کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

فراکسیون تامین اجتماعی و امور بازنشستگان کشوری و لشکری در مجلس تشکیل شد

تشکیل فراکسیون تامین اجتماعی و امور بازنشستگان کشوری و لشکری به منظور حمایت جدی‌تر از این قشر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، از تشکیل فراکسیون تامین اجتماعی و امور بازنشستگان کشوری و لشکری به منظور پیگیری مطالبات و حمایت جدی‌تر و نظام‌مندتر از این قشر خبر داد.

مجید انصاری در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن اعلام خبر تشکیل فراکسیون تامین اجتماعی و امور بازنشستگان کشوری و لشکری در مجلس و انتخاب هیات رییسه آن، گفت: آنچه مسلم است بازنشستگان لشکری و کشوری قشر گسترده‌ای را تشکیل می‌دهند و مطالبات و دغدغه‌هایی دارند که نیاز است همچون سایر اقشار جامعه مورد حمایت قرار گیرند لذا هدف اصلی و فلسفه تشکیل این فراکسیون حمایت جدی‌تر و منظم‌تر از این قشر و برگزاری جلسات مستمر با نمایندگان بازنشستگان است.

نماینده ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به دلیل محدودیت‌های زمانی که برای برگزاری جلسات کمیسیون اجتماعی داریم ممکن است شرایط حضور نمایندگان بازنشستگان در جلسات وجود نداشته باشد بنابراین با این هدف که یک ارتباط و تعامل تنگاتنگ و نزدیکتری بین کمیسیون اجتماعی و بازنشستگان در قامت فراکسیون برقرار شود تا بتوان به صورت نظام‌مندتر به موضوعات خاص این قشر و سایر امور اجتماعی که نیاز به بررسی علمی‌تر مبتنی بر پژوهش دارد، رسیدگی شود، اقدام به تشکیل این فراکسیون کردیم.

وی تصریح کرد: برنامه‌های این فراکسیون محدود به پیگیری مطالبات بازنشستگان نبوده و به دلیل ظرفیت خوبی که دارد علاوه بر حمایت از این قشر به سایر امورات اجتماعی که در حیطه صلاحیت کمیسیون اجتماعی و موضوعات اجتماعی مرتبط با اقشار مختلف باشد با فرصت مستوفی و بیشتر خواهد پرداخت.

انصاری خاطرنشان کرد: بازنشستگان به گردن هر کدام از ما حق دارند و باید قدر آنها که بعضا قریب به ۳۰ سال زحمت کشیده‌اند، بدانیم ضمن اینکه باید به این نکته هم توجه کنیم که روزی هر کدام از کارکنان نیز بازنشسته خواهند شد بنابراین تلاش می‌کنیم با دعوت از مسئولان مربوطه حرف بازنشستگان را بیان کنیم.

وی افزود: هم‌اکنون مطالبات بازنشستگان دارای ظرافت‌ها و ظرفیت‌های متنوعی است، همچنین آنها به دلیل کهولت سن نیاز به مراقبت‌هایی در حوزه‌های مختلف به ویژه بهداشت و درمان دارند و به دلیل برخورداری از نوه، عروس و داماد جمعیت بیشتری را مدیریت می‌کنند و از آنها توقعاتی وجود دارد بنابراین در این شرایط اقتصادی نامطلوب باید با یک نگاه فراگیر از ابعاد تقنینی، تنقیحی و اجرایی مورد حمایت جدی‌تری قرار گیرند به گونه‌ای که حرمت و کرامتشان حفظ شود.

تعیین اعضای فراکسیون تامین اجتماعی و امور بازنشستگان کشوری و لشکری

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: براساس انتخاباتی که برگزار شد آقایان عیسی‌زاده به عنوان رییس، بسطامی به عنوان نایب رییس اول، حضرت‌پور به عنوان دبیر اول، محسن فتحی به عنوان دبیر دوم و بنده هم به عنوان سخنگوی این فراکسیون انتخاب شدیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: امیدوارم که بتوانیم در قالب فراکسیون تامین اجتماعی و امور بازنشستگان کشوری و لشکری گام اساسی در جهت کاهش آلام بازنشستگان و حل مشکلات و تحقق مطالباتشان برداریم.

مطالب مرتبط

صفحات رسمی شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

?ایتا
eitaa.com/Shenasname
?بله
https://ble.ir/Shenasname
?سروش
splus.ir/Shenasname

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام