کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

قالیباف: تا قانون برنامه هفتم تصویب نشود، بودجه در دستور کار قرار نمی‌گیرد

قالیباف: تا قانون برنامه هفتم تصویب نشود، بودجه در دستور کار قرار نمی‌گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس گفت: در جلسه سران قوا موضوع برنامه پنجساله مطرح شد و آقای رئیس جمهور در جریان این موضوع هستند؛ از این رو تا برنامه هفتم تصویب نشود، بودجه در دستور کار قرار نمی‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، محمدحسن آصفری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۸ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی گفت: چند روز آینده قرار است بودجه کل کشور به مجلس بیاید. در واقع برنامه هفتم کشور اولویت دارد؛ یعنی اگر ما قرار است بودجه را ببندیم باید براساس برنامه هفتم کشور بسته شود.

وی ادامه داد: هنوز برنامه هفتم به مجلس نیامده است اگر قرار است ردیف‌هایی را در بودجه مشخص و تبصره‌هایی را تعیین کنیم بایستی براساس برنامه پنجساله نظام تعیین شود.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس تاکید کرد: درخواست می‌کنم در جلسه سران قوا به آقای رئیس جمهور اعلام کنید که هرچه سریع‌تر برنامه هفتم کشور را ارائه دهد هرچند فرصت گذشته است، اما مجلس باید بتواند اول برنامه هفتم را تصویب کند و ما باید براساس برنامه پنجساله بودجه کشور را ببندیم. خواهش می‌کنم این موضوع به طور جدی به عنوان مطالبه مهم در نظر گرفته شود. ما نمی‌توانیم بودجه‌ای بنویسیم که با برنامه پنجساله مغایرت داشته باشد چرا که دولت نمی‌تواند در این ریل و مسیر که ما مشخص می‌کنیم حرکت کند.

دکتر قالیباف در پاسخ به اخطار آصفری، گفت: نمایندگان را مطلع می‌کنم که در جلسه سران این موضوع مطرح شد و آقای رئیس جمهور در جریان این موضوع هستند و طبق قانون آئین نامه داخلی تا قانون برنامه پنجساله هفتم تصویب نشود، بودجه در دستور کار قرار نمی‌گیرد، دولت بر اساس قانون آئین نامه داخلی اقدام می‌کند و ان شاء الله براین اساس پیش می‌رویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام