کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

ثبت‌نام آزمون وکالت معوق ۱۴۰۰ کانون های وکلای دادگستری (اسکودا) از ۲۶ اردیبهشت ماه

شناسنامه قانون- نایب رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) جزییات ثبت‌نام و برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از اختبار، ابراهیم کیانی، نایب‌رئیس اسکودا، دقایقی پیش در یک لایو اینستاگرامی خبر از رفع موانع برگزاری آزمون وکالت داد و گفت آگهی ثبت‌نام آزمون وکالت معوق ۱۴۰۰ هفته آینده و از روز ۲۶ اردیبهشت در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

آزمون نیز روز پنجشنبه ۳۰ تیر برگزار خواهد شد تا با آزمون استخدامی روز ۳۱ تیرماه تداخلی نداشته باشد.

شرط سن

حداقل سن ۲۴ سال برای داوطلبان لازم است.

تاثیر قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار در آزمون وکالت ۱۴۰۰

به گفته کیانی، آگهی آزمون ۱۴۰۰ فعلا مطابق قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت منتشر می‌شود و پس از لازم‌الاجرا شدن قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، درباره موضوع ظرفیت‌ پذیرش مطابق این قانون، آگهی تکمیلی منتشر می‌شود.

کیانی همچنین با تاکید جدی بر اینکه کانون‌ها تابع قانون هستند افزود که برای آنکه رقابت در بین داوطلبان از بین نرود، برای داوطلبانی که حائز نمره برتر شوند امتیازاتی در نظر گرفته می‌شود که به زودی اعلام خواهد شد.

برگزاری دو آزمون وکالت در سال ۱۴۰۱

نایب‌رئیس اسکودا اظهار داشت که کانون‌ها امسال دو آزمون وکالت دارند که اولین آزمون (آزمون وکالت ۱۴۰۰) در تیرماه و دومین آزمون (آزمون وکالت ۱۴۰۱) در نیمه دوم سال جاری برگزار می‌شود.

جزییات دقیق‌تر درباره زمان برگزار و ثبت‌نام آزمون دوم، پس از برگزاری آزمون تیرماه مشخص می‌شود.

10 دیدگاه

  1. بایدشرایط سنی در نظر گرفته شود .
    بعلت عدم برگزاری آزمون درسال قبل کسانی که تا تاریخ ثبت نام ۴۱ سال تمام و۵۱ سال تمام دارند حق ثبت نام داشته باشند.

  2. تیم ملی فوتبال المان در دهه هفتاد واوایل هشتاد معروف بود به اینکه در حتی تا اخرین لحظه نتیجه رو میتونه تغییر بده وعملا هم همین طور بود.حالا مسئولین محترم اسکودا به امید معجزه ای که افرادی نظیر گرد مولر با توپ میکردند،منتظرند تا شاید به قول ضرب المثل فارسی ازذاین ستون تا اون ستون فرجیه ،اتفاقی بیفته واز زیر قانون مصوب مجلس ،شاید در برنو اجرایی نشه،دیگه مسئله از حدس وگمان گذشته وبه رییس جمهور ابلاغ شده بعید میدونم اجرایی نشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام