کتاب استخدامی اداری ها
وزارت آموزش و پرورش

دستورالعمل مأموریت آموزشی ایثارگران

دستورالعمل استفاده کارکنان رسمی و پیمانی ایثارگر از مأموریت آموزشی (بخشنامه شماره ۱۹/۷۱۰ مورخ ۲۱/۵/۱۳۹۷ وزارت آموزش و پرورش)

معاونت/ سازمان/ مرکز/ دانشگاه شهید رجایی/ دانشگاه فرهنگیان/ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

با سلام و احترام

پیرو بخشنامه شماره ۱۲/۷۱۰ مورخ ۱۹/۷/۱۳۹۴ و در اجرای تبصره ماده (۶۱) قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام می دارد؛ استفاده از مأموریت آموزشی مستخدمین رسمی و پیمانی ایثارگر پس از ارائه مدارک از دانشگاه های مشمول و با رعایت سایر ضوابط و مقررات به شرح ذیل می باشد.

۱- موافقت با مأموریت اموزشی همکاران ذیل الزامی می باشد:

۱-۱- جانبازان با هر درصد جانبازی

۲-۱- آزادگان

۳-۱- فرزندان شهدا و آزادگان

۴-۱- فرزندان جانباز ۲۵ درصد به بالا.

تبصره ۱- با عنایت به نامه های شماره ۳۶۰۵۲ مورخ ۱/۲/۹۷ و ۱۶۸۵۰ مورخ ۲۰/۱/۹۷ سازمان اداری و استخدامی کشور، حفظ آخرین پست سازمانی و پرداخت حقوق و مزایای همکاران فوق الذکر در مدت مأموریت آموزشی الزامی می باشد. در صورتی که حفظ پست سازمانی در حین مأموریت آموزشی میسر نباشد، دستگاه مکلف به اختصاص پست همتراز برای همکار خواهد بود.

تبصره ۲- به استناد ماده (۱۲) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان، مدت استفاده از مأموریت آموزشی همکاران فوق تا پایان تحصیلات دانشگاهی می باشد.

تبصره ۳- با عنایت به حذف ماده (۶) آیین نامه اجرایی ماده (۱۲) قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان موضوع تصویبنامه شماره ۲۳۵۱۰/ت۱۸۰۶۰هـ مورخ ۱۰/۸/۱۳۷۸ هیأت وزیران، همکاران فوق ملزم به سپردن تعهد بابتمدت مأموریت آموزشی نخواهند بود.

تبصره ۴- همکاران فوق در طول مأموریت می توانند به صورت تمام وقت و یا نیمه وقت از مأموریت آموزشی استفاده نمایند.

تبصره ۵- با توجه به بخشنامه شماره ۲۲/۷۱۰ مورخ ۱۹/۱۲/۱۳۹۶، اعمال مدارک تحصیلی کارمندان ایثارگر فوق که قانوناً مجاز به استفاده از مأموریت آموزشی می باشند با رعایت شرایط احراز شغل مورد تصدی فارغ از محدودیت اعمال بیش از یک مقطع تحصیلی بلامانع می باشد.

۲- موافقت با مأموریت آموزشی سایر ایثارگران

در صورت عدم نیاز (مبتنی بر داده های سامانه بکفا و تراز نیروی انسانی به نحوی که در مبدأ در گروه- جنس متقاضی هیچ حق التدریسی پرداخت نشود) و موافقت مبدأ خدمتی قابل بررسی خواهد بود.

۱-۲- رزمندگانی که بیش از شش ماه متوالی یا متناوب خدمت داوطلبانه در جبهه دارند.

۲-۲- همسر، والدین، برادر و خواهر شهید و جانبازان از کار افتاده کلی

استفاده از مأموریت آموزشی همکاران فوق الذکر ۳۶ ماه در طول خدمت می باشد. اخذ تعهد از آنان الزامی است و به گونه ای می بایست اقدام گردد که با احتساب مدت ایام تحصیل و نیز مدت تعهد ناشی از مأموریت، سنوات خدمت کارمند از مرز بازنشستگی تجاوز ننماید.

همکاران مشمول بند ۲ می توانند با رعایت ضوابط فقط به صورت تمام وقت از مأموریت آموزشی استفاده نمایند.

در خاتمه شایسته است در مأموریت آموزشی ایثارگران گروه ۱ و ۲ موارد ذیل مد نظر قرار گیرد.

– جهت عدم اختلال در ساماندهی نیروهای آموزشی و اداری، احکام مأموریت آموزشی می بایست قبل از شروع سال تحصیلی صادر گردد و صدور حکم مأموریت در بین سال تحصیلی مجوزی ندارد.

– اعطای مأموریت به پذیرفته شدگان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرحضوری، شبانه و یا دانشگاه پیام نور میسور نمی باشد. اعطای یک ماه مأموریت آموزشی صرفاً به ایثارگران مشمول بند ۱ در مدت امتحانات دانشگاه پیام نور برابر ضوابط و مقررات بلامانع می باشد.

– ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه مبنی بر تحصیل به صورت حضوری، تمام وقت و روزانه با حضور حداقل دو روز کاری دانشجو در دانشگاه برای هر ترم الزامی می باشد.

علی الهیار ترکمن- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

2 دیدگاه

  1. لطفا به ادارات اعلام نمایید که مامور به تحصیل جز سنوات خدمت حساب می شه چون به علت حسادت زیاد شایعه کردند که جز سنوات حساب نمی شه اون سه سال
    اگر اینطور باشه مگه مرض داریم بریم دنبال درس و تحصیل که سنوات کم بشه
    سپاس از پیگیری تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام