کتاب استخدامی اداری ها
وزارت آموزش و پرورش

بخشنامه فوری انتقال کارکنان دستگاه‌های اجرایی به آموزش و پرورش

بخشنامه فوری انتقال کارکنان دستگاه‌های اجرایی به آموزش و پرورش (بخشنامه شماره ۲۷/۷۱۰ مورخ ۲۷/۰۶/۱۴۰۱ وزارت آموزش و پرورش)

اداره کل آموزش و پرورش استان

سازمان/ دانشگاه فرهنگیان/ دانشگاه شهید رجایی/ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

با سلام و احترام؛

تصویر دستورالعمل شماره ۲۴۳۷۰۵ مورخ ۲۲/۰۵/۱۴۰۱ سازمان برنامه و بودجه کشور در ارتباط با «نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان انتقالی در سال ۱۴۰۱ و پیش‌بینی اعتبار مربوط در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲» به پیوست ارسال می‌گردد. مقتضی است دستور فرمائید؛ با عنایت به سیاست‌های وزارت متبوع در خصوص منابع انسانی، نسبت به بکارگیری متقاضیان (ورودی) دارای شایستگی‌ها و توانمندی‌های اعتقادی، تربیتی، علمی و حرفه‌ای اقدام لازم را معمول دارند. ضمناً با توجه به کمبود نیروی انسانی، موافقت با خروج نیرو صرفاً در صورت عدم نیاز به خدمات کارکنان در جنس، رشته و گروه تدریس انجام خواهد شد. همچنین نظر به فعال بودن سامانه جامع مدیریت منابع انسانی به آدرس HRM.MEDU.IR، موارد انتقال دائم ورودی و خروجی صرفاً در سامانه مذکور ثبت و بررسی گردد و از ارسال مدارک از قبیل احکام ورود و خروج یا فرم های ۱ و ۲ انتقال اعتبار از طریق اتوماسیون یا نسخه کاغذی به صورت موردی و همچنین ارجاع ارباب رجوع به حوزه ستادی اکیداً خودداری شود.

یادآور می‌گردد تا انجام و اتمام مراحل ذیل، انتقال محقق نمی‌شود و حقی برای مقاضیان ایجاد نخواهد شد:

الف) هماهنگی و اخذ موافقت با انتقال کارمند (با رعایت ضوابط و مقررات مربوطه) و جابه جایی اعتبار حقوق و مزایا توسط دستگاه مبدأ و مقصد بر اساس بند (۳) دستورالعمل فوق‌الذکر؛

ب) ثبت اطلاعات توسط اداره کل آموزش و پرورش استان در سامانه و تأیید اولیه ستاد؛

ج) تأیید کد ملی متقاضیان به‌وسیله سازمان ثبت احوال و تخصیص کد پرسنلی به کارکنان ورودی؛

د) صدور احکام انتقال دستگاه مبدأ و مقصد با تاریخ اجرای یکسان مشروط به نداشتن تعهد خدمت، پرونده مفتوح در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و فاصله خدمتی؛

و) تکمیل و تأیید فرم‌های انتقال اعتبار توسط اداره امور مالی و ذیحسابی و بودجه و تأیید مدیر کل آموزش و پرورش استان؛

شایان ذکر است در سامانه مورد اشاره، امکان درج و ثبت اطلاعات در فرم‎های انتقال اعتبار و همچنین اطلاعات ارقام ریالی احکام دستگاه مبدأ و مقصد (ورودی و خروجی)، فراهم گردیده و تکمیل موارد مذکور الزامی است.

ز) بارگذاری تصویر احکام انتقال ورودی، خروجی و فرم‌های تأیید شده انتقال اعتبار حقوق و مزایا در سامانه؛

ح) مراجعه حضوری نماینده آن اداره کل به‌منظور ارائه مدارک مورد نیاز تمامی متقاضیان استان برای تأیید نسخه کاغذی فرم‌های انتقال اعتبار و مکاتبه نهائی با سازمان برنامه و بودجه کشور توسط دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع.

لازم به ذکر است هر گونه مکاتبه با سازمان مذکور خارج از این فرایند از درجه اعتبار ساقط می‌باشد.

ضمن تأکید بر ضرورت رعایت مفاد دستورالعمل یاد شده، مقتضی است ترتیبی اتخاذ گردد تا کلیه اقدامات اجرایی در خصوص درخواست‌های مربوطه، حداکثر تا تاریخ ۱۶/۰۷/۱۴۰۱ انجام شود. بدیهی است پس از مهلت تعیین شده، اقدامی در این خصوص امکان‌پذیر نیست و مسئولیت عواقب ناشی از آن به عهده اداره کل آموزش و پرورش استان خواهد بود.

سعید عسکری- معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش

اطلاع از تازه‌های قوانین و مقررات

16 دیدگاه

 1. سلام, من مربی کانون پرورش فکری هستم, و همکارانم که دارای کد استخدامی در حکمشون هست راحت به آموزش و پرورش منتقل می شوند,, مربیانی هستیم که بعد سال 92 استخدام شدیم این کد به ما تعلق نگرفت. آیا روند انتقالی ما هم اجرایی میشه؟؟

   1. سلام مربی کانون پدورش فکری هستم در خصوص امکان انتقال نیروهای رسمی به ما اطلاع داده نشد و گفتند که فقط نیروهای قرار دادی درخواست ارسال کنند وحالاددرلیست منتشر شده اسامی نیروهای رسمی هم هست

 2. سلام لطفا بفرمایید نیروهای برون سپار ادارات دولتی که بیمه نیستند قرارداد ندارند ولی اطلاعاتشون در سایت ارگان دولتی ثبت هست و حقوق بگیر دولت هستن هم شامل انتقالی میشه؟
  کاش میگفتن چه نوع کارمندی میخوان…

 3. سلام. من کارمند اداری اداره تربیت بدنی هستم می تونم تقاضای انتقال به قسمت آموزشی، آموزش و پرورش رو داشته باشم؟ محل خدمت بعد از انتقال شهر هستش یا روستا؟

    1. سلام. لازمه به آموزش و پرورش مقصد و دستگاه خودتان مراجعه بفرمایید و موافقت هر دو دستگاه را بگیرید. نامه نگاری دو دستگاه را می خواد. ثبت نام به معنای مراجعه به یک سایت وجود نداره

 4. انتقالی از سایر دستگاهها به آموزش وپرورش اگر کسی بیاید چون سابقه آموزشی ندارد مثل یک کارمند جدیدالاستخدام باهاش رفتار میشه وسابقه قبلی تاثیری بر حکم اوندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام