کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

تدوین پیش نویس همسان سازی حقوق بازنشستگان توسط وزارت کار و سازمان برنامه و بودجه

تدوین پیش نویس همسان سازی حقوق بازنشستگان توسط وزارت کار و سازمان برنامه و بودجه

شناسنامه قانون- رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از تدوین پیش نویس همسان سازی حقوق بازنشستگان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایرنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اینکه تدوین آیین‌نامه اجرایی همسان سازی حقوق بازنشستگان در مراحل پایانی قرار دارد، اعلام کرد: پس از تصویب این آیین‌نامه در هیات دولت، اجرای آن آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، داود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای مجازی نوشت: ‏تدوین آیین نامه اجرایی نحوه همسان سازی حقوق بازنشستگان عزیز توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه در مراحل پایانی قرار دارد. پس از تصویب این آیین نامه در هیات دولت، اجرای آن آغاز خواهد شد.

توییت خبر تدوین پیش نویس همسان سازی حقوق بازنشستگان:

تدوین پیش نویس همسان سازی حقوق بازنشستگان
تدوین پیش نویس همسان سازی حقوق بازنشستگان

بر اساس این گزارش، بر اساس بند الحاقی یک ماده ۲۹ لایحه قانون برنامه هفتم توسعه، به منظور عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و همتراز، دولت مکلف است تا پایان سال سوم برنامه اقدام لازم را به عمل آورد. این افزایش از سال ۱۴۰۳ در سال اول معادل ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم هر کدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت تا ۹۰ درصد یاد شده خواهد بود. آیین‌نامه اجرایی این بند به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام