کتاب استخدامی اداری ها
قوه قضائيه

اصلاح تبصره (2) ماده (14) آیین‌نامه اجرایی ماده (8)‌ قانون تشکیل صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری

اصلاح تبصره (۲) ماده (۱۴) آیین‌نامه اجرایی ماده (۸)‌ قانون تشکیل صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری

وزارت دادگستری به منظور رفع موانع قانونی موجود در انتقال سوابق بیمه ای وکلا، پیشنهاداصلاح تبصره (۲) ماده (۱۴) آیین‌نامه اجرایی ماده (۸)‌ قانون تشکیل صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری را به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس ماده (۱۳) قانون تشکیل صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری، سوابق خدمت رسمی قضات، کارمندان دولت و مدت خدمت وظیفه کسانی که مشمول مقررات این قانون قرار می گیرند از لحاظ بازنشستگی به شرط پرداخت تمام حق بیمه سنوات مذکور با احتساب وجوه پرداختی بابت بازنشستگی متقاضی که به صندوق فوق واریز شده است، جزء سابقه وکالت محسوب می گردد.

بر همین اساس و به منظور احتساب سوابق، نرخ و ترتیب پرداخت حق بیمه با هدف بهره مندی از حمایت های بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت، آیین اجرایی قانون مذکور در سال ۱۳۷۷ به تصویب رسید. مطابق این آیین نامه، بیمه شدگانی که بخواهند سوابق آنها در محاسبات فوق منظور شود باید ظرف مدت زمان مربوطه به صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری، مراجعه و توافق نامه لازم را با صندوق مزبور تنظیم نمایند.

با توجه به اینکه آیین نامه مذکور صرفا در خصوص وکلایی که تاریخ صدور پروانه وکالتشان موخر بر تاریخ لازم الاجراشدن این آیین نامه می باشد، قابل اجرا بوده و از طرفی حسب اعلام مدیریت صندوق مزبور هنوز تعداد قابل ملاحظه‏ ای از وکلای دادگستری ذی نفع که تاریخ صدور پروانه وکالت ایشان قبل از تصویب آیین نامه مذکور می‏ باشد، وجود داشته که متقاضی انتقال و احتساب سوابق خود در صندوق هستند، بر همین اساس وزارت دادگستری با هدف رفع موانع قانونی موجود در انتقال سوابق بیمه ای وکلا، پیشنهاد اصلاح آیین‏ نامه قانون تشکیل صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری و حذف قیود زمانی مقرر در آن را ارائه نموده است.

متن پیشنهادی به شرح زیر است:

تبصره ۲- بیمه شدگانی که تمایل به احتساب سوابق خود به شرح این ماده را دارند می توانندبه صندوق مراجعه و توافق نامه لازم را با صندوق امضاء نمایند.

مقررات مرتبط:

اصلاح تبصره (2) ماده (14) آیین‌نامه اجرایی ماده (8)‌ قانون تشکیل صندوق حمایت وکلا و کارگشایان دادگستری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام