کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

جزییات دومین جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت

طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به زودی در کمیسیون اجتماعی نهایی می شود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: امروز دومین جلسه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت بعد از ارجاع از صحن به کمیسیون بود و قرار بوده به دستور رئیس کمیسیون ۲ جلسه بعد از عید غدیر طرح مجلس نهایی شده و برای بررسی مجدد به صحن ارسال شود.

حسن لطفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار امروز (سه شنبه، ۲۱ تیرماه) کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در این نشست طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت با حضور مسئولان دولتی مورد بررسی قرار گرفت، ساماندهی کارکنان دولت از جمله وعده های رئیس جمهور بود که در همان ابتدای شکل گیری دولت سیزدهم به این مهم تاکید کرده بود که ساماندهی نیروها با انواع قراردادها در بدنه اجرایی دولت باید به طور جدی پیگیری شود.

نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدای تشکیل این دولت رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با حضور در نشست کمیسیون اجتماعی مجلس فرصت ۴۵ روزه ای خواست تا ساماندهی استخدام کارکنان دولت را در قالب لایحه به مجلس تقدیم کند اما بعد از اتمام این مهلت اعلام کرد آمار دقیقی از این نوع قراردادها و نحوه استخدام کارکنان دستگاه های اجرایی در اختیار ندارند بنابراین کمیسیون اجتماعی ادامه بررسی طرح خود در این زمینه را در دستورکار قرار داد.

وی تصریح کرد: ما در کمیسیون اجتماعی کمیته ای به منظور بررسی کارشناسانه این طرح تشکیل داده و نتیجه این شد که با همراهی دولت آن را به سرانجام برسانیم اما متاسفانه قبل از تعطیلات مجلس دولت به رغم اینکه نمایندگانش در تمام جلسات حضور داشتند با آن مخالفت کردند بنابراین طرح دو شوری شد و برای بررسی پیشنهادات به کمیسیون ارجاع داده شد تا مجدد تصویب شده و به صحن ارسال شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: با توجه به اینکه هماهنگی دولت و مجلس در این زمینه کمرنگ شده است امروز رئیس کمیسیون اجتماعی مصوب کرد که  تا ۲ جلسه بعد از عید غدیر این طرح نهایی شده و با ضمیمه پیشنهادات نمایندگان به صحن ارسال شود و اینکه بار مالی آن چگونه تامین شود برعهده دولت است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، تاکید کرد: در این نشست ادیانی نماینده دولت، یزدان پناه معاون پارلمانی سازمان اداری و استخدامی کشور و نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس و دیوان محاسبات حضور داشتند.

بحث و تبادل نظر در صفحه اینستاگرام

84 دیدگاه

  1. با سلام و احترام
    در خصوص طرح ساماندهی کارکنان دولت، بنده بصورت خرید خدمات مشاوره با جهادکشاورزی همکاری میکنم. با مدرک دکتری و ۱۰ سال سابقه مرتبط و رزومه کاری، لطفاً در این طرح نیز همان برخوردی که با نیروهای حجمی و شرکتی دارید با ما نیز داشته باشید. توقع تبدیل وضعیت داریم. حتی در طرح تبدیل وضعیت ایثارگران نیز ما را تبدیل وضعیت نکردند. لطفاً مشخص کنید اگر ما نیروی انسانی نیستیم پس چی هستیم که ما را در هیچ بخشنامه ای نمی آورند؟ چگونه مشاوری هستیم که تمام کارهای صغیر و کبیر اداره را به ما محول میکنند؟ با تشکر از حسن توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام