کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

اکیداً توصیه می‌شود دستگاه‌های اجرایی نسبت به دورکاری کارمندان بعد از ساعت ۱۳ اقدام کنند

اکیداً توصیه می‌شود دستگاه‌های اجرایی نسبت به دورکاری کارمندان بعد از ساعت ۱۳ اقدام کنند

شناسنامه قانون- رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به تغییر ساعات کاری کارمندان گفت: ۴۴ ساعت کار تکلیف قانونی است و پیشنهاد ما این بود که بعد از ساعت یک بعدازظهر و دستگاه‌هایی که در تهران هستند، به صورت دورکاری باشند.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایرنا، میثم لطیفی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات در جمع خبرنگاران اضافه کرد: این دورکاری توسط هیات تطبیق مجلس رد شد اما همچنان پیشنهاد ما پابرجا است، چرا که این از اختیارات دستگاه‌های اجرایی است.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی تصریح کرد: در دستگاه‌هایی که امکان دورکاری وجود دارد، اکیدا توصیه می شود که به مساله انرژی توجه کرده و ادارات را در صورت امکان تعطیل کنند تا دستگاه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ به بعد خاموش شوند تا درباره موضوع انرژی تدبیر کنیم.

لطیفی همچنین درباره تعطیلی روزهای جمعه و شنبه با توجه به تصویب کلیات آن در مجلس، اضافه کرد: مدت ها پیش لایحه‌ای را به مجلس ارائه کرده بودیم که اخیرا در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده است.

وی ادامه داد: طبق این لایحه ساعت کارکنان از ۴۴ ساعت به ۴۲.۵ ساعت کاهش پیدا می‌کند و برای شهرستان هایی غیر از تهران که روزهای پنجشنبه تعطیل نبود، ایام کاری پنج روز هفته باشد و روز آخر هفته در دستگاه‌هایی که امکان دارند، تعطیل باشد.

لطیفی با اشاره به اینکه برای این موضوع منع قانونی داریم، یادآورشد: اکنون بحث بر این است که این تعطیلی روز پنجشنبه باشد یا شنبه که در حال کار مطالعاتی هستیم و این جزو اختیارات هیات وزیران است و قانون هم این اجازه را داده است.

وی افزود: در زمان حاضر جمع بندی برای تعطیلی پنجشنبه‌ها است و برای دستگاه‌هایی که ارتباطات بین‌المللی دارند، روز شنبه تعطیل خواهد بود.

پیش بینی استخدام ۱۲۴ هزار نفر در سال جاری

معاون رئیس جمهور همچنین درباره تعداد استخدام در سال ۱۴۰۲ گفت: پیش بینی ما برای امسال ۱۲۴ هزار نفر است که بیشترین جذب مربوط به آموزش و پرورش با ۵۶ هزار نفر و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۵ هزار نفر است.

وی یادآورشد: هفته قبل آزمون دهم برای پنج هزار نفر در ۱۸ دستگاه اجرایی برگزار شد که با اعلام نتایج توسط جهاد کشاورزی، مراحل استخدامی طی خواهد شد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

7 دیدگاه

 1. دولت و مجلس هر کدوم در مورد ساعت کاری ادارات یچیزی میگن..
  اونوقت استاندار جفتشون رو به هیچ میگیره و ساعت کاری جدید اعلام میکنه????
  این یعنی هماهنگی در تمامی سطوح..
  الان واسه ما از شنبه ساعت کاری ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ اعلام شده
  ????

 2. خب خودتون توی مصوبه دولت اجرای دور کاری برای جبران ساعت کاری هفتگی حذف کردید! چطور به دستگاه ها پیشنهاد میدین که کاری انجام بدن که از بخشنامه حذف شده؟ این تخلف نیست؟ الان تازه یادت اومده که این طرح برای کاهش مصرف انرژی بوده؟

  1. سلام. در متن مصاحبه دقت بفرمایید. مطابق ایراد رییس مجلس، هیئت وزیران اختیار تکلیف به دورکاری نداشته است. اما دستگاه های اجرایی همواره می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

  2. با سلام متاسفانه هیچ کدام از قانون ها در استان قزوین به صورت کامل اقدام نمی شوند و شدیدا با دورکاری بخصوص دورکاری زنان مخالف هستند و حق زنان در این استان رعایت نمی شود در حال حاضر نیز دو بار ساعات کار تغییر کرده که واقعا تمام برنامه ما زنان شاغل را بهم ریخته لطفا چاره ای بیاندیشید و نظارت کنید ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام