کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

یک نماینده مجلس: طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت بار مالی ندارد

۳ میلیون از حقوق کارکنان به واسطه‌ها می‌رسد | طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت بار مالی ندارد

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تعدادی از نیروهایی که در قالب قراردادهای مختلف اعم از خریدخدمات، ساعتی، قرارداد معین و…فعالیت دارند، از طریق واسطه‌ای بین نیروی کار با سازمان یا وزارتخانه مربوطه حقوق دریافت می‌کنند.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایلنا، خلیل بهروزی‌فر، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تعدادی از نیروهایی که در قالب قراردادهای مختلف اعم از خریدخدمات، ساعتی، قرارداد معین و…فعالیت دارند، از طریق واسطه‌ای بین نیروی کار با سازمان یا وزارتخانه مربوطه حقوق دریافت می‌کنند.

بهروزی فر افزود: این امر، باعث کاهش دریافتی واقعی آن‌ها شده است. کما اینکه امروز اگر دولت ۷ میلیون تومان بابت حقوق یک نفر از آن‌ها می‌پردازد شاید تنها ۴ میلیون تومان دریافت کند و مابقی آن را فرد پیمانکار یا واسطه‌ای که هیچ تلاشی در این زمینه نداشته است به عنوان سود برمی‌دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس آنچه ما در کمیسیون اجتماعی در قالب طرح ارائه دادیم به این نتیجه رسیدیم که تبدیل وضعیت این نیروها نه تنها بار مالی برای دولت به همراه نداشته و این قانون شامل اصل ۷۵ قانون اساسی نخواهد شد، بلکه حتی باعث می‌شود که بخشی از حقوق آن‌ها بالا برود و به بهبود معیشت این افراد کمک شود.

بهروزی‌فر خاطرنشان کرد: ما به این دلیل تنها در قالب ارائه طرح برای ساماندهی کارکنان دولت اکتفا نکردیم چرا که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر لایحه‌محور کردن مصوبات مجلس تاکید کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: ما یک ماه قبل از رییس سازمان اداری و استخدامی برای حضور در نشست این کمیسیون دعوت به عمل آوردیم و در آن تصمیم گرفتیم که این سازمان ظرف مدت ۴۵ روز لایحه ساماندهی کارکنان دولت را به این کمیسیون تقدیم کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون سازمان اداری و استخدامی تنها حدود دو هفته دیگر مهلت دارد تا به این امر مبادرت ورزد، ضمن اینکه ما هم ساعت‌های زیادی را روی این طرح کار کارشناسی انجام دادیم و به نتایج مطلوبی هم دست پیدا کردیم، بنابراین لایحه دولت و این طرح توامان می‌توانند خروجی بسیار خوبی را برای تبدیل وضعیت این نیروها داشته باشد و تصویب آن پایانی بر هر نوع بی‌عدالتی در ساختار اداری و استخدامی کشور شود.

اخبار مربوط به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت را از لینک زیر دنبال کنید:

[su_button url=”https://shenasname.ir/tag/%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%87%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%af%d8%a7%d9%85″ target=”blank” style=”noise” size=”11″ radius=”0″ icon=”icon: newspaper-o”]آخرین اخبار طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت[/su_button]

4 دیدگاه

  1. سلام.بر فرض اینکه بار مالی هم داشته باشد. آیا این دلیلی برای عدم اجرای عدالت است؟
    باید عدالت در پرداخت حقوق ،اگر هم بار مالی داشته باشد به اجرا درآید.
    ما کارمندان(قراردادی،شرکتی و….)خواهان اجرای عدالت در پرداخت حقوق هستیم.

  2. من نمیدونم حذف شرکت های واسطه واقعا فرمول پیچیده فیزیک و ریاضی میخواد شماها که توانایی حذف تبعیض دارید و یک روز حتی ساعت تاخیر در قیامت جوابگو خواهید بود شماها به دستگاها فعلا اعلام کنید قرارداد جدید با پیمانکاران نداشته باشند تا وقت اصلاح جزئیات و حقوق و شرایط الان دو بار قرارداد ما هر ماه با شرکت واسطه تمدید میشه خیلی سخته به دستگاه اجرایی بگید حقوق بدون واسطه به نیروها پرداخت کنید تا سر وقت اینکه شما پروفسورها و نوابغ لایحه و قانون تصویب کنید

  3. حقوق های نجومی بار مالی ندارند بعضی ریخت پاشها بار مالی ندارند. خوب اگه بار مالی دارند تعدیل نیرو کنید چرا بیگاری از کارکنان و کارگران می کشید چرا حقوقشون درست حسابی پرداخت نمی کنید نه حضور در تعطیلات بهشون می دن حق شیفت بهشون می دن دولت هم از کارکنانشان سو استفاده می کند تا کی بایستی حقشون بخورند از خدا بترسید بهانه جویی نکنید تا کی تبعیض و نابرابری را ادامه خواهید داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام