کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد تا قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت: نظام پرداخت عادلانه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ ایجاد شود/ سند تحول کشور در ۳۷ مساله اصلی بزودی اعلام خواهد شد

رئیس جمهور با اشاره به قابل تحمل نبودن پرداخت های نامتعارف در دولت و شرکت های دولتی، از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین یک نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تشکر از خدمات بسیجیان به همه بخش های کشور گفت: بسیج در مسکن سازی، اقتصاد مقاومتی و فضای مجازی اقدامات خوبی انجام داده است و می تواند برای همه بخش ها گره گشا باشد.

رئیس جمهور با اشاره به فعالیت بسیج در طرح غربالگری شهید سلیمانی اظهار داشت: نقش بسیج بسیار اثرگذار است و بسیجیان نیروهای مخلص و کارآمد هستند و استفاده از این ظرفیت می تواند کارها را دقیقتر و سریع کند. امروز بسیجی بودن و داشتن روحیه بسیجی از شاخص های مهم تحرک و پویایی در دولت است.

آیت الله رئیسی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و موفقیت دولت در تامین واکسن و واکسیناسیون عمومی بیان داشت: پس ازموضوع کرونا مسأله اصلی دولت معیشت مردم است، وزرا نیز اقدامات انجام شده خود در این زمینه را برای مردم تبیین کنند.

دکتر رئیسی در مورد مشکلات آب در استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری گفت: باید مصوباتی که در این مورد انجام شده، پیگیری و نتیجه به مردم گفته شود. مسأله تامین آب شرب و کشاورزی مردم مهم است.

رئیس جمهور ضمن تشکر از سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس های مدارس بصورت حضوری، بیان داشت: والدین دانش آموزان هم از برگزاری توامان کلاس ها به صورت حضوری و غیر حضوری راضی هستند.

آیت الله رئیسی با اشاره به موضوع حقوق‌های غیر متعارف تصریح کرد: حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق های چند ده میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود.

رئیس جمهور در همین زمینه از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست هر چه سریعتر و قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: شاید طبق قانون دستگاه هایی اجازه تعیین حقوق برای شرکت‌ها و یا افراد دولتی را داشته باشند که باید در این زمینه نیز اقداماتی انجام شود. پرداخت های نابرابر و غیرمتعارف در دولت و شرکت های دولتی قابل تحمل نیست.

دکتر رئیسی با تاکید بر اهمیت یک صدایی در دولت گفت: سند تحول دولت در ۳۷ مسأله اصلی کشور تدوین شده که بزودی اعلام خواهد شد.

مطالب مرتبط:

3 دیدگاه

 1. با سلام
  ریاست محترم جمهوردر16بهمن ماه امسال فرمودند که لایحه نظام مندکردن یرداخت عادلانه حقوق ها بزودی تقدیم مجلس خواهد شد که نگرفته لذاخواهشمندیم این کارهرچه سریعتر انجام گیرد

 2. کاملا درست است فقط این هم ترازی باید در تمام وزارت خانه ها سازمانها ادارات و نهادها از یک فرمول و اشل متمرکز پیروی نمایند مثلا میزان تحصیلات سابقه کار گروه شغلی و… تماما اعمال شود طوری نباشد حتی در یک سازمان دو نفر با شرایط یکسان حقوق با اختلاف 40 تا 50 درصد دریافت کنند و این ظلم و بی عدالتی است

 3. از سرچشمه خرابه ،اون قوانینی که اجازه داده برا خودشون حقوق های نجومی .تعریف کنن رو اصلاح کنید چرا متوجه نیستید یا مردم رو دارید فریب می دید
  ماده ۱ قانون احکام دایمی توسعه این اجازه رو داده تا بعضی مراکز تابع نظرات هیات امنا که بعضا نماینده دولت هم داخلش هست اداره شه
  اونا هم قانونی حقوقا رو زیاد کردن
  بنابراین بجای این دستورها ؛قوانین رو اصلاح کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام