کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

حذف افزایش سن بازنشستگی از برنامه هفتم در کمیسیون اجتماعی مجلس

حذف افزایش سن بازنشستگی از برنامه هفتم در کمیسیون اجتماعی مجلس

شناسنامه قانون- رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به حذف افزایش سن بازنشستگی در پیشنهادات این کمیسیون به کمیسیون تلفیق گفت: بر این اساس هر کارمندی در هر سنی در صورت داشتن سابقه ۳۰ سال فعالیت می‌تواند بازنشسته شود؛ اساسا تعیین حداقل سن برای بازنشستگی درست نیست و به نفع کارمندان هم نخواهد بود.

حذف افزایش سن بازنشستگی در بازنشستگی عادی

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایلنا، عباس گودرزی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره نظر دولت در خصوص افزایش سن بازنشستگی، گفت: دولت در ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه، سن بازنشستگی برای زنان را ۵۳ سال و برای مردان ۵۶ سال تعیین کرده بود که کمیسیون اجتماعی در جلسه هفته گذشته در پیشنهادات خود به کمیسیون تلفیق این اعداد را حذف کرد. علت مخالفت کمیسیون با این مساله این بود که با چنین پیشنهادی اگر خانمی ۳۰ سال سابقه کار داشت اما به سن ۵۳ سال نرسیده بود نمی‌توانست بازنشسته شود.

وی افزود: بر این اساس هر کارمندی در هر سنی در صورت داشتن سابقه ۳۰ سال فعالیت می‌تواند بازنشسته شود؛ اساسا تعیین حداقل سن برای بازنشستگی درست نیست و به نفع کارمندان هم نخواهد بود.

حذف افزایش سن بازنشستگی در بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور

نماینده مردم بروجرد در مجلس تصریح کرد: همچنین در بند «ذ» ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم نیز حداقل سن برای بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور برای زنان ۴۵ سال و برای مردان ۵۰ سال تعیین شده بود که این بند نیز به این دلیل که در این شرایط اگر فردی دارای مشاغل سخت و زیان‌آور ۲۰ سال فعالیت می‌کرد اما به این سقف سنی تعیین شده نمی‌رسید نمی‌توانست بازنشسته شود، حذف شد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

13 دیدگاه

  1. خدا خیرتون بده اگه همچین طرح ی رو تصویب کنید ..من 30سال سابقه دارم چکار کنم سنم 50نشده….اصل بیمه رو پرداخت کردم….وجدانن شوی تبلیغاتی درست نکنید ..این بار بخاطر خدا دل ملت رو شاد کنید جای دوری نمیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام