کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

احتمال ارسال طرح ساماندهی کارکنان دولت به صحن علنی مجلس طی هفته آینده

احتمال ارسال طرح ساماندهی کارکنان دولت به صحن علنی مجلس طی هفته آینده

شناسنامه قانون- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به احتمال زیاد طرح ساماندهی کارکنان دولت در ابتدای هفته آینده به صورت کامل رفع ایراد و ابهام شده و در صحن کمیسیون به تصویب خواهد رسید تا پس از آن راهی صحن شده و در نوبت دستورکار صحن علنی مجلس قرار گیرد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایلنا، ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در رابطه با آخرین وضعیت مصوبه طرح ساماندهی کارکنان دولت، گفت: عصر یکشنبه هفته‌‌ای که گذشت نشست کمیسیون اجتماعی با حضور آقای غلامرضا مولابیگی عضو حقوقدان شورای نگهبان به منظور بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت برگزار شد که در این جلسه استدلال‌های کمیسیون درخصوص عدم بار مالی این طرح که یکی از موارد مطرح شده از سوی دولت است به اطلاع عضو محترم شورای نگهبان رسید.

وی ادامه داد: در ادامه آقای مولابیگی هم عنوان کردند که ایراداتی که شورای نگهبان به این طرح وارد دانسته عمدتا مبتنی بر ابهام است و تاکید شورا بر این است که قانون در این زمینه باید روشن و شفاف باشد و همچنین تاکید کردند که صلاحیت‌های کارشناسی تشخیصی کاملا برعهده مجلس است و شورای نگهبان تنها این طرح را از این جهت که مغایر با شرع، قانون اساسی و مبهم نباشد، بررسی می‌کند.

نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: بعد از ارسال مصوبه ساماندهی به شورای نگهبان، اعضای محترم شورا ایرادات و ابهاماتی را درخصوص برخی عناوین و واژه‌هایی که به کاررفته بود و اینکه این واژه‌ها چطور اجرایی می‌شود و شمولیت آن چگونه خواهد بود داشتند که این ابهامات و ایرادات از سوی شورا به کمیسیون ارجاع شد.

وی در ادامه بیان کرد: جلسه‌ گذشته نخستین جلسه رفع ابهام از طرح بود و هفته آینده هم جلسه‌ای با کارشناسان شورای نگهبان خواهیم داشت تا هم از نظرات کارشناسی دوستان استفاده کنیم و هم ابهامات طرح به خوبی و کامل رفع شود تا سرعت رسیدگی به آن در ادامه افزایش پیدا کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: به احتمال زیاد این لایحه در ابتدای هفته آینده به صورت کامل رفع ایراد و ابهام شده و در صحن کمیسیون به تصویب خواهد رسید تا پس از آن راهی صحن شده و در نوبت دستورکار صحن علنی مجلس قرار گیرد.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی در رابطه با «نگاه دولت نسبت به ابعاد مالی این طرح و نگرانی از احتمال مخالفت به بهانه داشتن بار مالی»، اظهار داشت: دولت اعتقاد دارد این طرح حدود هزار میلیارد تومان بار مالی دارد اما ما معتقدیم دولت همین الان هم این پول را به شرکت‌های تامین نیرو می‌پردازد و پول به جیب واسطه‌ها می‌رود نه نیروی کار. در حالیکه مفهوم عدالت این است که این پول را بدون واسطه به کارگران و کارمندان زحمتکش بپردازیم.

وی تاکید کرد: تلاش داریم که مباحث و استدلال‌های خود را درخصوص ابعاد مالی طرح به اطلاع شورای نگهبان برسانیم و امیدواریم که بتوانیم نظر مثبت شورا نسبت به این مساله را جلب کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل در پایان ابراز داشت: امیداریم با اهتمام جدی نمایندگان مجلس و همراهی دولت، به زودی طرح ساماندهی مصوب شود و مشکلات کارگران شرکتی و قراردادی کشور با برقراری عدالت، برطرف گردد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

35 دیدگاه

 1. با سلام
  اون دسته از دوستانی که میگن با پارتی شرکتی شدن بگم که اگه شخص پارتی داشته باشه بدو ورود پیمانی یا رسمی می شد نه این که شرکتی بمونه و با حقوق کم کار کنه
  یه زمانی به طرف میگفتی دستگاه دولتی نیرو شرکتی میگرن میگفتن برو بابا به درد نمیخوره یه فوشی هم میدادن الان میگید با پارتی رفتید شرکتی شدید
  ومن الله توفیق

  1. بابا ما را از قراردادی شرکتی کردن بهتر شه الان چندین ساله منتظر کار شرکت هستیم این طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت کی اجرا شود سن ماشده چهل سال کی قراره زندگی تشکیل بدیم .مهندس ناظر کشاورزی خداویردی احمدی تک آغاج

 2. سلام افتخار آشنایی و کار با حدود ۱۰۰۰نفر از این افراد با پارتی را داشته ام در شر.کت پخش فرآورده‌های نفتی آنها ۱۲ ساعت در روز در محیط بسیار آلوده کار می‌کنند با حداقل حقوق آنهم شبانه روزی خیلی از عزیزان مدرک دار معترض حتی فکر وضعیت این کارگران مو به تنتان سیخ میکند.

 3. سلام .نیروهای شرکتی هم با داشتن مدارک دانشگاهی با چندین سال سابقه وباکمترین حقوق بعد از10سال آیا حقش نیست استخدام بشه که همه دوستان میگن با پارتی وارد شده یه وقتی التماس میکردیم برای راننده هیچ کس حاضر نشد باحقوقی که به مامیدادند وارد اداره باشند ولی ما الان 10/11سال می‌باشد که داریم باحقوقی پایین کارمیکنیم اون هم با ماشین خودمان پس حداقل عدالت کلامی داشته باشید

 4. تصویب این طرح حق الناس تمام است چرا که 99 درصد افراد شرکتی با سفارش و پارتی مشغول به کار شده اند و بسیاری از افراد تحصیل کرده و لایق معطل آزمون استخدامی هستند و بیکار و با تصویب این طرح شرایط زندگی و امید به کار برای سایر فارغ التحصیلان سخت تر می گردد و این بی عدالتی محض است از طرفی کسی که با آزمون استخدامی جذب دستگاه های دولتی می شود بسیاری از مراحل از جمله از میان تعداد کثیری انتخاب می شود و نیروهای شرکتی هیچ کدام از این مراحل راطی نکرده اند.

  1. چه حق الناسی…منی که با مدرک فوق لیسانس دانشگاه تهران الان ده ساله نهضت سوادآموزی کار می کنم و برا از بین نرفتن آبروم ترجیح میدم بگم بیکارم…چه حق الناسی…زمانی که ماده ۲۸ فقط یک نفر میخواد اونم سهمیه دار..خب من کجا برم جایگاهی به جز اینجا دارم…کی امروز در جایگاه واقعی خودش قرار گرفته ..‌من حقی تو جامعه ندارم من ناس نیستم ماست هستم

  2. با سلام خدمت شما طرح ساماندهی کارکنان دولت چیشد ؟؟ تفریح سالم پول میخوات تعیین سبد معیشت مطابق قانون وعدالت نیست وافزایش دستمزدها هم همین طور امنیت شغلی وروانی کارگران شرکتی وپیمانکاری وبه دنبال اون امنیت خانوادگی وفرزند آوری اونا تامین نیست؟ کی جرات داره با شغل شرکتی واین حقوق واین نوع قرارداد کار موقتی 3ماهه یا 6ماهه یا نهایتا یک ساله دور وبر تشکیل خانواده بره . تشکیل خانواده یه تعهد داعمی ولی قرار داد کارها موقتی و3ماه و6ماهه وشاه کاراش 6ماهه خودتون قضاوت کنید

 5. سلام به قول دوستمون طرف با دیپلم و حقوق سه برابر من و من با مدرک فوق لیسانس هیچی واقعا که تصویب هم بشه نیروهای قراردادی وشرکتی ولی بازم اجرا نشده متأسفم

  1. با سلام خدمت شما طرح ساماندهی کارکنان دولت چیشد ؟ این طرح واسه اونایی که سرکارند وقرار نیست کسی تازه وارد بشه! ضمنا اونایی که مثل شما رانت وپارتی دارند شرکتی نمیمونن وتا حالا استخدام شدند.این رو کسی میفهمه که الان شاغل ونیروی پیمانکاری وشرکتی هست لطفاً بفهمید. ممنون‌.

 6. هنوز در یحتمل یحتملان احتمال…بزک نمیر بهار میاد خمبزه با خیار میاد…کاش هیچ وقت دنبال شغل دولتی نرفته بودیم…طرف با دیپلم استخدام رسمی و من با مدرک فوق لیسانس هیچی نیستم

  1. باسلام و احترام
   کاش ،، ولی چه کنیم سرمایه ای هم نداریم برای شغل آزاد..!! کاش از همون ابتدا درس نمیخوندیم..خواهرزاده ها و برادرزاده های بنده وقتی بهشون میگن درس بخون میگن فلانی این همه درس خوند به کجا رسید..بی خیال فقط شغل آزاد!!بنده شدم مثال زیبایی از بی عدالتی و بی قانونی در این کشور برای فرزندان خانواده!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام