کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

اختیار کاهش ساعت کاری در شرایط بحرانی و خاص مانند کمبود برق در لایحه پیش‌بینی شده است

لطیفی: اختیار کاهش ساعت کاری در شرایط بحرانی و خاص مانند کمبود برق در لایحه پیش‌بینی شده است

شناسنامه قانون- رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: بر اساس لایحه‌ای که برای اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس ارائه شده، دولت مجاز می‌شود در شرایط بحرانی مانند کمبود برق، ساعات اداری را کاهش دهد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از ایرنا، میثم لطیفی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تغییر ساعت ادارات از ۱۵ خرداد گفت: با همکاری وزارت ارتباطات، نظرسنجی در خصوص تغییر ساعت کاری کارکنان دولت انجام می‌شود و نتایج آن پس از بررسی اعلام خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا امکان تغییر ساعت کاری کارکنان دولت پس از نظرسنجی وجود دارد یا نه، گفت: فعلاً دولت برنامه‌ای برای این موضوع ندارد و با توجه به اعلام وزارت نیرو در خصوص مدیریت انرژی باید تصمیم بگیریم که بین برق خانگی یا بخش تولید، کدام یک قطع شود یا اینکه تغییر ساعت کاری کارکنان را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ما هم مشکلات مردم را مبنی بر بیدار شدن از ساعت ۴ و نیم یا ۵ صبح را درک می‌کنیم، ادامه داد: وزارت نیرو بر این بود که اگر این کار انجام نشود، قطعی برق خواهیم داشت و پیشنهاد وزارت نیرو در دولت رای آورد.

اختیار کاهش ساعت کاری در شرایط بحرانی و خاص مانند کمبود برق در لایحه پیش‌بینی شده است

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور یادآور شد: در این زمینه لایحه‌ای برای اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس ارائه شده که این هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسید.

به گفته لطیفی بر اساس این مصوبه دولت مجاز می‌شود تا در شرایط بحرانی و خاص مانند کمبود برق، ساعات اداری را کاهش دهد.

وی همچنین تاکید کرد که دولت فعلاً برنامه‌ای برای تغییر ساعت کاری ۶ صبح ندارد.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام