کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

به جز ۴ استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، هرگونه تغییر در ساعت کار ادارات، ممنوع است

شناسنامه قانون | kahesh saat

خبر مورخ 15 تیر 1398

به جز ۴ استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، هرگونه تغییر در ساعت کار ادارات، ممنوع است.

به گزارش رسانه خبری صراط المستقیم ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با توجه به استقرار هوای گرم در سراسر کشور و ضرورت کنترل مصرف برق، کنترل جدی مصرف در دستگاه ها و مؤسسات دولتی و غیر دولتی و ادارات مختلف را مورد تأکید قرار داد.

وزیر کشور گفت: برای پیشگیری از قطع برق و در راستای هماهنگی های بعمل آمده با وزارت نیرو دستور داده شد، برق دستگاه هایی که دمای ۲۵ درجه سانتی گراد را روی سامانه های سرمایشی خود تنظیم نکنند، از ساعت ۱ بعد از ظهر قطع شود.

وی افزود: همچنین به استاندار تهران دستور داده شد، با همکاری وزارت نیرو، روند نظارتی ویژه ای را برای تضمین تحقق صرفه جویی در ادارات مختلف به نحوی که حداقل ۱۰ درصد کاهش مصرف را در پی داشته باشد، سامان دهد و وزارت نیرو موظف به گزارش هفتگی چگونگی مصرف برق و اجرای مصوبه خواهد بود.

رحمانی فضلی همچنین خاطر نشان کرد: به جز ۴ استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان که پیش از این بدلیل شرایط خاص دمای هوا، با تغییر ساعات کار در آن استان ها موافقت شده است، در سایر استان ها، از جمله تهران، بمنظور حفظ کیفیت ارائه خدمت به مردم و مراجعان، هرگونه تغییر در ساعت کار ادارات، ممنوع است.

وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون ویژه ای در استانداری تهران با عضویت نمایندگان دستگاه های ذیربط مستقر و روند کاهش مصرف برق در ادارات و دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی را کنترل خواهد کرد و ضمن نظارت ویژه و پیگیری روش مند برای کاهش مصرف، برخورد قانونی با دستگاه های متخطی از این تصمیمات را دنبال خواهد کرد.

خبر مورخ 15 تیر 1398

بندپی: کاهش ساعت اداری قابلیت اجرایی ندارد

استاندار تهران گفت:‌ کاهش ساعت اداری نه در استان تهران بلکه در هیچ نقطه دیگر قابلیت اجرایی ندارد؛ چراکه کارمندان و دستگاه را دچار مشکل می‌کند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران با اشاره به مصرف بهینه انرژی در تابستان اظهار کرد: دستورالعمل مصرف بهینه انرژی در تابستان برای تمامی دستگاه های اجرایی  استانی و ملی در تهران لازم الاجرا است.

وی افزود: کاهش ساعت اداری نه تنها در استان تهران بلکه در هیچ نقطه دیگر قابلیت اجرایی ندارد؛ چراکه کارمندان و دستگاه ها را دچار مشکل می کند.

استاندار تهران تصریح کرد:‌ اگر می خواستیم طرح کاهش ساعات ادارات را عملیاتی کنیم، عملا  در سال رونق تولید که همه موظف به تلاش برای تحقق این شعار می‌باشیم اقدام خاصی صورت نمی گرفت. 

وی بیان کرد: عملکرد دستگاه هایی که سامانه  سرمایشی آنها  روی 25 درجه تنظیم نباشد و از مولدهای برقی استفاده نکنند، رصد و در صورت تخلف از دستورالعمل ابلاغی دچار قطعی برق می شوند.  

محسنی بندپی اظهار کرد: بسیاری از ترانسفورماتورها در تهران فرسوده هستند و اگر بیش از حد مجاز در زمان اوج مصرف فشار وارد شود از مدار خارج می شوند.

خبر مورخ 11 تیر 1398

تعیین تکلیف تغییر ساعت اداری در استان تهران در انتظار هماهنگی دستگاه‌های اجرایی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران با اشاره به حضور وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ملی در استان تهران گفت: تعیین تکلیف تغییر ساعت اداری در این استان منوط به ایجاد هماهنگی میان این دستگاه‌ها است.

غلامرضا عباس پاشا در گفت و گو با ایسنا در تشریح روند تصمیم‌گیری برای تغییر ساعت اداری در استان تهران اظهارکرد: با وجود افزایش گرمی هوا ظرف روزهای اخیر در سطح استان تهران و افزایش چشمگیر مصرف انرژی خوشبختانه امسال به مدد بارش‌های مناسب توانسته‌ایم تاکنون شرایط را بدون ایجاد هر مشکلی پشت سر بگذاریم.

وی افزود: در جهت کاهش مصرف انرژی باید صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهیم که این موضوع به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده است و از شهروندان نیز انتظار کمک در تحقق این مهم را داریم. اتخاذ تصمیمات مدیریتی دیگر نیز در دستور کار است که یکی از آن‌ها تغییر ساعت اداری در سطح استان است اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که استان تهران نسبت به سایر استان‌ها ویژگی‌های خاصی دارد و این موضوع هم به دلیل حضور دستگاه‌های ملی در این استان است.

عباس پاشا در پایان گفت: مقرر شد وزیر کشور و وزیر نیرو با هماهنگی استانداری تهران نسبت به تعیین تکلیف جابجایی ساعت اداری در جلسه‌ای تصمیم‌گیری کنند که به محض برگزاری این جلسه تصمیمات اتخاذ شده به اطلاع شهروندان خواهد رسید. در حقیقت برپایی این جلسه با هدف هماهنگی دستگاه‌های ملی برای این تغییر خواهد بود.

خبر مورخ 4 تیر 1398

استاندار تهران از تشکیل جلسه فوق العاده برای تصمیم گیری در خصوص تغییر ساعات کاری ادارات استان تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی درباره تغییر ساعات کاری ادارات در استان تهران همزمان با افزایش گرمای هوا در این استان گفت: در استان تهران هم ادارات استانی مستقر هستند و هم ادارات کشوری و به همین دلیل در پی این هستیم که تصمیماتی که برای تغییر ساعت ادارات اتخاذ می‌شود، برای تمام ادارات استانی و کشوری قابل اجرا باشد.

وی افزود: به همین دلیل قرار شد جلسه فوق العاده‌ای با حضور دستگاه‌های مربوط در تهران تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری تهران، بندپی تاکید کرد: زمان این تصمیم‌گیری نهایتاً تا نیمه تیرماه خواهد بود و زمانی که این موضوع تعیین تکلیف شد همه ادارات موظف به اجرای آن هستند.

همچنین، غلامرضا عباس پاشا عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تغییر ساعت اداری در فصل تابستان اظهار داشت: در حال حاضر فرآیند این طرح در حال انجام است و چنانچه به جمع‌بندی برسند ساعت کاری ادارات از ساعت 6 :30 تا 14 :30 تغییر خواهد کرد.

وی با اشاره به نامه وزیر کشور به معاون اول رئیس‌جمهور افزود: قرار است این موضوع در جلسه هیئت دولت مطرح شود و با توجه به اینکه پیک مصرف که از ساعت 13 تا 16 است قطعاً این تغییر ساعت ادارات می‌تواند تأثیرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام