کتاب استخدامی اداری ها
حق بیمه و بازنشستگی

اعلام تعارض در آراء صادر شده از شعب ديوان عدالت اداري (شماره هـ/۹۰/۱۳۶۷ هیأت عمومی/ مورخ ۱۶/۱/۱۳۹۱)

تاريخ: ۲۲/۱۲/۱۳۹۰

شماره دادنامه: ۵۷۹

کلاسه پرونده: ۹۰/۱۳۶۷

مرجع رسيدگي: هيأت عمومي ديوان عدالت اداري

درخواست‌کننده: آقاي سيدعباس شاملو

موضوع شكايت و خواسته: اعلام تعارض در آراء صادر شده از شعب ديوان عدالت اداري

گردش کار: آقاي سيدعباس شاملو به موجب لايحه ابرازي اعلام کرده است که دادخواستي به خواسته اصلاح تاريخ بازنشستگي و ترميم مستمري از اوايل سال ۱۳۸۴ به اواخر سال ۱۳۸۳ به ديوان عدالت اداري تقديم کرده است و شعبه هفدهم ديوان به موجب دادنامه شماره ۳۰۶۱-۲۶/۱۲/۱۳۸۷ حکم به غير وارد دانستن شکايت صادر کرده است. ليکن در مورد مشابه ديگري شعبه هجدهم ديوان عدالت اداري به موجب دادنامه شماره ۲۵۲۷-۱۴/۹/۱۳۸۶ حکم به وارد دانستن شکايت صادر کرده است. حال با توجه به مراتب رفع تعارض و صدور رأي وحدت رويه مورد استدعاست.

هيأت عمومي ديوان در تاريخ فوق با حضور رؤسا، مستشاران و دادرسان علي‎البدل شعب ديوان تشکيل و پس از بحث و بررسي و انجام مشاوره با اکثريت آراء به شرح آتي مبادرت به صدور رأي مي‎نمايد.

رأي هيأت عمومي

اولاً: تعارض در مدلول آراء مذکور در گردش کار محرز است.

ثانياً: موضوع تابع آراء قبلي هيأت عمومي ديوان عدالت اداري به شماره دادنامه‌هاي ۱۹۴-۳/۵/۱۳۹۰ و ۸۱۰-۲۴/۱۲/۱۳۸۵ مي باشد و رأي شعبه هفدهم ديوان عدالت اداري به شماره دادنامه ۳۰۶۱-۲۶/۱۲/۱۳۸۷ که به غير وارد دانستن شکايت صادر شده است صحيح و موافق مقررات است. اين رأي به استناد بند ۲ ماده ۱۹ و ماده ۴۳ قانون ديوان عدالت اداري براي شعب ديوان و ساير مراجع اداري مربوط در موارد مشابه لازم‎الاتباع است.

رئيس هيأت عمومي ديوان عدالت اداري ـ محمدجعفر منتظري

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام