کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ در قالب بخشنامه بودجه تشریح شد/ اعلام زمان‌بندی تدوین لایحه

افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ در قالب ساختار و مبانی اقتصادی بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۲ بررسی شد

شناسنامه قانون- ساختار و مبانی اقتصادی بخشنامه بودجه سال آتی و جهت‌گیری‌های اصلی منابع و مصارف بودجه سال آینده از جمله میزان افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ در نشستی با حضور جمعی از معاونان و مدیران ستادی و استانی سازمان برنامه و بودجه کشور، تشریح و بررسی شد.

افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ تشریح شد

در جریان تدوین لایحه بودجه سال آتی، افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ کارکنان دولت علی الحساب به طور متوسط ۲۰ درصد اعلام شده است؛ البته این رقم می‌تواند در تدوین نهایی لایحه و در جریان بررسی بودجه در مجلس دستخوش تغییر شود.

بر اساس بخشنامه بودجه کل کشور که برای برآورد بودجه سالانه دستگاه‌های اجرایی و اعلام به سازمان برنامه و بودجه صادر شده است و بر اساس ضوابط و پیوست‌های بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۲، دستگاه های اجرایی موظف شدند افزایش ضریب ریالی حقوقی را علی الحساب به طور متوسط ۲۰ درصد لحاظ کنند. بنابراین افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ به میزان ۲۰ درصد خواهد بود.

در بخش اعتبارات هزینه‌ای پیوست شماره دو بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۲ که به ضوابط مالی این بخشنامه اختصاص دارد، آمده است: «افزایش ضریب ریالی حقوق را علی الحساب به طور متوسط ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم کارگزینی سال ۱۴۰۱ لحاظ کنند. رقم قطعی ضریب به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.»

همچنین بر اساس این بخشنامه، افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار علی الحساب به طور متوسط ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم کارگزینی تعیین می شود و رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.

سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان را در بودجه سال ۱۴۰۲ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۱۴۰۱ (مبتنی بر موافقتنامه سال ۱۴۰۱) پیش بینی کنند.

مطابق برنامه زمان‌بندی اعلام‌شده در این نشست، پس از تصویب خط مشی‌ها و سیاست‌های بخشنامه بودجه در شورای اقتصاد، بخشنامه بودجه توسط رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شود و در ادامه با اعلام بودجه پیشنهادی دستگاه‌ها به سازمان برنامه و بودجه کشور تا پایان مهرماه و جمع‌بندی این پیشنهادها تا ۲۵ آبان‌ماه، لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ تا ۱۰ آذرماه در دولت نهایی شده و لایحه تا ۱۵ آذرماه به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.

مشاهده بخشنامه بودجه و پیوست‌های آن

صفحات رسمی شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

?ایتا
eitaa.com/Shenasname
?بله
https://ble.ir/Shenasname
?سروش
splus.ir/Shenasname

15 دیدگاه

  1. بازنشستگان تامین اجتماعی سال ۱۴۰۱ که کارمند رسمی و با مدرک کارشناسی هستند هیچ افزایش حقوقی شامل حالشون نشد لطفا این قانون که باید حتما اسفند سال قبل بازنشسته می‌شدیم رو ملغی کنید مگه کشوری و لشکری در طول سال هر وقت بازنشسته بشن افزایش سال جدید شامل حالشون نمیشه یک بام و دو هوا رو توجه بفرمایید لطفا

  2. باسلام بازنشستگان لشکری و کشوری وبیمه اجتماعی وسایرصندوقهای بازنشستگی وتمام دوستان کم درآمد همه زیر این غول تورم له شدن با دادن این اضافات چندتومانی مشکل معیشت مردم حل نمیشود یا باید دولت طبق تورم اعلام بانک مرکزی اضافه حقوق بدهد ویاتورم را مهار کند اگر دولت عزمی برای اینکار دارد راهی جرایم ندارد خلاص من تاکنون چنین مطلبی ننوشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام