کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

توضیحات جمشید انصاری درباره استخدام‌های اخیر شهرداری تهران/ لایحه تشکیل سازمان ملی جوانان و تفکیک وزارتخانه ها

جمشید انصاری رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از بررسی استخدام‌های صورت گرفته در شهرداری تهران طی ماه‌های اخیر خبر داد.

شناسنامه قانون | ansari.jamshid

شهرداری تهران برای استخدام‌های خود از سازمان امور اداری و استخدامی کل کشور باید مجوزهای لازم را کسب کند. در پایان سال ۹۴ مجوزی را از سازمان استخدامی کشور گرفته‌اند. این مجوز در جریان است اما ممکن است اقدامات دیگر هم انجام شود که در چارچوب این مجوز نباشد که این مسائل قابل بررسی است که حتما ما هم به آن رسیدگی می‌کنیم.

جزئیات تشکیل سازمان ملی جوانان

وی درخصوص دستور رئیس‌جمهور برای تشکیل سازمان ملی جوانان گفت: مساله اصلاح برخی موارد ضروری در ساختارها را از مدت‌ها قبل شروع کرده‌ایم. از جمله این موارد، تقویت ساختارهای مربوط به مسائل جوانان است.

به استناد ماده ۱۱۵ قانون خدمات کشوری ایجاد هر سازمان جدید باید ابتدا در شورای عالی اداری به تصویب برسد و سپس لایحه مربوطه‌اش که متضمن ریز شرح وظایف است، در دولت تصویب و سپس به مجلس برود. با دستور رئیس‌جمهور به سرعت لایحه انتزاع امور جوانان از وزارت وزرش و جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان را به دولت ارسال کردیم و این موضوع در دستور کار شورای عالی اداری هم قرار دارد.

کلیات این لایحه به تایید رسیده و مقرر شد پس از تصویب و بررسی جزییات توسط شورای عالی اداری، آن لایحه به دولت برگردد و در قالب لایحه به مجلس تقدیم شود.

تفکیک وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت

انصاری خاطرنشان کرد: ما در راستای وظایف قانونی خودمان به صورت دائم بررسی‌ها و مطالعاتی برای بهسازی و اصلاح ساختار تشکیلاتی و اداری کلان نهادهای مختلف دولتی را در دستورکار داریم.

در این رابطه گزارش‌هایی هم به آقای رئیس‌جمهور و همچنین هیات دولت ارائه می‌دهیم. در این چارچوب اگر آقای رئیس‌جمهور و دولت تصمیماتی مدنظرشان بود و این تصمیمات نهایی شد، آن را اعلام می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام