کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

برنامه زمانی برگزاری آزمون های استخدامی بهار ۱۴۰۲

اعلام جزئیات و برنامه زمانی برگزاری آزمون های استخدامی بهار ۱۴۰۲

شناسنامه قانون- آزمون‌های استخدامی سال ۱۴۰۲ به شکلی متفاوت برنامه‌ریزی شده تا کیفیت، عدالت، سرعت و تنوع در جذب نیرو به عنوان اولویت‌های سازمان اداری و استخدامی کشور، در این دوره از آزمون‌های استخدامی مدنظر قرار گیرد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از روابط عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، علیرضا علیخان‌زاده؛ رئیس امور جذب، بکارگیری و رشد، گفت: کیفیت جذب نیرو در این دوره از آزمون‌های استخدامی، با حضور کانون‌های ارزیابی ویژه استخدام بالاتر رفته است. شکل کلی آزمون‌ها از امتحان کتبی و مصاحبه صرف خارج شده و ابزارهای جذب و سنجش مهارت‌های افراد، متفاوت‌تر از قبل در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر افزایش سرعت جذب بعد از آزمون و به نتیجه رساندن آن، گفت: در این دوره گلوگاه‌های فرایند گزینش و ارزیابی شناسایی شده‌ و سرعت جذب افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص چگونگی کوتاه‌تر شدن زمان استخدام از اعلام قبولی تا شروع فعالیت، توضیح داد: با اعلام نتایج آزمون،‌ همزمان با مصاحبه، اسامی قبول‌شدگان به گزینش دستگاه‌ها هم اعلام می‌شود تا بررسی پرونده‌های استخدامی در زمان کمتری صورت گیرد.

رئیس امور جذب، بکارگیری و رشد، از راه‌اندازی سامانه‌‌ای با عنوان سامانه «امتحانات» در آینده نزدیک خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا آخر سال از سامانه «امتحانات» رونمایی کنیم تا در داده‌پردازی در مجموعه دولت یکپارچگی ایجاد شود و آن زمان است که فرایند استخدام می‌تواند طی دو ماه انجام ‌شود.

وی بهار امسال را بهار آزمون‌های استخدامی خواند و افزود: بخشی از دفترچه‌های آزمون‌های استخدامی که در بهار امسال قرار است برگزار شود، در اسفندماه منتشر شده و بخشی دیگر در روزها و ماه آتی منتشر می‌شود.

علیخان‌زاده در خصوص تعداد صدور مجوز استخدام برای دستگاه‌های اجرایی کشور اعلام کرد: مجوز استخدام آموزگاری در وزارت آموزش و پرورش برای ۲۸ هزار و ۱۸ نفر، بانک ملی برای ۱۸۳۲ نفر، شرکت‌های تابع وزارت نفت ۳۴۲۰ نفر و آزمون دبیری و هنرآموز و مدارس استثنایی آموزش و پرورش برای ۲۸ هزار و ۸۶۶ نفر صادر شده است.

علیخان‌زاده با اشاره به برگزاری آزمون مشترک دهم برای ۱۶ دستگاه اجرایی در کل کشور گفت: در این آزمون ۵۰۲۲ نفر جذب ۱۶ دستگاه‌ اجرایی خواهند شد که ۵ خردادماه آزمون آن برگزار می‌شود.

وی افزود: سازمان تات، سازمان ثبت اسناد، وزارت راه و شهرسازی، گمرک، سازمان شیلات، سازمان پزشکی قانونی، شرکت زیرساخت، پست بانک، دستگاه‌های اجرایی استان سیستان و بلوچستان، سازمان ملی استاندارد، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان ملی بهره وری، سازمان علوم و زمین، بانک توسعه صادرات، سازمان نقشه‌برداری، سازمان امور مالیاتی از جمله ۱۶ دستگاه‌های متقاضی نیرو هستند.

دفترچه ثبت نام دهمین آزمون استخدامی فراگیر

علیخان‌زاده با اشاره به اینکه در مجموع طی‌ ماه‌های آتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر از طریق آزمون‌های استخدامی جذب دولت می‌شوند، تصریح کرد: برگزاری آزمون‌های دیگر منوط به تامین اعتبار از طرف دولت و سازمان برنامه و بودجه است و اگر اعتبار تامین شود تا آخر سال باز هم آزمون استخدامی خواهیم داشت.

علیخان‌زاده تفاوت این دوره با دوره‌های قبل در صدور مجوز استخدامی را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر جذب بر اساس تحلیل نیاز نقطه‌ای دستگاه و با کار کارشناسی دقیق انجام شده است که چگونه، چه تعداد و به چه محل‌هایی مجوز استخدام داده ‌شود.

وی در پایان، عدالت در صدور مجوز استخدام را اساس کار این دوره از جذب برای دستگاه‌های اجرایی کشور عنوان کرد و گفت: قانون جوانی جمعیت و مناطق کمتر توسعه یافته و کمتر برخوردار مبنای صدور مجوز استخدام در این دوره بوده است.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

15 دیدگاه

  1. واقعا مسخره است یعنی چه این یک نفر استخدام میکنند خوب این افراد از قبل مشخص شدند نمیخواد ازمون بزارید الکی که این ازمونهای استخدامی شدس منبع درامد والا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام