کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

ثبت نام آزمون وکالت ۱۴۰۲ در اردیبهشت/ کانون‌های وکلا در سال ۱۴۰۲ فقط یک آزمون برگزار می‌کنند

ثبت نام آزمون وکالت ۱۴۰۲ در اردیبهشت/ کانون‌های وکلا در سال ۱۴۰۲ فقط یک آزمون برگزار می‌کنند

شناسنامه قانون- عضو هیات مدیره و نماینده کانون وکلای خراسان در شورای اجرایی اسکودا، احتمال برگزاری دو آزمون وکالت در سال ۱۴۰۲ را رد و تاکید کرد که کانون‌های وکلا در سال آینده فقط یک آزمون وکالت برگزار می‌کنند.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از اختبار، بعد از چندماه بلاتکلیفی و گمانه‌زنی‌های مختلف، بالاخره پس از نشست روز ۲۹ دی‌ماه شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) به شکل رسمی اعلام شد که در زمستان سال ۱۴۰۱ آزمون وکالتی برگزار نخواهد شد.

در پایان این جلسه ابراهیم کیانی، نایب‌رئیس و سخنگوی اتحادیه اعلام کرد که با هماهنگی قوه قضاییه و سازمان سنجش آموزش کشور، روز ۱۳ مرداد سال ۱۴۰۲ به‌عنوان تاریخ برگزاری آزمون وکالت مشخص شده است.

بیشتر ببینید: تاریخ آزمون وکالت ۱۴۰۲ کانون‌های وکلای دادگستری مشخص شد

این‌درحالی است که کیانی در مردادماه سال جاری تاکید کرده بود قرار است در فصل زمستان آزمون وکالت دیگری برگزار شود.

در نتیجه‌ی این اظهارات متناقض، بعضی داوطلبان دچار این ابهام شدند که آیا آزمون مردادماه ۱۴۰۲، آزمون معوق ۱۴۰۱ است و بنابراین دو آزمون در وکالت در سال بعد برگزار خواهد شد یا خیر؟

آزمونی تحت عنوان «آزمون معوق ۱۴۰۱» برگزار نخواهد شد

دردکتر سیدمحسن حسینی پویا، عضو هیات مدیره و نماینده کانون وکلای خراسان در شورای اجرایی اسکودا در پاسخ به این سوال به خبرنگار اختبار گفت:

«در سال ۱۴۰۱ یک آزمون در راستای قانون تسهیل برگزار شده، در قانون تسهیل هم ذکر شده که سالی یک آزمون برگزار می‌شود. بر این اساس در سال ۱۴۰۲ تنها یک آزمون برگزار می‌شود و چیزی به‌عنوان «آزمون معوق» نخواهیم داشت.»

او همچنین درباره شرط سنی داوطلبان آزمون نیز گفت که آیین‌نامه لایحه استقلال در این‌خصوص تغییری نداشته و مطابق مقرره مذکور در آیین‌نامه عمل خواهد شد.

ثبت نام آزمون وکالت ۱۴۰۲ در اردیبهشت

حسینی‌پویا در پاسخ به سوال دیگری درباره تکلیف دانشجویانی که در نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل می‌شوند و تا روز ثبت‌نام آزمون مدرک فارغ‌التحصیلی به آنها ارائه نمی‌شود گفت: «درباره این موضوعات هنوز تصمیم‌گیری نشده و جزییات دقیق در آگهی آزمون که در اردیبهشت‌ماه سال آینده منتشر می‌شود اعلام خواهد شد.»

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

روبیکا
https://rubika.ir/shenasname
ایتا
eitaa.com/Shenasname
بله
https://ble.ir/Shenasname
سروش
splus.ir/Shenasname

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام