کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

دورکاری کارمندان از جمله مادران دارای فرزند دبستانی یا دبیرستانی منعی ندارد

معاون رئیس جمهور: دورکاری کارمندان از جمله مادران دارای فرزند دبستانی یا دبیرستانی منعی ندارد

ریاست جمهوری و معاون اول ایشان تاکید بر رعایت حال مادران و کودکان و امکان ادامه دورکاری داشته اند و البته راهکار استفاده سازمان اداری استخدامی هم از مصوبه آیین نامه دورکاری کارمندان سال ۸۹ بسیار خوب است و شامل حال تمام افراد از جمله مادران کودکان دبستانی می شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با اشاره به درخواست‌های مکرر مادران شاغل دارای دانش آموز مقطع ابتدایی برای ادامه یافتن دورکاری، گفت: مصوبه سال ۸۹ کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک در خصوص دورکاری عام و شامل است و هیچ منعی برای استفاده از این قانون در خصوص دورکاری زنان دارای فرزند دبستانی یا دبیرستانی و حتی افرادی که فرزند ندارند، وجود ندارد.

انسیه خزعلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه سال ۸۹ کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک در خصوص دورکاری، اظهار کرد: آن مصوبه عام است و شامل همه کسانی که تمایل به دورکاری دارند، می شود و اختصاص به زنان یا مادران ندارد حتی افرادی که فرزند ندارند هم می‌توانند از این بخشنامه استفاده کنند؛ البته فقط یک اشاره دارد که اگر متقاضی زیاد بود، اولویت با معلولان، زنان باردار یا مادرانی است که فرزند زیر شش سال دارند ولی هیچ منعی برای استفاده از این قانون برای کسانی که فرزند دبستانی یا دبیرستانی دارند هم وجود ندارد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با اشاره به سخنان پیشین خود مبنی بر دورکاری زنان شاغل دارای فرزند مقطع ابتدایی اما اختصاص این امر از سوی سازمان اداری و استخدامی به مادران دارای فرزند زیر ۶ سال، تصریح کرد: اینکه ما دورکاری زنان شاغل دارای فرزندان دبستانی و مهد کودکی را مطرح کردیم به دلیل مراجعه بسیار زیاد بانوان و نگرانی آنها به دلیل بسته بودن مهدکودک‌ها و دبستان‌ها  و آسیب هایی بود که بر اثر تنها گذاشتن فرزندان متوجه خانواده می شد.

بیشتر ببینید: سازمان اداری و استخدامی: نحوه حضور و دورکاری کارکنان و مادران کودکان زیر ۶ سال

خزعلی با بیان اینکه دورکاری این مادران لزومی به مطرح شدن مجدد در دولت ندارد چراکه دو بار تا کنون مطرح شده است، تاکید کرد: ریاست جمهوری و معاون اول ایشان تاکید بر رعایت حال مادران و کودکان و امکان ادامه دورکاری داشته اند و البته راهکار استفاده سازمان اداری استخدامی هم از مصوبه سال ۸۹ بسیار خوب است و شامل حال تمام افراد از جمله مادران کودکان دبستانی می شود.

وی در پایان سخنان درباره چرایی عدم همکاری برخی مدیران ادارات برای دورکاری مادران شاغل، خاطر نشان کرد: طبیعتاً مدیران با توجه به شرایط کاری هر اداره یا سازمان مقدار حضور یا دورکاری را تعیین می کنند، همان وضعیتی که در زمان بخشنامه ایام کرونا و دورکاری سال گذشته بوده است و انتظار می‌رود مواردی که امکان دورکاری وجود دارد و لطمه ای به کیفیت کار وارد نمی شود همکاری لازم صورت پذیرد. این کار ضمن صرفه جویی در برخی هزینه ها مانند مصرف انرژی می تواند بازدهی کار را به دلیل آرامش مادران افزون کند.

مطالب مرتبط:

6 دیدگاه

  1. ازخانم خزعلی و همکاران ایشان خواهشمندیم صحبتی که شده را بخشنامه کنند. این صحبت ها فقط بازگو کردن بخشنامه دورکاری سال 89بوده و چیز جدیدی نداره. نمیدونم سرکارخانم خزعلی مثلا چه کاری کردند؟

  2. با سلام متاسفانه ادارات قبول نمیکنن براساس این مصاحبه و این صحبت های خانم خزعلی رو فاقد ضمانت اجرایی میدونن لطفا به صورت بخشنامه به ادارات ابلاغ بشه

  3. واقعا که شما که ففط در غالب نظر و بدون بخشنامه این ایده رو مطرح کردید و قدرتی در اعمالش ندارید نمیگفتید بهتر بود الکی مادران رو دلخوش کردید بدون بخشنامه هیچ اداره ای کوچکترین همکاری رو حتی با وجود شرایط لازم انجام نمی دهد

  4. اولا که کار اشتباهی کردن که دورکاری ایام کرونا رو برداشتن، در حالیکه هنوز بعد از ساعت ۹ شب و تردد با اتومبیل شخصی بین شهرهای قرمز و حتی نارنجی، دارای محدودیته.
    دوما، صراحتا بخشنامه بدن به ادارات، چرا مصاحبه می‌کنن!؟ ادارات حتی به بخشنامه‌ها محل نمیذارن حالا بیان بر اساس یه مصاحبه، اجازه دورکاری بدن؟!
    سوما، مثل کشورهای دیگه، دورکاری رو بصورت امری عادی در ادارت جا بندازن، و دوره‌های آموزشی برای مدیران بذارن تا یاد بگیرن چطور در شرایط دورکاری کارها رو مدیریت کنند. نمیشه انتظار داشت مدیرانی که حتی در حالت غیر دورکاری بلد نیستند کارها رو مدیریت کنند حالا در حالت دورکاری بتونن از عهده مدیریت کارها بر بیان. به همین دلیله که مدیران به شدت با دورکاری مخالفن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام