کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

افزایش ۱۵ درصدی حقوق 99، بیشترین رشد را بر حقوق‌های بالا دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌ها، بیشترین رشد را بر حقوق‌های بالا خواهد داشت و نمایندگان مانند پارسال پیشنهاداتی را برای اصلاح این مصوبه در صحن مطرح خواهند کرد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و بازنشستگان به میزان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه گفت: برای اصلاح حقوق‌ها با مشکل جدی روبرو هستیم زیرا هر کسی در هر طبقه‌ای تلاش دارد تا از حقوق و دستمزد خود دفاع کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معمولا در مراکز تصمیم‌گیری درباره حقوق و دستمزد، اشخاصی با حقوق‌های پایین حضور ندارند، بنابراین باید با اعمال فشار برای انجام این کار حرکت کرد.

وی با بیان اینکه برای افزایش حقوق‌های پایین باید محترمانه به حقوق‌های بالا دست نزنیم، اظهار داشت: طرح‌های مختلفی از سال گذشته برای اصلاح حقوق‌ها به استثنای اعضای هیئت‌های علمی و قضات که جایگاه ویژه کاری و علمی دارند، مطرح و اعلام شد که حقوق‌های پایین باید افزایش یابد اما در مقابل حقوق‌های بالا با درصد کمتری افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بودجه علی‌الرغم اینکه تلاش کرده کار خوبی را انجام دهد اما این مصوبه عادلانه، کافی و کامل نیست زیرا افزایش 15 درصدی حقوق‌ها، بیشترین تاثیر و افزایش را بر حقوق‌های بالا خواهد داشت و براین اساس نمایندگان مانند سال گذشته پیشنهاداتی را برای اصلاح این مصوبه در زمان بررسی بودجه در صحن مطرح خواهند کرد.

افزایش 200 هزار تومانی حقوق بازنشستگان براساس همسان‌سازی 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه سال گذشته با وجود 6 ماه پیگیری در مجلس اما در نهایت دولت قانون اصلاح حقوق و دستمزد را به درستی اجرا نکرد، بیان داشت: قانون اصلاح حقوق‌ها حدود 70 درصد اجرایی شد و پایه حقوق‌ها به دو میلیون تومان رسید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: دولت باید براساس قانون 400 هزار تومان به اضافه 10درصد در کنار بحث همسان‌سازی یعنی در مجموع حدود 800 هزار تومان حقوق‌های پایین را افزایش می‌داد اما متاسفانه این ارقام به شکلی در کنار هم قرار گرفت که در نهایت تنها 500 هزار تومان اضافه شد.

وی ضمن تاکید براینکه رقم مشخصی را باید برای افزایش حقوق‌های پایین تعریف و درصدی را هم مانند سال قبل در کنار آن قرار داد، گفت: اینگونه حقوق‌های پایین با عدالت بیشتری افزایش پیدا می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به تخصیص 6 هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال 99 گفت: سال گذشته حدود 5 هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی تخصیص داده شد اما این مبلغ به شکلی توسط دولت محاسبه شد که تغییر چندانی ایجاد نکرد.

حاجی‌بابایی تاکید کرد: اکنون هم اگر بخواهیم 6 هزار میلیارد تومان را میان بازنشستگان تقسیم کنیم، حدود 200 هزار تومان به صورت میانگین به آنها اختصاص پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام