کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

انتقاد از برگزاری آزمون رتبه بندی معلمان طرح مهرآفرین

انتقاد از برگزاری آزمون برای رتبه بندی معلمان طرح مهرآفرین/ مسئولی که برای هر پرداختی دم از آزمون گرفتن از معلم می‌‎زند اول باید خودش آزمون دهد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با انتقاد از نحوه اجرای قانون رتبه بندی معلمان توسط دولت، از نحوه پرداخت‌‎های علی الحساب قانون رتبه بندی انتقاد و تصریح کرد: مسئولی که برای هر پرداختی دم از آزمون گرفتن از معلم می‌‎زند، اول باید خودش آزمون دهد، این نوع رفتار با معلمان نوعی توهین به شمار می‌آید.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از نحوه اجرای قانون رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: مجلس برای پیاده سازی قانون رتبه بندی معلمان گام بلندی برداشت اما متأسفانه در مرحله اجرا، این قانون شیرین برای معلمان تلخ شد.

پرداخت‌های علی الحساب زیبنده فرهنگیان نبود

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با یادآوری اینکه در ۶ ماه پایانی سال ۱۴۰۰ این قانون اجرایی نشد و اجرای آن به تابستان امسال موکول شد، افزود: البته تمامی معوقات معلمان از ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ پرداخته خواهد شد ولی این اجرای همراه با تأخیر و پرداخت‌‎های عجیب علی‌الحساب‌های معلمان را ناراحت کرد و زیبنده فرهنگیان نبود.

متأسفانه برخی هیچ شناختی از فضای عمومی بین معلمان ندارند

حاجی بابایی عنوان کرد: متأسفانه این پرداخت‌های متفاوت نشان از عدم شناخت مسئولان از فضای عمومی معلمان دارد و این نوع پرداخت موجب مشوش‌ شدن فضا بین معلمان شد. این نوع پرداخت‌ واقعا موجب ناراحتی من شد ولی نمی‌خواهم چیزی بگویم که دولت آسیب ببیند یا مصوبه مجلس تلخ شود ولی از مسئولان ذی ربط خواهش می‌کنم پرداختی‌ها به معلم را تلخ نکنید.

نباید در حق معلمان مهرآفرین ظلم شود

وی با بیان اینکه مشخص نیست به چه دلیل به معلمانی که سال ۱۳۹۲ پیمانی شده، فوق العاده رتبه بندی معلمان تعلق نگرفته است، گفت: بیش از ۷۰ هزار معلم پیمانی که در سال ۱۳۹۲ پیمانی شده و قبل از آن نیز ۶ سال سابقه معلمی داشته‌اند در دایره رتبه بندی قرار نگرفته‌اند، در حالیکه برخی از آنان امروز مدیر و معاون مدرسه هستند.

حاجی بابایی تصریح کرد: دولت یازدهم و دوازدهم به این دلیل که معلمان مذکور در دوران فعالیت دولت پیشین پیمانی شدند، به نوعی کینه‌ای از آن‌ها داشت و این معلمان را تبدیل وضعیت نکرد چراکه قانون صراحت دارد، قراردادی های پیمانی باید پس از ۵ سال تبدیل وضعیت شده و رسمی شوند اما دولت گذشته این معلمان را رسمی نکرده و به آن‌ها کد استخدامی نیز صادر نکرد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تأکید کرد: در بخشنامه‌ای که در دولت در سال ۱۳۹۲ صادر شد، قید کردیم که این معلمان باید بدون آزمون پیمانی شوند. اما اینکه امروز به این معلمان علی الحساب پرداخت نمی‌شود، بی عدالتی و حال گیری معلم است.

وی با بیان اینکه قطعا حق با معلمان طرح مهرآفرین است، گفت: به عنوان رئیس برنامه و بودجه طی نامه‌ای به رئیس جمهور این موضوع را برای وی توضیح دادم و آقای رئیس جمهور نیز قول پیگیری و بررسی موضوع را داد.

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم بیشترین منفعت به معلمان برسد، افزود: متأسفانه اگر به دنبال این باشیم که معلمان سود کمتری از هر بخشنامه و مصوبه‌ای داشته باشند، نگاه به دور از انصافی و عدالتی است. این نگاه ممکن است در آموزش و پرورش نباشد ولی در دستگاه‌های دیگر وجود دارد.

چرا باید از معلمی که ۱۶ سال سابقه کار دارد آزمون گرفته شود تا مقداری به حقوقش افزوده شود

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به طرح مباحثی مبنی بر اینکه باید از معلمانی که رتبه بندی می‌شوند آزمون گرفته شود، گفت: اگر قرار به گرفتن آزمون باشد ما باید طرح دو فوریتی در مجلس مصوب کنیم که با هر افزایش حقوقی از مدیران و مسئولان ذی ربط نیز آزمون گرفته شود، چرا باید از معلمی که ۱۶ سال سابقه کار دارد آزمون گرفته شود تا مقداری به حقوقش افزوده شود.

وی تأکید کرد: این نوع رفتار توهین به معلم است، طرح مهرآفرین در همه وزارتخانه‌ها بوده و همه کارکنان پس از ۵ سال استخدام رسمی شدند ولی چرا باید این طرح فقط برای وزارت آموزش و پرورش به این نحو رقم بخورد.

1 دیدگاه

  1. چرا طرح مهر آفرین در برخی از سازمانها انجام شده و پیمانی شدند و چرا در برخی از سازمانها انجام نشد از سال 1383 قراردادی بودم و برای طرح مهر آفرین مدارک گرفتند و آزمون داخلی برگزار شد و هیچ اقدامی انجام نشد و تاکنون به صورت قرارداد معین موندیم این چه مملکتی هستش و این چه قانونی یه سری تبدیل وضعیت شدند یه سری نشدند تازه بعد از 19 سال سابقه مجلس و دولت دارند ما را مسخره میکنند هرروز یه تغییر برای انجام نشدن طرح ساماندهی باید هرچه زودتر اونایی که در طرح مهر آفرین بوده اند تبدیل به رسمی شوند نه پیمانی چون اگر قرار بر پیمانی شدن بود باید 9 سال پیش صورت میگرفت چه طور میشه یه سری اون موقع پیمانی شدند یه سری که حقشون بود نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام