کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

ساعت کاری ادارات از خرداد در سراسر کشور ۶ صبح تا یک بعدازظهر است

ساعت کاری ادارات از خرداد در سراسر کشور ۶ صبح تا یک بعدازظهر است

شناسنامه قانون- وزیر نیرو از شکسته‌شدن رکورد افزایش ظرفیت نیروگاهی از نیمه سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: ساعت کاری ادارات از خرداد ۶ صبح تا یک بعدازظهر خواهد بود.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از تسنیم، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو در همایش مشترک وزارت نیرو، کشور و صمت با استانداران و مدیران صنعت برق اظهار داشت: ۷ هزار و ۵۴ مگاوات در نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر ظرفیت جدید تا پایان ۱۴۰۱ وارد مدار بهره‌برداری شد که از این مقدار، ۶۸۶۴ مگاوات آن نیروگاه‌های حرارتی بود که رکورد جدیدی در تاریخ کشور است.

وی افزود: در نیمه دوم سال ۹۲ بالغ بر ۸۸۱ مگاوات، در سال ۹۳ بالغ بر ۲۴۷۶ مگاوات، در سال ۹۴ بالغ بر ۵۵۱ مگاوات، در سال ۹۵ بالغ بر ۱۲۲۸ مگاوات، در سال ۹۶ بالغ بر ۱۷۲۶ مگاوات، در سال ۹۷ بالغ بر ۱۴۶۲، در سال ۹۸ بالغ بر ۲۷۵۶ مگاوات، در سال ۹۹ با نیمه ۱۴۰۰ مجموعاً ۱۸۶۰ مگاوات و در نیمه دوم ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بالغ بر ۶۸۶۴ مگاوات افزایش ظرفیت در نیروگاه‌های حرارتی داشتیم به‌طوری که متوسط ساخت نیروگاه در ۸ سال قبل ۱۶۱۸ مگاوات در سال بوده است‌.

وزیر نیرو با اعلام اینکه “رکورد دوم و مهمی در بخش نیروگاهی به ثبت رساندیم”، گفت: به مدار آمدن ۱۳۱۶ مگاوات بخش بخار نیروگاه‌های گازی این دستاورد بزرگ است که موجب صرفه‌جویی ۲ میلیارد مترمکعب سوخت شده است‌.

وی ادامه داد: کل تولید سال قبل ۳۲۰ میلیارد کیلووات‌ساعت بوده که ۷۶ میلیارد کیلووات‌ساعت آن بدون مصرف سوخت بوده، یعنی یا آبی یا تجدیدپذیر یا بخش بخار واحدهای سیکل ترکیبی بوده است‌.

وزیر نیرو با بیان اینکه برای ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۰ هزار مگاوات ناترازی برق پیش‌بینی شده بود، گفت: تقاضا ۷۰ هزار مگاوات بوده که میزان ناترازی ۲۸ درصد کل تقاضا بوده است، اگر بدون برنامه‌ریزی می‌خواستیم به زمان اوج ورود کنیم، باید بیش از ۶ ساعت خاموشی می‌دادیم که با مجموع اقدامات، خاموشی خانگی صفر و در بخش صنعت و تولید هم اقدامات قابل‌توجهی انجام شد که منجر به رشد تولید صنعتی شد.

وی اضافه کرد: بالغ بر ۹۷ درصد تعمیرات نیروگاهی تا امروز انجام شده است و باقی اقدامات هم می‌بایست تا پایان اردیبهشت انجام شود که شاید ۲ یا ۳ واحد به خرداد ماه برسد.

ساعت کاری ادارات از خرداد ۶ صبح تا یک بعدازظهر است

محرابیان از تغییر ساعات ادارات به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف برق خبر داد و گفت: ساعت کاری ادارات از خرداد ۶ صبح تا یک بعدازظهر خواهد بود و یک ساعت قبل از پایان وقت اداری بر اساس مصوبه دولت در مناطق غیرگرمسیر باید سیستم‌های سرمایشی خاموش شود‌ و در مناطق گرمسیر نیز همزمان با ساعت تعطیلی باید خاموش شوند‌.

وی افزود: تمام دستگاه‌ها باید مولدهای برق خودشان را در این دوره وارد مدار کنند‌.

مقررات مرتبط: تصویب‌نامه تعیین ساعات آغاز به کار ادارات و مشاغل مختلف در سال ۱۴۰۲

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: خانگی خط قرمز است و باید انرژی بخش خانگی به‌هرنحو تأمین شود، در سال گذشته از اجرای طرح پاداش صرفه‌جویی نتیجه خوبی گرفتیم و موجب کاهش مصرف شد، در سال جاری بر اساس پیشرفته‌تربن مدلهای اقتصادی که مدل‌های خودتنظیمی توسط خود مصرف‌کننده هست، اطمینان داریم یک کاهش مصرف جدی بدون کاهش رفاه در سطح خانوار خواهیم داشت، به‌طوری که از ابتدای خرداد به‌میزان کاهش مصرف توسط مصرف‌کننده خانگی برای تمامی مشترکان، به‌ازای کاهش هر یک کیلووات‌ساعت، تا ۲۰۰۰ تومان پاداش صرفه‌جویی می‌گیرد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

24 دیدگاه

  1. سلام‌و ادب
    این طرح زمانی خوب هست که ادارات و شرکتها نگویند حقوق اضافه کار حذف و یا کاهش داده میشه و اگر اضافه کار میخواهید باید بعد ساعت ۱ بمانید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام