کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

پیگیری مجلس برای افزایش حقوق کارمندان وزارت نفت

تقدیم ۴ سند بهینه‌سازی سوخت، نفت، گاز و پتروشیمی به کمیسیون انرژی / طلبکاری مجلس از وزارت نفت درباره حقوق کارمندان

وزیر نفت از تدوین ۴ سند بهینه سازی مصرف سوخت، گاز، نفت و پتروشیمی که چشم انداز آن تا افق ۱۴۲۰ است به کمیسیون انرژی مجلس خبر داد، گفت: مجلس از وزارت نفت درباره حقوق کارمندان وزارتخانه طلبکار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت امروز (سه‌شنبه 24 تیر) پس از حضور در جلسه کمیسیون انرژی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: جلسه 4 ساعت امروز با کمیسیون انرژی بسیار مفید بود و نظرات حرفه‌ای و ارزشمند از سوی نمایندگان ارائه شد.

وی افزود:‌ جلسه امروز با کمیسیون انرژی مجلس مبنای خوبی برای همکاری‌های بسیار مؤثر وزارت نفت در بخش انرژی کشور خواهد بود.

وزیر نفت تصریح کرد: ‌قرار شد در بخش‌های مختلف طبق نظر کمیسیون مطالب را پخته‌تر کنیم البته برخی پیشنهادات اعضای این کمیسیون نیازمند قانون گذاری نیست چراکه می‌توانیم با همدلی سیاسی کارها را پیش ببریم.

زنگنه درباره توسعه پتروپالایشگاه‌ها گفت:‌ توسعه این کار نیازمند حمایت سیاسی، به ویژه ازسوی مجلس است.

وی همچنین در مورد بهینه‌سازی مصرف سوخت گفت: در نشست امروز قرار شد؛ 4 سند به کمیسیون انرژی مجلس تقدیم شود که سند اول مربوط به “مصرف سوخت، حمل و نقل تا افق 1420” است که البته سندی بین بخشی است که “بهینه سازی خودروها” و “اصلاح ساختار حمل و نقل شهری و برون شهری” جزییات این سند است. ضمن اینکه نوع خودروی ساخته شده در این سند مهم است.

وزیر نفت درباره سند دوم، سوم و چهارم هم گفت: “سند عرضه و تقاضای گاز تا افق 1420″، “سند تولید نفت تا افق “1420 و “سند تولید پتروشیمی” دیگر سندها هستند.

زنگنه با تاکید بر اینکه ریل‌گذاری برای آیندگان طبق این اسناد بسیار مهم است، بیان کرد: ما تجربه خود را با تجربه و خواست نمایندگان مجلس یکسان خواهیم کرد.

وی درباره جزییات دیگر مطرح شده در این کمیسیون، گفت: ‌برای نخسین بار مجلس درباره حقوق کارمندان وزارت نفت از ما طلبکار شد که چرا حقوق این کارمندان کم است؛ تا پیش از آن به ما اعلام می‌کردند که حقوق کارمندان وزارت نفتی زیاد است.

وزیر نفت گفت:‌ کمک دولت به مناطق نفت خیز از دیگر مباحثی بود که به آن اشاره شد که باید فکر جدید برای منابع و اعتبارات مالی آن صورت گیرد.

به گفته زنگنه ‌کمک به صنایع پایین دستی و ساخت داخل و کمک به منابع نفت و سرمایه‌گذاری‌های حوزه نفت با توجه به اینکه این مباحث پیشران کشور هستند بسیار مهم است.

وی جلسه امروز کمیسیون انرژی را که توسط فریدون عباسی اداره شد، خوب ارزیابی کرد و گفت:‌ صدور خدمات دانشگاه نفت هم از دیگر مباحثی بود که در این نشست به آن اشاره شد و قرار شد فعالیت‌های خوبی در این قضیه صورت گیرد. همچنین قرار شد همکاری‌های خوبی بین کمیسیون انرژی مجلس و وزارت نفت شکل گیرد که امیدوارم نتایج آن عملیاتی شود و خرسندم از اینکه اقدامات ارزشمند امروز نهایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام