کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

کارگران با قراردادهای موقت اما دارای جنبه مستمر به قراردادهای دائم تبدیل وضعیت می شوند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تلاش برای تبدیل وضعیت کارگران با قراردادهای موقت اما دارای جنبه مستمر به قراردادهای دائم خبر داد.

به گزارش شناسنامه قانون، علی‌حسین رعیتی‌فرد، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تلاش برای تبدیل وضعیت کارگران با قراردادهای موقت اما دارای جنبه مستمر به قراردادهای دائم خبر داد.

رعیتی‌فرد در نشست اعضای کمیسیون مجلس برگزار شد، اظهار کرد: در دولت سیزدهم از ابتدا تلاش ما بر این بود که جلسات شورای عالی کار را به صورت منظم برگزار و مطالبات بحق کارگران را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مطالبات کارگران امنیت شغلی است؛ در این خصوص ماده ۷ قانون کار، قراردادهای موقت را ملاک قرار داده است که ما در تلاش هستیم کارهایی که جنبه مستمر دارد را به قرارداد دائم تبدیل کنیم.

رعیتی‌فرد گفت: در شورای عالی کار نیز اصلاح قانون کار مورد بحث قرار گرفت که با نظر خبرگان و نخبگان حوزه قانون کار، امنیت شغلی، مسکن و موضوعات مهم را پیگیری کنیم.

معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: در جلسات قبلی شورای عالی کار، قانون مسکن کارگری که یکی از برنامه‌های ویژه دولت برای جهش تولید مسکن است، در حال بحث است. دستمزد و حقوق و اصلاح قانون کار و قراردادهای فصلی نیز در حال پیگیری است.

مقررات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام