کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ تقدیم مجلس شد

لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ تقدیم مجلس شد

رئیس جمهور با حضور در مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را تقدیم مجلس کرد.

به گزارش شناسنامه قانون، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور امروز (سه‌شنبه ۱۴ آذر ماه) با حضور در مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را تقدیم مجلس کرد.

بنابراین گزارش، بر اساس اصلاح ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه کشور به صورت دو مرحله‌ای بررسی می‌شود؛ یعنی مرحله اول رسیدگی به احکام در قالب ماده واحده و تبصره‌ها و در مرحله دوم رسیدگی به ارقام بودجه در قالب جداول تفصیلی با رسیدگی دقیق و کارشناسی تر و با تعیین بازه های زمانی برای پیشنهادهای نمایندگان، رسیدگی در کمیسیون های تخصصی، کمیسیون تلفیق، صحن علنی مجلس و دولت تعریف شده است.

همچنین دولت موظف است بخش نخست را حداکثر تا اول آبان هر سال به مجلس تقدیم کند. دولت همچنین موظف است حداکثر ۱۰ ‌روز از زمان ابلاغ قانون بخش اول بودجه، جداول تفصیلی بودجه را به همراه نسخه الکترونیکی دارای قابلیت خوانش رایانه‌ای به‌گونه‌ای که ارقام تشکیل‌دهنده و محاسبات مربوط به هر ردیف قابل مشاهده و پیگیری باشد، به مجلس ارسال کند.

طبق اخبار روزهای گذشته، قرار است اصلاحاتی در متن نهایی ارسالی لایحه به مجلس شورای اسلامی انجام شود که تا کنون این متن با اصلاحات منتشر نشده است. متن قبلی منتشر شده در رسانه‌ها در خصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را در لینک زیر بخوانید:

متن کامل لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام