کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

صدور ۱۰۷ هزار مجوز استخدام رسمی دستگاهای اجرایی در سال ۱۴۰۱

صدور ۱۰۷ هزار مجوز استخدام رسمی دستگاهای اجرایی در سال ۱۴۰۱

شناسنامه قانون- وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از صدور ۱۰۷ هزار مجوز استخدام رسمی در سال جاری خبر داد و گفت: اطلس اشتغال کشور تا شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ طراحی خواهد شد.

سید صولت مرتضوی ، اظهار کرد: برای سال آینده برنامه‌های خود را در حوزه اشتغال با قوت بیشتر پیش خواهیم برد و اعلام کرده‌ایم که حوزه معاونت اشتغال برای سال آینده اطلس اشتغال کشور را تدوین و مشخص کند. یعنی ما با کد ملی بدانیم که چه کسی شاغل و چه کسی بیکار است و تاکنون این کار انجام نشده است.

وی ادامه داد: همکاران ما از طریق سامانه رفاه ایرانیان و سایر سامانه‌هایی که وجود دارد در تلاشند و اگر تعداد شاغلان و بیمه‌پردازان را به دست آوریم، تقریبا بیکاران ما با کد ملی مشخص خواهند شد.

به گفته وزیر کار بخشی از اشتغال کشور غیررسمی است و همه افراد اساسا در سامانه ثبت نشده‌اند که امیدواریم این کار انجام شود.

مرتضوی افزود: پیش‌بینی ما این است که بخشی از مشاغل دیگر مثل کسانی که اشتغال سیار دارند هم بیمه شوند و امیدواریم در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ اطلس دقیق اشتغال کشور را طراحی کنیم و با سهولت در اختیار آحاد مختلف جامعه قرار دهیم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که عمده یک میلیون شغل ایجاد شده در کشور متعلق به کدام بخش‌ها بوده است؟ گفت: بخش قابل توجهی از اشتغال ما در حوزه مشاغل خدماتی است ولی دستگاه‌های اجرایی که اشتغال ایجاد کرده‌اند، به ترتیب وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، نهادهای حمایتی، کمیته امداد امام خمینی (ره)،‌ سازمان بهزیستی و سایر دستگاه‌ها بوده است.

صدور ۱۰۷ هزار مجوز استخدام رسمی در دستگاه‌های اجرایی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از صدور ۱۰۷ هزار مجوز استخدام رسمی برای آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، دانشگاه‌ها و سایر دستگاهای اجرایی خبر داد و افزود: این آمار به آمار سامانه رصدملی اشتغال اضافه نشده است و با اطمینان می‌توانیم بگوییم که از مرز یک میلیون شغل در کشور عبور کرده‌ایم.

یش از این نیز لطیفی رییس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره برگزاری آزمون استخدامی ۱۴۰۱ در دستگاه‌های دولتی گفته بود: سازمان اداری و استخدامی برای برگزاری آزمون ملاحظه سنجش را دارد و اگر سازمان سنجش بتواند شرایط و امکانات برگزاری آزمون استخدامی را فراهم کند، ما آماده برگزاری آن هستیم.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

2 دیدگاه

 1. آمار اشتغال دروغی رو که شما اون بالا اعلام میکنید در واقع تعهد برنامه ابلاغی سالانه ای هست ک من و امثال من با زور تحقق اجباری توسط مافوق اعلام میکنیم تا در رتبه بندی شهرستانی و استانی و در بین دستگاه های اجرایی عقب نمونیم و شما دوباره اعلام میکنید? اما کدوم اشتغال؟!
  همش کشکه..
  بعنوان مثال:
  یک شرکت تعاونی که میخواد تشکیل بشه و روی کاغذ تعداد فرصتهای شغلی خودش رو ۱۵ عنوان میکنه و با طی فرآیند تشکیل در اداره ثبت و بدون حتی یکروز شروع به فعالیت واقعی، ما ۱۵ تا آمار اشتغال اعلام میکنیم..
  نه اینکه ما دروغ اعلام کنیم.. خودشون همین رو از ما میخوان.. در صورتی ک چیزی تحقق پیدا نکرده..
  مورد دیگه معرفی تسهیلات و ایجاد اشتغال به ازای هر ۱۵۰ میلیون یک نفر تعهد اشتغال هست ک اونم دروغی بیش نیست..
  تازه بماند ک اگر اون اشتغال تحقق هم پیدا کنه چقدر دوام و ثبات داره؟! یکماه، یکسال یا …????
  خوش باشید آقایان مسئول..
  اگه آرشیوی وجود میداشت و وعده های تحقق اشتغال مسئولین ثبت و ضبط میشد در این ۴۴ سال بالای ۲۰۰ میلیون شغل ایجاد شده.. درصورتی ک نصف جمعیت ۸۰ میلیون ما بیکار هستند..
  قابل توجه اینکه آقایان موقع اعلام بیکاری اینهمه دانشجو و سرباز و کسایی ک شغل کاذب دارن و حتی در هفته دو سافت کار میکنن رو جزو آمار بیکاران حساب نمی کنن..
  زنان خانه دار هم که جای خود..
  آمار بیکاری واقعی بالای ۴۰ درصد هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام