کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

نعمت الله ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد

نعمت الله ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری شد

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حکمی “نعمت الله ترکی” را به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، در حکم وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی آمده است: با عنایت به ماده واحده قانون اصلاح ماده (۱۱۳) قانون مدیریت خدمات کشوری و چگونگی تعیین مدیریت سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی (مصوب ۱۳۸۸) بنا به پیشنهاد هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه و تأییدیه شماره ۸۲۷۷۵ مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ سازمان اداری و استخدامی کشور موضوع تبصره (۱) ماده (۱۷) قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی و نظر به شایستگی، تعهد و سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب می‌شوید.

وی در ادامه این حکم آورده است: انتظار می‌رود در گام دوم انقلاب اسلامی، ضمن توجه به اولویت‌ها و تدابیر دولت مردمی سیزدهم و نقش ویژه آن صندوق در رسیدن به اهداف و سیاست‌های کلان نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی، با رعایت قانون مداری و در نظر گرفتن حقوق صاحبان اصلی یعنی بیمه شدگان و مستمری بگیران، تمهیدات لازم را جهت انجام دقیق و پیوسته وظایف محوله بر اساس قوانین مقررات و مفاد اساسنامه صندوق به عمل آورید.

نعمت الله ترکی پنجم آذرماه امسال از سوی سید صولت مرتضوی به عنوان سرپرست صندوق بازنشستگی منصوب شد. پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی و اسناد هزینه درمان بازنشستگان و پرداخت کسور این عزیزان، تشکیل کمیته های تخصصی برای برنامه ریزی حل و فصل مطالبات و مشکلات بازنشستگان با حضور روسای کانون های بازنشستگی، تشکیل کمیته راهبردی برنامه هفتم توسعه و تدوین برنامه جامع صندوق بازنشستگی در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و طرح های رفاهی از جمله اقدامات ترکی در دو ماه اخیر است.

3 دیدگاه

 1. 22 صندوق بازنشستگی موجود باید سریعا ادغام شوند .
  البته صندوق رانتی نفت مقاومت میکند که باید قاطعانه عمل کرد .

  نتیجه :
  کاهش تبعیض
  کاهش هزینه و سوء استفاده
  آزاد شدن دهها ساختمان مازاد

 2. این تصمیم گیری های مقطعی را رها کنند چه فزقی بازنشستگان سال 14000فرهنگی با قبل از سال 1400 هست که اینقدر تفاوت حقوق را دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام