کارگری و کارفرمایی، قوانین و مقررات جانبازان و ایثارگران در زمینه روابط کار، مراجع حل اختلاف و آیین دادرسی کار،کلیه مباحث تبعی مرتبط به قرارداد کار، شرایط کار، مقررات انضباطی کارگاه، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره از سوی معاونت روابط کار، قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری در زمینه‌های مرتبط،کلیات طبقه‌بندی مشاغل و نظام‌های جبران خدمت کارگران، مقررات جدید مرتبط به روابط کار در قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، آشنایی با کلیات حقوق کار و مقررات بین‌المللی مرتبط با روابط کار از جمله مقاوله نامه‌های بنیادین کار و مقاوله‌نامه‌های الحاقی جمهوری اسلامی ایران (بدیهی است که به تناسب اهمیت موضوعات، تعدادی سؤال چهارگزینه‌ای از مجموعه موارد فوق‌الذکر در آزمون طرح خواهد شد. سؤالات آزمون مجموعا شامل ۶۰ تا ۷۵ سؤال چهارگزینه‌ای خواهد بود که داوطلبین بایستی آنرا در طی ۷۵  تا ۹۰ دقیقه پاسخ دهند.)

۴- تاریخ و شرایط ثبت نام:

– آزمون به صورت سراسری و در مراکز استان‌ها در نیمه دوم اردیبهشت ماه سال آتی برگزار خواهد شد. فرصت ثبت نام در وب سایت موسسه جهت شرکت در آزمون تا ۳۱/۱/۱۴۰۳ مقدور می باشد.

لازم به ذکر است که  هزینه آزمون در این مرحله برای داوطلبین رایگان بوده و مؤسسه متقبل پرداخت هزینه‌های آزمون خواهد بود. آزمون به صورت الکترونیک و در کلیه مراکز استانی برگزار خواهد شد و داوطلبین موظفند با در دست داشتن مدارک لازم، طبق برنامه زمانی اعلامی در محل آزمون حضور به هم برسانند. (تاریخ، ساعت و محل دقیق آزمون چند روز قبل از برگزاری و  در زمان صدور کارت آزمون به اطلاع داوطلبین خواهد رسید)

۵- سایر شرایط:

  • هیأت تخصصی موضوع بند ۳ ماده ۲ این اطلاعیه  مرکب از ۵ نفر اساتید حقوق کار و یا صاحبنظران و متخصصان شناخته شده روابط کار و با حکم رسمی رئیس مؤسسه می باشند که به این هیات تخصصی، دو نفر از مدیران و کارشناسان آموزشی مؤسسه به جهت اعمال ضوابط و استانداردهای آموزشی اضافه شده و در مجموع برخوردار از ترکیبی هفت نفره خواهند بود و مصوبات هیأت مستلزم اخذ حداقل ۵ رای می باشد.
  • اعطای گواهینامه صلاحیت تدریس به متقاضیان ، منوط به پذیرش در آزمون و مصاحبه تخصصی و در صورت لزوم طی دوره های آموزشی ویژه تحت عنوان تربیت مدرس روابط کار خواهد بود.

موسسه کار و تامین اجتماعی

لینک ثبت نام

معاونت آموزشی موسسه کار و تامین اجتماعی

شماره تماس کارشناسان معاونت آموزش                         66556815 – 021

خانم دولتی          ( داخلی 205 )                               5-66556801 – 021

آقای فقیه محمدی ( داخلی 213 )                               5-66556801 – 021

2 دیدگاه

    1. با سلام.در مورد آزمون مربوطه هیچ کتاب یا منبعی اعلام نمی گردد و متقاضیان بر اساس سر فصلهای اشاره شده در متن فراخوان و متناسب با اهمیت موضوع پاسخگوی سوالات طراحی شده خواهند بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام