کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

برگزاری نخستین جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۱ کارگران؛ شنبه ۱۵ آبان

معاون روابط کار خبر داد: جلسات شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۱، هر ماه برگزار می شود

رعیتی فرد گفت: با پیشنهاد وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، جلسات شورای عالی کار با حضور همه شرکای اجتماعی، ماهانه برگزار می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، علی حسین رعیتی فرد،معاون روابط کار در جمع کارگران و اعضای جامعه اسلامی کارگران شرکت اتحاد موتور با بیان این خبر افزود : نخستین جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۱۴۰۱، شنبه ۱۵ آبان برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط: بخشنامه افزایش دستمزد ۱۴۰۱

وی گفت : معتقدیم که سه جانبه گرایی یکی از اصول مهم در حوزه کار و تولید کشور است.

وی افزود: چندین سال است که در جنگ اقتصادی هستیم و نوک پیکان حمله آن ، حوزه تولید ،صنعت و کار کشور است.

معاون روابط کار ادامه داد: کارگران و  کارفرمایان، امروز به‌ عنوان فرماندهان و رزمندگان این جنگ اقتصادی تلاش می‌کنند که حوزه تولید کشور را با نشاط و  پویا نگه دارند و اجازه ندهند که سنگر تولید خدشه دار شود.

رعیتی فرد افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، کارگران، هم در دفاع مقدس با تقدیم شهدا، اجازه ندادند وجبی از خاک کشورمان مورد تصرف و تعدی دشمن قرار گیردو هم امروز، تلاش می کنند که نیاز داخل کشور را تامین کنند.

وی تاکید کرد:  در شرایط جنگ اقتصادی، وظیفه ما این است که موانع تولید را به حداقل برسانیم.

معاون روابط کار، تصریح کرد : امروز گفتمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفتمان مردم است.

رعیتی فر ادامه داد:  قطعاً تلاش همه حوزه‌های تولید کشور و وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی می‌تواند سبب افزایش سرمایه اجتماعی نظام شود.

وی اظهار داشت: در حوزه تنظیم روابط کار به دنبال آن هستیم که مطالبات و مشکلات  جامعه کار و تولید کشور را  پیگیری و حل و فصل کنیم.

رعیتی فرد تصریح کرد : جامعه کار و تولید کشور ، به ویژه جامعه کارگری ، امروز دغدغه  امنیت شغلی ، بیماری، تامین اجتماعی، مسکن و درمان دارد و جامعه کارفرمایی نیز، به دنبال تامین مواد اولیه و پوشش بیمه کارگران خود است.

وی اظهار امیدواری کرد؛ در شرایط جدید،بتوان با هم افزایی مجلس شورای اسلامی و  دیگر ارکان حکومت  مشکلات این حوزه را حل کرد.

رعیتی فر افزود: به عنوان یک اصل اساسی،  وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بنا دارد برای پیگیری دغدغه کارگران، جلسات شورای عالی کار را به صورت منظم برگزار و اصل سه جانبه گرایی را رعایت کند.

معاون روابط کار  با قدرانی از مجلس شورای اسلامی برای تصویب پیوستن جمهوری اسلامی ایران به مقاوله نامه بازرسی کار افزود: این موضوع فرصت مغتنمی است تا جامعه کار و تولید کشور بتواند از ظرفیت‌های سازمان بین المللی کار استفاده کند.

وی تاکید کرد: در شرایط تحریم‌های اقتصادی و کرونا جامعه تولید و کارگری کشور در حوزه تامین نیازهای مردم و استمرار و تداوم تولید، جهاد واقعی کردند و اجازه ندادند خط تولید دچار آسیب شود.

گفتنی است در این مراسم  محمد شهپری مدیر شرکت اتحادموتور، مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه سازان و احمد کرمی، دبیرکل جامعه اسلامی کارگران به ایراد سخنرانی پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام