کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

سند تحول دولت مردمی، جوانی جمعیت و شعار سال محورهای ارزیابی عملکرد امسال

سند تحول دولت مردمی، جوانی جمعیت و شعار سال محورهای ارزیابی عملکرد امسال/ در ارزیابی‌های امسال هیچ دستگاهی در سطح عالی قرار نگرفت.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، دکتر میثم لطیفی با بیان اینکه جشنواره شهید رجایی از سال ۷۵ جشنواره شهید رجایی برگزار شده است، گفت: با برگزاری این جشنواره فضایی برای دستگاه‌های اجرایی ایجاد می‌شود تا عملکرد خود را ارزیابی کنند و همچنین ارزیابی شوند.

وی با اشاره به تفاوت جشنواره سال ۱۴۰۰ نسبت به سال‌های گذشته، تصریح کرد: برای هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره، جشنواره سال‌های گذشته عارضه‌یابی شد. به عقیده ما جشنواره باید یک فرایند در طول سال باشد و دستگاه‌ها بتوانند جایگاه خود را نسبت به اهدافشان مشخص کنند و به این ترتیب اصلاحاتی مستمر داشته باشند.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تفاوت عمده دیگر جشنواره هفدهم شهید رجایی را ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در شاخص‌هایی جدید و متفاوت خواند و گفت: امسال علاوه بر ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در شاخص‌های عمومی و اختصاصی، دستگاه‌های اجرایی در مأموریت‌ها و اهداف مهمی از جمله سند تحول دولت مردمی، قانون جوانی جمعیت، شعار سال، ارتقای بهره‌وری، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و … که مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور محترم هستند، ارزیابی شدند و تلاش ما توجه بیش از پیش به این موضوعات است.

وی اضافه کرد: امسال فرایند ارزیابی هم تغییر یافت؛ هدف ما این است که سازمان اداری تسهیل‌گر امر ارزیابی در کشور باشد. امسال در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در مأموریت‌های کلان مشترک دستگاه‌های اجرایی از مشارکت دستگاهی که متولی آن مأموریت است کمک گرفتیم تا ارزیابی دقیق‌تر انجام شود، به طور مثال، در شاخصی مانند رضایت‌سنجی از مردم، از مشارکت مرکر ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری بهره‌مند شدیم.

دکتر لطیفی خاطرنشان کرد: امروز از سامانه دولت‌سنج رونمایی می‌شود و بخشی از نتایج ارزیابی که محرمانگی ندارد در این سامانه قرار می‌گیرد و عموم مردم و نخبگان می‌توانند عملکرد دولت را ارزیابی کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امسال دقت و سختگیری بیشتری در فرایند ارزیابی عملکرد وجود داشت و دستگاه‌ها صرفاً در سطح خوب و متوسط قرار گرفتند؛ امیدواریم سال آینده نتایج ارزیابی دستگاه‌های اجرایی مطلوب‌تر باشد.

قابل ذکر است، هفدهمین جشنواره شهید رجایی با شعار «دولت مردمی؛ نظارت عمومی، مشارکت نخبگانی»،‌ ۹ شهریور در سالن اجلاس سران با حضور رئیس جمهور و هیات دولت برگزار شد.

بیشتر ببینید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام