کتاب استخدامی اداری ها
مباحث کارگزینی

آیین نامه اجرایی فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت تدوین شده است

آیین نامه اجرایی فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت تدوین شده است

شنانسامه قانون- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تدوین آیین نامه اجرایی فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت خبر داد.

به گزارش شناسنامه قانون، مسعود کریم خانی، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان طی پیامی اعلام کرد: «آیین نامه اجرایی فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت تدوین شده است و برای اجرا در هفته آینده ابلاغ خواهد شد. خبر تکمیلی، به زودی ….»

آیین نامه اجرایی فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت
آیین نامه اجرایی فوق العاده خاص کارکنان نظام سلامت

پیش از این نیز معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارت، ضمن اعلام خبر پرداخت فوق العاده خاص با نام ترمیم حقوق کارکنان، اعلام کرده بود که قصد داریم طی چند هفته آینده اجرای این فوق العاده را طی یک آیین نامه ساده شروع کنیم تا سهمی در تأمین معیشت کارکنان داشته باشد.

بیشتر ببینید: قانون ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت و اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور (نامه شماره ۴۷۲۵۰ مورخ ۲۱/۳/۱۴۰۳ سرپرست ریاست جمهوری)

بهروز رحیمی، با اشاره به تلاش وزارت بهداشت برای بهبود معیشت کارکنان نظام سلامت از ابتدای دولت سیزدهم، خاطرنشان کرد: دو مطالبه فوق‌العاده خاص کارکنان نظام سلامت و اصلاح مبلغ اضافه‌کار با دستور مقام عالی وزارت برای اجرا، در سطوح مختلف وزارت متبوع، مجلس شورای اسلامی و دولت مورد پیگیری‌های مستمر قرار گرفت.

وی، مسیر تحقق این مطالبات را پرتلاطم عنوان کرد و افزود: موضوع فوق‌العاده خاص با تلاش‌های فراوان، نظر موافق دولت و مجلس شورای اسلامی به مقدار ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات هزینه‌ای و اختصاصی وزارت بهداشت تصویب شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام با موضوع فوق‌العاده خاص کارکنان نظام سلامت در قالب ترمیم حقوق و بدون درج در احکام کارگزینی موافقت کرده که با تلاش‌های وزارت بهداشت درج این ردیف در احکام کارگزینی از سال آینده محقق خواهد شد.

رحیمی با تأکید بر اینکه خاص‌تر از کارکنان نظام سلامت برای دریافت فوق‌العاده خاص وجود ندارد، افزود: با تلاش وزارت بهداشت و با توجه به حساسیت‌های شغلی، پرداخت فوق‌العاده خاص به تمامی رسته‌های کارکنان نظام سلامت تعلق می‌گیرد.

وی از ابلاغ قانون ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت توسط دولت به وزارت بهداشت در روزهای اخیر خبر داد و گفت: آئین‌نامه ساده و شفافی توسط وزارت بهداشت برای فوق‌العاده خاص تدوین شده که در هفته آینده به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ خواهد شد و اجرای آن بلافاصله آغاز خواهد شد

ایشان در انتها از پیگیری برای افزایش نرخ اضافه کار ساعتی کارکنان وزارت بهداشت و درمان به حداقل دو برابر خبر داد و اظهار امیدواری کرد که ظرف یکی دو هفته آینده محقق شود.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

1 دیدگاه

  1. یک حق کوچک می خواستن به حقوق بگیران دولت بدهند یک دوره ریاست جمهوری طول کشیده هنوز هم محقق نشده ولی متاسفانه 1000- 1000 میلیارد از بیت المال را افراد اختلاص گر می خورند!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام