کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

با هماهنگی دولت و مجلس قطعاً لایحه ساماندهی کارکنان دولت در موعد مقرر تقدیم خواهد شد

با هماهنگی دولت و مجلس قطعاً لایحه ساماندهی کارکنان دولت در موعد مقرر تقدیم خواهد شد

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، به تشریح روند تدوین لایحه ساماندهی کارکنان دولت در سازمان اداری و استخدامی کشور در این هفته پرداخت.

علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح روند تدوین لایحه ساماندهی کارکنان دولت در سازمان اداری و استخدامی کشور، گفت: این هفته بنده به همراه آقای عباس گودرزی جلسه‌ای در کمیته تدوین لایحه ساماندهی کارکنان دولت در سازمان اداری و استخدامی کشور داشتیم که در آن به بیان دغدغه‌های مجلس پیرامون این حوزه پرداختیم که در نهایت ۸۰ درصد آنها مورد قبول قرار گرفت.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه هماهنگی و انسجام در این سازمان حاکی از آن است که آنها اصل موضوع را پذیرفته‌اند و این یک گام رو به جلو است.

وی تصریح کرد: در گذشته در دولت و سازمان اداری و استخدامی کشور در مقابل ساماندهی کارکنان دولت مقاومت می‌کردند و این اقدام را قبول نداشتند اما در این دولت یک گام رو به جلو این است که آنها این موضوع را قبول دارند.

بابایی کارنامی خاطرنشان کرد: البته ما وقتی اصل این موضوع را پذیرفته‌ایم باید هماهنگی بیشتری در این زمینه ایجاد کنیم، به این معنا که نباید به بهانه انجام یک کار درست آن را خراب‌تر کرده و مشکلات را در این حوزه بیشتر کنیم.

بیشتر ببینید: مسائل و چالش‌های پیشِ روی ساماندهی کارکنان دولت بررسی شد

نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: هم‌اکنون در سامانه سازمان اداری و استخدامی کشور اسامی بیش از ۵۸۰ هزار نفر از شاغلان در دستگاه های دولتی و غیر دولتی درج شده است که در زمره گروه هدف ما بوده و در قالب انواع استخدام‌ها از جمله قراردادی، شرکتی، ساعتی، حجمی و سایر قراردادهایی که بر اساس قانون وجود ندارند و سلیقه‌ای تعریف شده‌اند در حال فعالیت هستند و ما باید برای ساماندهی این افراد ابتکار خوبی داشته باشیم.

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در این جلسه قرار شد در سازمان اداری و استخدامی کشور با حضور صاحبنظران فعال در دانشگاه‌ها، مرکز مطالعات این سازمان و اندیشمندان تا دو هفته آینده پیش‌نویس این لایحه آماده شود و بر اساس چارچوبی که پیرامون آن به توافق رسیدیم قطعا لایحه ساماندهی کارکنان دولت در موعد مقرر به مجلس تقدیم خواهد شد.

اخبار مربوط به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را از لینک زیر دنبال کنید:

[su_button url=”https://shenasname.ir/tag/%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%87%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85″ target=”blank” style=”noise” size=”11″ radius=”0″ icon=”icon: newspaper-o”]آخرین اخبار طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت[/su_button]

4 دیدگاه

 1. دنبال ردیف رسمی نباشید چون بدون از مون محدودیت سنی دارن میدن به ایثارگران حتی ردیف هم.کم میارن.که قراره ایجاد کنند فقط می مونه بودجه برا حقوق که قراره پول چاپ کنند بعد طرف با مدرک فوق لیسانس بیست ساله قرار داد یه.چه عدالتی بقیه فارغ التحصیلان دانشجوها هم که سهمیه ندارن بزن دنبال یه کار دیگه چون جایی براشون تو ادارات نیست سهمیه شرط استخدام فوری بدون ازمون

 2. باسلام وضمن تشکرازنمایندگان محترم بابت پیگیری های خالصانه، وتشکرازاقای رئیسی همانجوری که مقام معظم رهبری درروزکاربیان کردند.گفتن که فقط درسال یک بارحقوق این عزیزان روزیادمیکنن بعدفکرمیکنن کارزیادی کردند.بایددولت ومجلس بفکرتبدیل وضعیت شغلی این قشرزحمت کش باشند. جاداره ازطرف پرسنل وزارت جهادخدمت عزیزانی که دراین زمینه درحال فعالیت هستن عرض کنم این عزیزان همگی تحصیل کرده ودارای سوابق بالای ۱۰ سال همچنان باحکم کارگری مشغول به خدمت می باشند.متاسفانه باتحریم های ظالمانه دولت خبیث آمریکا به این قشرخیلی فشارواردمیشود.هزینه های اولیه خانواده، فرزندان،مستاجری دراین شرایط بحرانی کشورو….. شمارو به خدابفکراین قشرباشید
  اعجرکم عندالله
  ازطرف پرسنل خدوم وزارت جهاد و تمام کسانیکه نمیتوان باصدای مظلومشان این دردهاروبه گوش مسئولین برسانند.
  ای که دستت میرسد…. دستی بگیر
  به امیدخبرهای خوب
  وساختنی کشوری آباد و همچنین پشتیبان مقام معظم رهبری به راهمان ادامه میدهیم

  یاعلی

 3. ممنون انشالله که این طرح ختم به خیر شود و تمام نیروهای قراردادی با هر نوع اسم و تامین اعتبار از هر محل در تمام دستگاههای اجرایی تبدیل وضعیت شوند و تمام مجراهای باز (پارتی بازی) برای آوردن نیروهای قراردادی بسته بشن .

 4. ممنون از زحمات جنابعالی و ممنون از دولت که درک میکند این مشکلات را چون دولت و مجلس قبلی اصلا فکر کارمندان زیر دست نبودند در ضمن خواهش داریم پست های خالی سازمانی را با افراد قراردادی با مدرک تحصیلی مرتبط پر کنید تا اولا حقوق جدید ندهید چون الان حقوق بگیرند دوما چندین سال تجربه کسب کردند سوما امنیت شغلی بدهید و کار بخواهید تا راندمان بالاتر برود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام