کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

باهنر: روحیه و شجاعتی میان هیچ کدام از تصمیم گیران وجود ندارد که بگوید حقوق های سال آینده فریز ‌شود

تهران-ایرنا- دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: با دولت روحانی در یک جناح نیستم اما معتقدم نباید در حق او نامردی کنیم چرا که او کار کرده و در جاهایی موفق بوده و برخی موارد هم نبوده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی حزب بیداری اسلامی، «محمدرضا باهنر» در دیدار اعضای شورای مرکزی این تشکل اصولگرا افزود: افراط و تفریط داریم یکی دولتش دولت پیرمردهاست و دیگری می خواهد همه اعضای دولت را جوان کند.

نماینده ادوار مجلس ادامه داد: در نیروهای مسلح رتبه های نظامی پله پله داده می شود، اما در وزارتخانه ها این رده بندی را قبول ندارند و یک سرباز را مدیر می کنند و اجازه ندادیم به ترتیب پله ها و رده ها را طی کند. مقصر بودیم که ستوان های وزارتخانه ای را ستوان نگه داشتیم و اجازه ندادیم که سرگرد بشوند و به درجه بالا بروند. 

باهنر یادآور شد: از آن سو احمدی نژاد آمد و گفت که من دولت ژنرال ها را نمی خواهم. به او گفتیم چهارتا آدم متفکر و مجرب را به کابینه ببر اما او گفت من فقط سرباز می خواهم. 

وی با بیان این که 68 درصد جمعیت کشور پس از انقلاب به دنیا آمده اند، گفت: بیش از 60 درصد جمعیت کشور امام و دفاع مقدس را درک نکرده اند و آنها امروز حق دارند که سوال کنند، شما برای ما چه کرده اید؟، اگر انقلاب نمی کردید چه اتفاقی می‌افتاد که تاکنون نیافتاده است؟ 

وی تصریح کرد: باید کارنامه عالمانه و عادلانه از عملکرد نظام در 40 سال گذشته داشته باشیم، در این چهار دهه دولت های مختلفی بر سرکار آمدند و همه در هر آنچه رقم خورده شریک بوده اند. 

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین افزود: از زمان شهید رجایی به این سو مجموعه اقدامات قابل قبولی انجام شده و رهبر معظم انقلاب با هدایت، راهبری، مدیریت، عمق نگری و بصیرت در این مسیر نقش ایفا کرده اند. 

باهنر ادامه داد: شاید بگویند هر حکومتی بود در این 40 سال بیمارستان، مدرسه، راه و جاده می ساخت. اما یک تفاوت وجود دارد و آن این است که مدعی هستیم رتبه ما در بسیاری شاخص ها مانند بهداشت، آموزش، عمران و…. در حد معجزه آسایی اصلاح شده است. 

رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: اکنون در بسیاری از شاخص های توسعه در ردیف 25 کشور برتر دنیا هستیم. همچنین طبق تحقیق یک مجله خارجی، ایران در رتبه هشتم جهان از حیث اقتدار نظام و قدرت نظامی قرار گرفته است که در نوبه خود بی نظیر است. 

باهنر با بیان این که همه قبول دارند به لحاظ امنیتی و اطلاعاتی در غرب آسیا جزو بهترین‌ها هستیم و کارنامه درخشانی داریم، از روند رشد تولید ناخالص داخلی انتقاد کرد و گفت: به این رقم قانع نیستیم. رتبه تولید ناخالص داخلی ما در بین 200 کشور، زیر 20 است اما باید ارتقا یابیم.

باهنر افزود: البته اشکالات زیادی هم وجود دارد از چالش گرفته تا تهدید، ابربحران و آغاز فروپاشی واژه ها و عباراتی هستند که بر حسب بینش و نگرش افراد روی شرایط حال حاضر کشور گذاشته می شود، قبول داریم که مشکلاتی مانند بیکاری و… وجود دارد. اما اینکه بگوییم کاری انجام نشده و قبلی ها کاری نکرده اند را نمی پذیریم. 

وی با انتقاد از رفتار برخی نمایندگان گفت: این روحیه را در نمایندگان زیاد دیدیم، هر کدام می آمدند و مدعی بودند نمایندگان دوره قبل کاری نکردند. نمایندگان روزهای نخست انگیزه بالایی دارند اما پس از چندماه تغییر می‌کنند. 

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: نگران دولت و مجلسی هستم که قرار است بودجه سال بعد را ببندند، هر کدام یک طور توصیه و تجویز می کنند. یک چک داریم که همه هم مستحق دریافت هستند. حوزه دفاع، سلامت، آموزش و پرورش و… همگی بودجه می خواهند و مملکت باید اداره شود. 

باهنر با ابراز نگرانی از برخی نظرات غیر کارشناسی درمورد بودجه گفت: مردم گرفتارهستند، دلمان هم می سوزد، اما آنقدر این بودجه را غیرکارشناسی تقسیم می کنند و رشد می دهند که بودجه متورم می‌شود و مانند «کیک پوکی» می‌شود که به ظاهر سه کیلویی است اما روی ترازو که می گذاریم یک کیلو بیشتر نیست. 

وی خاطرنشان کرد: مسائل مملکت ساختاری، رویکردی و عملکردی است، در بعد ساختاری، مجلس را در نظر بگیریم که این موضوع ربطی به اصلاح طلبی و اصولگرایی ندارد، خاستگاه مجلس این است که 290 نماینده قسم می خورند حافظ منافع ملی باشند در حالی که 10 نفر هم اینگونه نیستند. منافع ملی در مجلس صاحب ندارد. در تئوری می گوییم منافع ملی در راس امور است. 

نماینده ادوار مجلس همچنین گفت: در مجلس هرکسی طرفدار اهداف خودش است یکی معلمان، یکی گارگران و برخی فقط به فکر حوزه انتخابیه خودشان هستند، ساختار مجلس این است که نمایندگان به دنبال منافع منطقه ای هستند و هیچ کس به منافع ملی فکر نمی کند. 

باهنر به تبعات سوء افزایش حقوق کارمندان اشاره و تصریح کرد: دولت قصد دارد حقوق های سال بعد را 20 درصد افزایش دهد، اما این موضوع عواقبی بدی نیز به دنبال دارد به طوریکه از آن سو 30 درصد تورم از جیب مردم بیرون می کشند و اینطور روحیه و شجاعتی نیز میان هیچ کدام از تصمیم گیران وجود ندارد که بگوید حقوق های سال آینده فریز ‌شود. 

وی با بیان این که گروه دوم مشکلات رویکردی هستند، اظهارداشت: رویکرد ما باید به سمت برخی مسائل اصلاح شود. طی 40 سال گذشته رضایت کوتاه مدت مردم را بر منافع دراز مدت آنها ترجیح دادیم که باید این رویکرد تغییر کند. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که قبول داریم ناکارآمدی و فساد اقتصادی وجود دارد و باید به مطالبات مردم پاسخ دهیم، خاطرنشان کرد: هشت ماه اخیر تحقیقاتی انجام دادیم که نشان می داد آنچه تبلیغ کردیم و در افکار عمومی جاانداخته ایم 10 برابر واقعیت هستند.

باهنر افزود: فساد داریم اما مردم فکر می‌کنند همه دزد هستند. 200 مدیر نجومی بگیر پیدا شد و مردم فکر می کنند همه مدیران نجومی بگیرند. ناکارآمدی هم که همینطور به هرکس می‌رسیم می‌گوید ناکارآمدی همه جای مملکت را گرفته است. 

وی در بخش پایانی سخنان خود به لزوم تشکیل حزب فراگیر اشاره کرد و گفت: بنده یک حرف تندی را همیشه می زنم. بدون وجود سه چهار حزب فراگیر چهارچوب دار نسبت به آینده مردم سالاری دینی بیمناک هستم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: حزب باید در چهارچوب نظام باشد ، برای تشکیل احزاب باید زیرساخت ها آماده و فرهنگ سازی انجام شود. هنوز «ما» خود را «من» می دانیم و هیچ کدام قصد نداریم قدری «نیم من» بشویم. 

باهنر تصریح کرد: برخی مواقع احساس می کنم اصلاح طلبان اجازه اتحاد به ما را نمی دهند، خیر، اشتباه است این خودی ها هستند که نمی گذارند یک حزب کامل و فراگیر شویم. باید دست به دست هم بدهیم و دموکراتیک در کنار هم کار کنیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام