کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

معاون رييس جمهور و رييس سازمان اداري استخدامي کشور در نخستین همایش مدیران آینده صنعت برق: سن مديران کشور 13 سال کاهش مي يابد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری استخدامی کشور گفت: دولت بنا دارد تا پایان برنامه ششم توسعه به میزان 13 سال سن مدیران کشور را کاهش دهد که حدود 8 سال از آن تا پایان این دولت اتفاق خواهد افتاد.

شناسنامه قانون | 150642278464063100

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، «جمشید انصاری» معاون رییس جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور صبح امروز (سه‌شنبه) در نخستین همایش مدیران آینده صنعت برق اظهار داشت: وزارت نیرو از جمله دستگاه‌های بسیار خوب در زمینه برنامه‌ریزی برای آموزش و آماده سازی نیروهای زبده برای کار است.

وی افزود: معمولاً در دنیا دو رویکرد برای بکارگیری و استفاده از مدیران آینده وجود دارد؛ اول، شناسایی، جذب و آماده سازی نیرو از بیرون دستگاه و دوم؛ جذب مدیران کارآزموده و مستعد از درون دستگاه‌ها.

وی تصریح کرد: عمده تمرکز سیستم اداری ما در سال‌های اخیر بر روی رویکرد دوم بوده است که البته در یک سال گذشته با استخدام دستیاران جوان گام جدیدی در راستای رویکرد اول نیز برداشته شده است.

:معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری استخدامی کشور ادامه داد: دولت بنا دارد تا پایان برنامه ششم توسعه به میزان 13 سال سن مدیران کشور را کاهش دهد که حدود 8 سال از آن تا پایان این دولت اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به ویژگی‌های یک مدیران آینده خوب اظهار داشت: مدیران آینده می‌بایست خلاق و مبتکر فرصت‌های جدید با امکانات موجود در سازمان باشند تا بتوانند از قواعد نظام سنتی حاکم بر سازمان عبور کرده و سازمان را به جلو هدایت کنند.

انصاری گفت: آموزش‌های ضمن خدمتِ کوتاه و میان مدت می‌تواند مدیران آینده را به سمت بهره وری بیشتر در سازمان و البته بالا بردن قدرت تصمیم گیری در سازمان به‌ویژه در زمان وقوع بحران‌ها بسیار کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین استفاده از اصل مدیریت دانش جهت بهره مندی از تجارب مدیران گذشته نیز می‌تواند در کارایی و بهره وری سازمان بسیار مؤثر باشد.

 

وی در پایان گفت: نباید فراموش کرد که فرهنگ سازمانی توسط مدیران استقرار می‌یابد، توسعه می‌یابد و نهادینه می‌شود، بنابراین پرورش مدیران موفق در توسعه آینده یک کشور می‌تواند بسیار مؤثر و نقش کلیدی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام