کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

قطع پرداخت اعتبار دستگاه های متخلف از اجرای حساب واحد خزانه از ابتدای بهمن

قطع پرداخت اعتبار دستگاه های متخلف از اجرای حساب واحد خزانه از ابتدای بهمن

شناسنامه قانون- خزانه داری کل کشور خدمات دهی و پرداخت اعتبارات به دستگاه هایی که حساب واحد خزانه را اجرا نکرده و یا حساب غیرمجاز نزد بانک ها دارند از ابتدای بهمن ماه متوقف کرده است.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از شادا، خزانه داری کل کشور با صدور اطلاعیه ای ضمن اعلام این خبر، با بیان اینکه این امر در راستای اجرای حساب واحد خزانه صورت گرفته است، تأکید کرد: ارائه خدمات و پرداخت اعتبارات از سوی خزانه داری کل، منوط به بستن حساب های غیر مجاز نزد شعب بانک های کشور و پیوستن به حساب واحد خزانه است.

اطلاعیه خزانه داری کل کشور، تعداد شرکت های دولتی که به حساب واحد خزانه ملحق نشده اند را ۴۳ شرکت اعلام و تصریح می کند: همچنین، تعداد ۶۵۷ دستگاه اجرایی، از جمله دانشگاه ها و شرکت های دولتی، با وجود پیوستن به حساب واحد خزانه، نزد سایر بانک ها نیز حساب فرعی دارند.

بر این مبنا تعداد ۱۳۴ دستگاه اجرایی نسبت به بستن کلیه حساب های غیر مجاز خود اقدام نموده اند و تعداد ۱۵۶ دستگاه اجرایی هم ضمن انسداد حساب های غیر مجاز خود، با توجه به عدم انسداد حساب از سوی بانک ها (به دلایل قانونی از جمله توقیف قضایی، ضمانت نامه و …) متعهد به تعیین تکلیف حساب ها شده اند.

این گزارش تصریح دارد: تعداد ۳۶۷ دستگاه اجرایی با وجود پیگیری های بعمل آمده، تاکنون اقدام مؤثری در راستای اجرای حساب واحد خزانه انجام نداده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام