کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

بازنگری لایحه رتبه بندی معلمان تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان با توافق دولت و مجلس

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از توافق دولت و مجلس در زمینه اجرای لایحه رتبه بندی معلمان تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: بر همین اساس با دستور رئیس مجلس، کمیسیون آموزش مجلس جلسه فوق العاده برای بازنگری در لایحه رتبه بندی خواهد داشت.

به گزارش شناسنامه قانون، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۹ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با ارجاع مواد ۴ تا ۹ لایحه نظام رتبه بندی معلمان به کمیسیون آموزش و تحقیقات برای رفع برخی ابهامات با ۱۹۵ رأی موافق، ۱۹ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۰ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

علیرضا منادی سفیدان در حاشیه نشست در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در نشست غیرعلنی امروز که با حضور لطیفی رئیس سازمان امور استخدامی کشور و میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، دولت با اختصاص رقم 25 هزار میلیارد تومان برای اجرای لایحه نظام رتبه بندی معلمان موافقت کرد و بر همین اساس مقرر شد لایحه رتبه بندی به کمیسیون آموزش برای تطبیق با رقم مورد توافق بازنگری شود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یازدهم تصریح کرد: براساس توافق صورت گرفته مقرر شد لایحه در کمیسیون آموزش مجلس بررسی و مجدداً برای رسیدگی در صحن علنی بارگذاری شود.

وی تاکید کرد: با رقم مدنظر، خواسته معلمان اجابت خواهد شد و رتبه بندی معلمان هر زمان که به تصویب برسد، از تاریخ 31 شهریور ماه 1400 برای معلمان اعمال خواهد شد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده 4 این لایحه مبنی بر اینکه رتبه معلمان بدو خدمت با مدرک کارشناسی و بالاتر به عنوان مربی معلم تعیین خواهد شد، گفت: در این ماده ابهام وجود داشت که تکلیف معلمان زیرلیسانس چه خواهد شد، لذا این ماده به همراه سایر مواد بعدی برای تطبیق با بودجه در نظر گرفته شده برای اجرای این لایحه به کمیسیون ارجاع شد.

منادی با بیان اینکه موافق ارجاع طرح به کمیسیون بودیم، اضافه کرد: پیش بینی می شود این لایحه هفته آتی مجدداً در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد و نهایتاً تا یک ماه آینده تصویب و برای تایید به شورای نگهبان ارجاع شود. دولت نیز یک ماه زمان دارد آیین نامه اجرایی آن را تدوین کند.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس بیان کرد: برنامه ما این است که تا روز سه شنبه کار بررسی لایحه را در کمیسیون به اتمام برسانیم تا هفته آینده این مهم در دستور صحن علنی قرار گیرد.

1 دیدگاه

  1. با این لایحه ممکن است یک معلم ورزش با مدرک لیسانس هشتاد درصد یک عضو هیات علمی با مدرک دکتری در رشته فیزیک هسته ای حقوق دریافت کند که اصلا با عدالت و انصاف سازگار نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام