کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

تصویب لایحه تشکیل وزارت بازرگانی در هیئت وزیران/ ایجاد سازمان بازرگانی منتفی شد

لایحه تشکیل وزارت بازرگانی به تصویب دولت رسید

شناسنامه قانون- در جلسه صبح روز چهارشنبه هیئت دولت که به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، لایحه تشکیل وزارت بازرگانی به تصویب هیئت وزیران رسید تا در اولین فرصت، تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

به گزارش شناسنامه قانون، به دنبال نامه رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر ارایه لایحه وزارت بازرگانی از سوی دولت به مجلس، هیئت وزیران این لایحه را در جلسه صبح امروز خود به تصویب رساند.

گفتنی است، پیش از این، لایحه ایجاد سازمان بازرگانی و تنظیم بازار با قید دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی ارسال شده بود و با توجه به اینکه این موضوع از قبل در قالب طرح نمایندگان مجلس وجود داشت، لذا هیئت دولت بنا به درخواست هیئت رئیس مجلس، لایحه تشکیل وزارت بازرگانی را به تصویب رساند تا در اولین فرصت تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

به موجب لایحه یاد شده، به منظور تمرکز سیاستگذاری، راهبری، برنامه ریزی، نظارت و ساماندهی امور مرتبط با حوزه بازرگانی و تنظیم بازار، با تفکیک اهداف، مأموریت ها و وظایف مربوط به امور بازرگانی از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، «وزارت بازرگانی» تشکی می شود.

دیروز خبر ارسال نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور منتشر شد و سخنگوی هیات رئیسه مجلس اعلام کرد: اخیرا رئیس مجلس شورای اسلامی نامه ای به آیت الله رئیسی ارسال کرده که در آن با اشاره به تشخیص دولت برای تشکیل ساختاری مستقل برای بازرگانی داخلی و تنظیم بازار و دیدگاه رئیس جمهور مبنی بر نبود تفاوت بین تشکیل سازمان یا وزارت در این زمینه، از دولت خواسته شده تا لایحه تشکیل وزارت بازرگانی داخلی و تنظیم بازار به صورت دو فوریتی به مجلس ارائه شود. به نظر می رسد اکثریت نمایندگان با تشکیل وزارت بازرگانی داخلی موافق هستند. به همین دلیل در صورت ارائه لایحه دو فوریتی توسط دولت در این زمینه، در سریع‌ترین زمان ممکن شاهد شکل گیری این ساختار جدید خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام