کتاب استخدامی اداری ها
مقررات و مصوبات

ضوابط تحصیل رایگان حافظان کل قرآن کریم در دانشگاه‌ها

ضوابط تحصیل رایگان در دانشگاه ها برای حافظان کل قرآن کریم موضوع بند ۱۱۳ قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور (مصوبه ۱۲۵۹۹/۹۰/دش مورخ ۲۵/۱۰/۱۳۹۰ شورای توسعه فرهنگ قرآنی)

مصوب جلسات سیزدهم و چهاردهم مورخ ۹/۷/ و ۱۷/۱۰/۱۳۹۰ شورای توسعه فرهنگ قرآنی

ضوابط تحصیل رایگان حافظان کل قرآن کریم در دانشگاه‌ها

ماده واحده – در اجرای بند ۵ ماده ۴ منشور توسعه فرهنگ قرآنی و با عنایت به ضرورت تعیین مرجع تأیید حفظ کل قرآن کریم به منظور اجرای صحیح بند ۱۱۳ قانون بودجه سال ۱۳۹۰ کل کشور، حافظان کل قرآن متقاضی تحصیل رایگان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و مؤسسات پژوهشی دولتی و غیردولتی باید مشمول یکی از بندهای ذیل باشند:

۱- دارندگان مدرک تخصصی درجه یک، دو و سه حفظ قرآن کریم با امضای مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی – موضوع مصوبه جلسه ۵۷۳ مورخ ۸/۹/۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی.

۲- حافظان کل قرآن که در اجرای قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن کریم (مصوب ۱۶/۲/۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور به سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی و موفق به قبولی در آزمون صحت حفظ کل قرآن کریم شده اند.

۳- دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات بین المللی، اول تا پنجم کشوری و اول تا سوم مسابقات استانی سازمان اوقاف و امور خیریه (طی سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰) در رشته حفظ کل قرآن کریم.

۴- سایر داوطلبان، در صورت احراز حفظ کل قرآن کریم براساس دستورالعمل آزمون موضوع بند دو توسط سازمان اوقاف و امور خیریه.

تبصره ۱- سایر گواهی های مؤید حفظ کل قرآن دستگاه های دولتی و عمومی و نهادهای مردمی اعم از داخلی و خارجی فاقد اعتبار در این خصوص می باشد.

تبصره ۲- سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، پس از مبادله موافقتنامه و تخصیص اعتبار، اسناد مربوط به شهریه پرداخت شده توسط حافظان بابت نیمسال اول و دوم سال تحصیلی ۱۳۹۱-۱۳۹۰ را دریافت و هزینه آن را به ایشان پرداخت نماید.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی دکتر محمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام