کتاب استخدامی اداری ها
مقررات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

لایحه استخدام نیروهای شرکتی در پست‌های سازمانی بلاتصدی شهرداری‌ها

لایحه استخدام نیروهای شرکتی در پست‌های سازمانی بلاتصدی شهرداری‌ها

شورای عالی استان ها لایحه استخدام نیروهای شرکتی در پست‌های سازمانی بلاتصدی شهرداری‌ها را تنظیم و به هیات دولت ارائه کرده است.

http://shenasname.ir/images/ax-khabar/82518160-71589021.jpg

شورای عالی استان ها لایحه استخدام نیروهای شرکتی در پست های سازمانی بلاتصدی شهرداری‌ها را که در چهلمین اجلاس این شورا در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ به تصویب رسیده، به استناد اصل و مواد مورد اشاره، تنظیم و به هیات دولت ارائه نموده است.

این لایحه پیشنهادی مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت طی می کند.

متن پیشنهادی به شرح زیر است:

لایحه استخدام نیروهای شرکتی در پست‌های سازمانی بلاتصدی شهرداری ها

ماده واحده- به شهرداری های سرتاسر کشور اجازه داده می شود تا سقف پست های سازمانی بلاتصدی نسبت به استخدام نیروهای انسانی با لحاظ شرایط احراز میان نیروهای شرکتی هر شهرداری اقدام نماید.

تبصره- آیین نامه اجرایی این قانون بنا به پیشنهاد مشترک شورای عالی استان ها و وزارت کشور ظرف مدت دو ماه تهیه و به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

توضیحات بیشتر:

به گزارش شناسنامه قانون، مطابق اصل (۱۰۲) قانون اساسی، شورای عالی استان ها حق دارد در حدود وظایف خود طرح هایی تهیه و مستقیم یا از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد نماید. این طرح ها باید در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین بر اساس  بند (۳) ماده (۸۸) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، بررسی پیشنهادها و ارائه آن ها در قالب طرح به مجلس شورای اسلامی یا دولت، از جمله وظایف و اختیارات شورای عالی استان ها به شمار می رود.

علاوه بر این، مطابق بند (۱۰) قانون مورد اشاره، شورای مزبور موظف است ضمن مشخص نمودن آن دسته از امور شهری که توسط وزارت خانه ها و سازمان دولتی انجام می شود و انجام آن در حد توانایی شهرداری ها می باشد، طرح لازم جهت واگذاری آن امور به شهرداری ها را تهیه و به دولت یا مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام