کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

پیشنهاد اصلاح برخی احکام مربوط به حقوق و دستمزد در قانون بودجه سال ۱۴۰۱

لایحه اصلاح تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موضوع اصلاح برخی احکام مربوط به حقوق و دستمزد

دریافتی کارمندان دوباره افزایش می‌یابد؟!/ پیشنهاد اصلاح برخی احکام مربوط به حقوق و دستمزد در قانون بودجه سال ۱۴۰۱

سازمان اداری و استخدامی کشور برای اصلاح حقوق و مزایای کارمندان دولت لایحه‌ای را تدوین و به هیئت دولت ارسال کرده است.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از تسنیم؛ اواخر اردیبهشت ماه امسال سازمان اداری و استخدامی کشور، لایحه اصلاح تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موضوع اصلاح برخی احکام مربوط به حقوق و دستمزد را به دفتر هیئت دولت ارسال کرده است.

بر این اساس در هفته نخست خرداد ماه نیز دفتر هیئت دولت در خصوص لایحه مذکور از وزیر کار، وزیر اقتصاد، وزیر بهداشت، وزیر دادگستری و معاون حقوقی و رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست بررسی و اعلام نظر فوری داشته است.

بر مبنای مکاتبه زیر، در صورتی که وزرا و معاونین مربوطه ظرف یک هفته نسبت به لایحه پیشنهادی نظری ارائه نکنند به‌معنای موافقت با پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی تلقی خواهد شد.

پیشنهاد اصلاح برخی احکام مربوط به حقوق و دستمزد در قانون بودجه سال ۱۴۰۱

گفتنی است، منعطف نمودن نحوه تعیین حقوق کارمندان شرکت نفت، ایجاد کد یکتای پرداخت به کارکنان و دسترسی برخط امور استخدامی به آنها، اصلاح منابع درآمدی متناسب با مصارف اصلاحی و همچنین اختیار افزایش ۱۰۰درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله محورهای این لایحه پیشنهادی مهم است.

14 دیدگاه

  1. سلام ، آقای میر کاظمی گفتند اگر حقوق کارمندان را زیاد کنیم چون پول در جامعه زیاد میشود ، باعث تور میگردد. حالا باید پرسید آقا اگر یارانه نقدی زیاد شود آنهم برای 80میلیون نفر نقدینگی در جامعه اتفاق نمی افتد ، که باعث تورم شود؟ لابد این تورم افسارگسیخته الان هم مال افزایش حقوق کارمندان هست ؟
    اصلا به زعم شما اگر به کارمندان حقوق ندهید همه چیز درست میشود نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام