کتاب استخدامی اداری ها
آزمون های استخدامی

فراخوان جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سال ۱۴۰۲

فراخوان جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سال ۱۴۰۲

شناسنامه قانون- از امروز ۵ اردیبهشت ماه جذب نیروی امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شروع شد.

به گزارش شناسنامه قانون، در این فراخوان سرفصل‌های راهبردی از قبیل: قوانین ICT، امنیت فضای سایبری، فناوری اطلاعات، سیستم یکپارچه نظارت، استارتاپ ها، دولت همراه ، نظارت بر طرح USO و دستیابی به تعالی در ابعاد دولت الكترونیک، به عنوان مهمترین رئوس مورد تأكید در برنامه جذب این سرمایه‌های انسانی می‌باشد. در این مرحله از جذب نیروی امریه، با توجه به نیازمندی‌های پرسنلی ستاد و دستگاه‌های تابعه وزارت نیروهای با تحصیلات كارشناسی ارشد و دكترا در رشته‌های تحصیلی‌ای که در جدول زیر آمده است در سطح تهران و مراكز استان ها و بشكل بومی، قابلیت جذب خواهند داشت.

مهلت ثبت نام ۰۵/۰۲/۱۴۰۲ لغایت ۱۳/۰۲/۱۴۰۲ بوده و صرفاً از طریق سایت و بشكل غیرحضوری صورت می‌پذیرد. همچنین در این فراخوان، تاریخ اعزام مورخ ۰۱/۰۶/۱۴۰۲ پیش بینی شده است.

بیشتر بخوانید: دستورالعمل ساماندهی امور مشمولین امریه مأمور به دستگاه‌های اجرایی غیرنظامی کشور (بخشنامه شماره ۸۷۸۳۴ مورخ ۱۳/۸/۱۴۰۰ معاون اول رییس‌جمهور)

فراخوان جذب نیروی امریه سربازی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سال ۱۴۰۲

از آنجا كه فارغ التحصیلان جوان كشور، سرمایه‌های انسانی نسل فردای كشور بوده و خدمت مقدّس سربازی زمینه ساز آمادگی و تجربه اندوزی آنان را فراهم می‌نماید؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر مبنای این نگرش كه خدمت سربازی بشكل امریه در سازمان‌ها مهیا كننده شرایط لازم در جهت بهره‌گیری از توانایی‌های بالقوه نسل جدید در ایجاد تحول و تعالی در سطح نظام دولتی و خصوصی كشور است، در نظر دارد از بین فارغ‌التحصیلان واجد شرایط، نسبت به جذب نیروی امریه سربازی اقدام نماید. در این روند حفظ عدالت، نظم و دقّت، از مسائل ضروری است. لذا تمامی مراحل ثبت نام، ارزیابی، پیگیری و پایش از طریق سامانه‌های الكترونیكی صورت می‌پذیرد.

رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مورد پذیرش امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات:

مدرک تحصیلی امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه رشته های فنی و مهندسی و برخی رشته های دیگر می‌باشد و به طور کلی کسانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر در این زمینه ها می باشند برای اخذ امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات واجد شرایط هستند. بدلیل تنوع بسیار زیاد رشته ها طبیعی است که تعداد متقاضیان امریه این وزارتخانه بسیار زیاد باشند زیرا محصلان فارغ التحصیل بسیار زیاد هستند. لیست ۱۵ مدرک تحصیلی امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که بیشتر از بقیه رشته ها مورد توجه قرار گرفته اند بدین شرح است:

رشته تحصیلی مقطع تحصیلی مورد پذیرش
رایانه – فناوری اطلاعات – امنیت فضای سایبری – گرافیک – الکترونیک – برق –مخابرات – حسابداری- اقتصاد – آمار – صنایع – مکانیک – مدیریت – نقشه برداری – حقوق کارشناسی ارشد و بالاتر

مدارک و مستندات لازم جهت ثبت نام و پذیرش امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

داوطلبین می‌بایست به هر دو شكل ذیل مدارك مورد درخواست را تحویل نمایند:

۱- ارسال تصویر مدارك و مستندات از طریق سامانه
۲- به همراه داشتن مستندات لازم در روز مصاحبه حضوری

مدارک مورد نیاز شامل:

۱- تصویر صفحات شناسنامه خود و همسر
۲- تصویر كارت ملّی خود و همسر (به صورت پشت و رو)
۳- تصویر آخرین مدرک تحصیلی
۴- گواهی عدم سوء پیشینه
۵- تصویر صفحات گذرنامه
۶- فایل اسکن عكس ۴*۳

تذکر : ضروریست مدارک ذیل با پسوند PDF یا JPG اسكن گردد.

شرایط پذیرش داوطلبان امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

• بر اساس سهمیه ابلاغی ستادکل متقاضیانی که دارای حداقل یکی از شرایط مندرج در مفاد این آگهی به شرح ذیل می‌باشند می‌بایست نسبت به تکمیل اطلاعات و ارائه مدارک و مستندات اقدام نمایند.

۱- خانواده ایثارگران (خانواده ایثارگران شامل خانواده‌های: شهدا، مفقودالاثر، جانبازان، آزادگان، رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه جبهه می‌باشد.)
۲- متأهل (ازدواج دائم)
۳- ایتام
۴- فارغ التّحصیلان برتر دانشگاه‌ها (معدل بالاتر از ۱۷)
۵- حافظان قرآن و قاریان برتر
۶- دارندگان سابقه ۶ ماه فعالیت بسیجی
۷- افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امدادحضرت امام خمینی (ره) (لازم است کد و شماره مددجو و مرجع صادرکننده در گواهی ارسالی مشمولین ثبت شده باشد.)
۸- مشمولین معاف از رزم
۹- مشمولین متقاضی خدمت در مناطق محروم و دارای ضریب پنج به بالا
۱۰- بورسیه سازمان مربوط

نکات قابل توجه امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

• وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و واحدهای تابعه هیچگونه تعهد استخدامی و بکارگیری پس از پایان دوره و ترخیص در مورد سربازان امریه ندارد.
• وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچگونه تعهدی درخصوص تأمین محل اقامت جهت متقاضیان ندارد.
• هرگونه اشتباه و یا کتمان حقیقت موجب ابطال تقاضا خواهد شد.
• پذیرش امریه فقط بمنظور گذراندن طرح مقدس خدمت سربازی بوده و هر گونه اشتباه و یا کتمان در ثبت اطلاعات و ارائه مدارک و مستندات موجب ابطال تقاضا خواهد شد.
• در این مرحله پذیرش امریه سربازی، افراد بومی انتخاب می شوند.

نکته: مشمولین بومی به افرادی که در فاصله ۳۵ کیلومتری از مراکز استان سکونت داشته باشند اطلاق می شوند.

• مهلت ثبت نام ۰۵/۰۲/۱۴۰۲ لغایت ۱۳/۰۲/۱۴۰۲ بوده و صرفاً از طریق سایت و بشكل غیر حضوری صورت می پذیرد.(غیرغابل تمدید می باشد)

• با عنایت به اینکه تاریخ اعزام مورخ ۰۱/۰۶/۱۴۰۲ پیش بینی شده لذا پذیرفته شدگان نهایی می‌بایست حداکثر ۴۵ روز قبل از تاریخ اعزام به آموزش نظامی نسبت به ارائه اصل برگه اعزام به خدمت خود به مركز توسعه سرمایه انسانی و فناوری‌های مدیریتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به آدرس ذیل اقدام نمایند:

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از چهار راه شهید قدوسی(قصر) ورودی شماره ۷ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ساختمان معاونت توسعه سرمایه انسانی و مدیریت منابع، طبقه ششم- مركز توسعه سرمایه انسانی و فناوری های مدیریتی)

• امریه سربازی برای مشمولین وظیفه زیر صادر نمی‌گردد:

۱- فاقد شرایط جذب و مغایر به ضوابط فوق الذکر
۲-دارای برگ اعزام به خدمت با مهر غیبت (۹۰ روز اضافه خدمت یا بیشتر)
۳- مشمولان وظیفه دارای سابقه قبلی خدمت در مراکز نظامی و انتظامی
۴-مشمولان وظیفه ای که در طول خدمت سربازی قصد ادامه تحصیل، گرفتن معافیت کفالت و پزشکی… دارند. بستگان سببی و نسبی کارکنان شاغل در وزارتخانه، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه (فرزند، برادر، برادرزاده، خواهرزاده، داماد، برادر همسر، دایی ، عمو، فرزندان عمو و دایی، عمه، خاله)

• میزان حقوق پرداختی به مشمولین امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به فاکتورهایی چون درجه نظامی، مدرک تحصیلی، متاهل یا مجرد بودن، داشتن فرزند، حق لباس و حق خوراک مرتبط خواهد بود بدین ترتیب، میزان حقوق امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با استفاده از عوامل بالا تعیین می‌شود. بدین صورت که هر کدام از این موارد، شامل مبلغی می‌شود که با توجه به شرایط سربازان، به آنان پرداخت می‌شود.

مراحل و نحوه ثبت‌نام در سایت و پیگیری پذیرش امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به سامانه امریه سربازی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به آدرس اینترنتی www.amrieh.ict.gov.ir مراجعه و در صورت واجد شرایط ‌بودن، نسبت به ثبت‌نام در سامانه مذکور اقدام کنند.

داوطلبین می‌بایست با پذیرش موارد ذیل، مطابق فرمت پیش‌بینی شده در سایت نسبت به تکمیل، ثبت اطلاعات موارد درخواستی و ارسال مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام نمایند. ثبت نام در سامانه به منزله پذیرش نهایی متقاضی به منظور بهره مندی از طرح امریه سربازی نمی‌باشد.

نکته : متقاضیان استفاده از سهمیه امریه، ابتدا نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام و پس از پذیرفته شدن نهایی جهت دریافت برگه اعزام به خدمت اقدام نمایند.

پس از اتمام فرآیند ثبت نام، یک کد رهگیری در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت و متقاضی می‌تواند روند بررسی درخواست خود را از طریق قسمت پیگیری سایت امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مشاهده نماید.

• متقاضیان محترم می بایست پس از ثبت نام با شماره رهگیری خود به سامانه مراجعه نموده و از روند وضعیت پرونده خود مطلع گردند. درصورت اعلام نقص پرونده از طریق سامانه، جهت تكمیل پرونده و رفع نقص، مدارك مربوط به شروط جذب و فارغ التحصیلی را مجدداً بارگذاری نمایند.در صورت عدم رفع نقص در مهلت مقرر، عدم پذیرش متقاضی اعلام خواهد گردید.لازم به ذكر است صحت و سقم اطلاعات ثبت و بارگذاری شده در سامانه به عهده داوطلب می باشد.

• متقاضیان می‌بایست پس از اتمام زمان ثبت نام، جهت اطلاع از وضعیت پذیرش یا عدم پذیرش به سامانه مراجعه و در تمام مراحل با استفاده از كدملی و كد پیگیری وضعیت ثبت نام خود را مشاهده نمایند. بدیهی است در صورت پذیرش اولیه با پیگیری اطلاعیه‌های درج شده در سایت این وزارت یا پنجره اطلاع رسانی وضعیت فرایند ثبت نام، جهت مصاحبه حضوری مراجعه فرمایند. (مدارك لازم، زمان و مكان مصاحبه در پنجره‌ای كه هنگام پیگیری وضعیت ثبت نام نمایان خواهد شد، درج می¬گردد و نیازی به تماس تلفنی یا مكاتبه یا درج اطلاعیه در این خصوص نمی‌باشد.)

در صورت هرگونه ابهام با شماره تلفن ۸۸۱۱۳۴۷۰-۰۲۱تماس حاصل فرمائید. یا سوالات خود را به آدرس ایمیل amrieh@ict.gov.ir ارسال فرمایند.

• افراد انتخاب شده همزمان با مصاحبه علمی حضوری جهت انجام سایر فرآیندهای لازم به مراجع ذیربط معرفی شده و پس از اخذ تأییدیه‌های لازم، به ستاد كل نیروهای مسلح معرفی تا با اخذ مجوز امریه از سوی ستاد مذكور جهت گذراندن دوره آموزش نظامی به یگان‌های مربوطه اعزام گردند. شایان ذكر است پس از انجام دوره آموزش مذكور، افراد می بایست به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مراجعه کرده تا جهت انجام ادامه خدمت به واحدهای تابعه معرفی شوند. لازم به ذکر است خدمت سربازی در قالب امریه به مدت ۲۴ ماه می‌باشد.

افراد انتخاب شده در روز مصاحبه حضوری می‌بایست اصل گواهی عدم سوء پیشینه خود را به همراه چهار قطعه عکس ۴*۳ پشت نویسی شده به همراه داشته باشند.

سوالات متداول در مورد امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

شرح مختصری در خصوص طرح امریه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه دهید.

از ابتدای شروع طرح به‌کارگیری مشمولان وظیفه و تخصیص آنها از سوی دفتر سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح به دولت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌طور مستمر از خدمات این افراد بر اساس سهمیه تعلق‌گرفته بهره‌مند می‌شد. همچنین مدارک لازم امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با دستور مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا به دستگاه-های دولتی نیز ابلاغ می‌شود .برای مثال از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا تیرماه سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۷۰ نفر از این نیروها در ‌وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مأمور و به‌کارگیری شدند.

هدف از جذب نیروهای طرح نظام/ امریه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چیست؟

تأمین نیروی انسانی و استفاده از دانش و تخصص این نیروها به‌منظور تلفیق دانش تئوریک با تجربه و انتقال دانش به‌روز به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اهداف مهم جذب نیروهای امریه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

شرایط انتخاب متقاضیان طرح نظام/ امریه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چگونه است؟

امتیازدهی و رتبه‌بندی متقاضیان در سامانه ثبت نام امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بر اساس تغذیه اطلاعات ثبت‌شده از سوی فرد متقاضی، به‌صورت سیستمی و بدون دخالت انسانی صورت می‌گیرد و متقاضیان مورد پذیرش، بر اساس اعلام نیاز قبلی شرکت‌های اصلی/ ستاد انتخاب و به‌منظور بررسی اصل مدارک، کاریابی، انجام مصاحبه تخصصی و گزینش به شرکت‌های مربوطه معرفی می‌شوند تا پس از تأیید مراحل از سوی شرکت‌های مذکور، نسبت به درخواست صدور امریه برای آنها با دفتر سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح اقدام‌های مربوط صورت گیرد.

 آیا دانشگاه محل تحصیل و معدل متقاضیان در پذیرش آنان تأثیرگذار است؟

فارغ‌التحصیلان تمامی دانشگاه‌های کشور در صورتی که تحصیلات خود را در رشته‌های مورد نیاز وزارتخانه گذرانده باشند با حداقل معدل ۱۷ می‌توانند نسبت به ثبت نام امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام کنند.

چه رشته و چه مقاطع تحصیلی مورد نیاز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است؟

بر اساس سهمیه اختصاص داده‌شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، جذب نیرو فقط در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر است، با این حال بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده از سوی معاون وزیر در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی با ستاد مذکور، مجوز جذب نیرو برای رشته‌های رایانه، فناوری اطلاعات، امنیت فضای سایبری، گرافیک، الکترونیک، برق، مخابرات، صنایع، مکانیک، حسابداری، اقتصاد، آمار، مدیریت، نقشه برداری و حقوق در سامانه ثبت نام امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قابل انتخاب است.

چه پیشنهادی برای متقاضیان امریه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارید؟

با توجه به کثرت متقاضیان امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و محدودیت در پذیرش این افراد، پیشنهاد می‌شود متقاضیان در حین تحصیل، شرایط و نیازمندی‌های لازم را برای امریه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطالعه و در نظر بگیرند و تلاش کنند با کسب نمرات و معدل بالا، راه ورود به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در قالب امریه را تسهیل کنند.

1 دیدگاه

  1. باسلام ای کاش به فرزندان بازنشستگان این سازمان سهمیه ای داده میشد درضمن به نظر خودتون کسب معدل ۱۷ برای رشته های مهندسی کمی دورازذهن و …نیست ؟خودتون رو جای این جوونا بذارین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام