کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

اعلام نتایج نخستین نشست فوق‌العاده کمیسیون اجتماعی برای رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان

برگزاری نشست فوق‌العاده کمیسیون اجتماعی برای رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت

خبر ۵ بهمن‌ماه (عصر)

اولین نشست فوق‌العاده کمیسیون اجتماعی برای رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت برگزار شد

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن اعلام خبر برگزاری اولین نشست فوق‌العاده رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت در این کمیسیون تاکید کرد که احتمالا دومین نشست فوق‌العاده برای جمع‌بندی نهایی این طرح روز شنبه برگزار شود.

کیومرث سرمدی واله در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح جزییات اولین نشست فوق العاده کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت، گفت: در این نشست موارد ابهامات بررسی شد و اعضای کمیسیون نظرات خود را در این خصوص مطرح کردند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قرار بر این شد که جمع‌بندی نهایی پیرامون رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت در نشست بعدی کمیسیون صورت بگیرد و بعد از رای‌گیری، نتیجه در سامانه بارگذاری شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: احتمالا دومین نشست فوق العاده کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای رفع ایرادات این طرح روز شنبه برگزار شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما در تلاش هستیم که هر چه سریعتر ایرادات این طرح رفع شود و در دستورکار نشست روز یکشنبه صحن علنی قرار گیرد

خب ۵ بهمن‌ماه (صبح)

شناسنامه قانون- نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از برگزاری نشست فوق‌العاده در این کمیسیون به منظور رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت خبر داد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از خبرگزاری خانه ملت، ولی اسماعیلی با اشاره به ابهاماتی که باعث شد طرح ساماندهی کارکنان دولت از صحن به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع داده شود، گفت: بر اساس ماده ۱۵۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ابهامات وارد شده به طرح ساماندهی کارکنان دولت از سوی هیات رییسه وارد دانسته شده و جهت رفع آنها به کمیسیون ارجاع داده شد.

نشست کمیسیون اجتماعی برای رفع ایرادات طرح ساماندهی کارکنان دولت

نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما این ابهامات را در جلسه فوق العاده‌ای که امروز بعدازظهر در کمیسیون اجتماعی برگزار می‌کنیم، رفع خواهیم کرد.

وی با اشاره به ابهامات وارد شده به طرح ساماندهی کارکنان دولت، تصریح کرد: یکی از ابهامات پیرامون مشاغل مشابه است که قرار شد عناوین آنها را احصاء کرده و مشخص شود کدام شغل‌ها مدنظر است چرا که بیش از ۲۰ نوع شغل داریم که در این مورد باید به طور مصداقی به مشاغل مشابه اشاره کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: یکی دیگر از ابهامات وارد شده در خصوص قرارداد کارمعین بود که باید مشخص شود براساس ماده ۲۵ قانون کار انجام شود یا تعریفی که در قانون مدیریت خدمات کشوری آمده است که ما قطعا قانون کار را برای این بخش در طرح لحاظ خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ابهام دیگر در رابطه با طرح‌های عمرانی است که باید مشخص شود آیا مشمول قراردادهای پیمانکاری زیرمجموعه وزارتخانه‌ها نیز قرار می‌گیرد و باید این قید را بیاوریم که قراردادهای پیمانکاران خصوصی شامل این طرح نمی‌شوند و تنها قراردادهایی که با وزارتخانه‌ها منعقد شده است مشمول قرار می‌گیرند کما اینکه وزارت راه و شهرسازی برای اجرای برخی پروژه‌های عمرانی تنها برای مدت چند ماه با پیمانکار خصوصی قرار داد می‌بندد و بعد از پایان کار نیازی به ادامه فعالیت نیروهایی که توسط پیمانکار برای این پروژه بکار گرفته شدند نخواهد بود، بنابراین ما این سه ابهام وارد شده را در جلسه فوق العاده بعدازظهر رفع کرده و گزارش آن را برای ارائه در نشست روز یکشنبه صحن مجلس آماده خواهیم کرد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

روبیکا
https://rubika.ir/shenasname
ایتا
eitaa.com/Shenasname
بله
https://ble.ir/Shenasname
سروش
splus.ir/Shenasname

75 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام