اخبار اداری و استخدامی

تصویب همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس

تصویب همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس

شناسنامه قانون- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تصویب موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

به گزارش شناسنامه قانون به نقل از خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس مصوب شد.

وی افزود: براساس تنفیذ مواد ۱۲ و ۳۰ برنامه ششم توسعه در برنامه هفتم توسعه، دولت مکلف است بدهی‌های خود را به تامین اجتماعی در طی برنامه هفتم پرداخت نماید.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد : با استهلاک بدهی های دولت ضمن ایجاد عدالت در حقوق و مزایای کارکنان تامین اجتماعی، اعم از شاغلین و بازنشستگان، باید همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز اجرایی شود.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس در تبیین این موضوع اضافه کرد: از طرفی همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری حقی است اجتناب ناپذیر که وظیفه مجلس و دولت انقلابی است.

وی اظهارکرد: واقعیت آن است که در شرایط کنونی حال بازنشستگان خوب نیست و صرفا فقط با شعار این مساله حل شدنی نیست.

حاجی بابایی با اظهار تاسف از به بن بست رسیدن نظام هماهنگ پرداخت بیان کرد: دولت باید پیشنهاد خود را در مورد نظام هماهنگ عادلانه بصورت لایحه به مجلس ارائه کند.

حاجی بابایی با اشاره به رویکرد عدالت محورانه دولت سیزدهم تاکید کرد: برای توسعه عدالت اجتماعی و رفع مشکل کارکنان شاغل و بازنشسته برنامه نظام پرداخت از وضعیت کنونی به سوی عدالت محوری هدایت خواهد شد، که بتوانیم شاهد عدالت در پرداختی ها باشیم.

وی تاکید کرد: احساس تبعیض بیش از مشکلات معیشتی کارکنان دولت را رنج می دهد، این رویکرد می تواند شادی و نشاط و امید آفرینی که از تاکیدات مقام معظم رهبری است را در میان کارکنان دولت و بازنشستگان جاری سازد.

رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس گفت: جایگاه کارکنان دولت در جهش تولید و مهار تورم را نمی توان نادیده گرفت، با رضایت شغلی کارکنان شاغل و بازنشسته انگیزه آنها در انجام وظایف خطیر شغلی افزایش خواهد یافت و به یاری خدا شاهد تحقق اهداف پیش بینی شده در این حوزه خواهیم بود.

شناسنامه قانون در پیام‌رسان‌های داخلی

دوره فشرده قانون کار
دوره طبقه بندی مشاغل

36 دیدگاه

  1. حقوقها خیلی کم است لطفا افزایشات را زودتر اعمال بفرمایید علا برکت دولت رئیسی پرکار مردمی .زنده باد رئیسی فکر فقرا ضعفاست

  2. تورا خدا این چرت وپرت ها چیست که تحویل می دهید
    شما مفهوم عدالت را با برابری و مساوات اشتباهی گرفته اید. یک نفربگوش این نماینده محترم سوپر انقلابی خودمان حدیث حضرت علی (ع)را از مفهوم عدالت ترجمه کند. ای بابا بفهمید برابری در اداره امور اجتماعی سم خطرناک است. که شوروی را با آن عظمت به زمین زد. برابری انگیزه کش است.برابری ابتکار و خلاقیت را ازبین می برد.برابری ناسپاسی در برابر خدمت افراد و مشاغل سخت ،برابری و همسان سازی حقوق دستگاه های مختلف و تخصص های گوناگون نابودی نظام اجتماعی اقتصادی را در پی خواهد داشت.
    عدالت مشوق نابرابری است اگر بفهمید و ترجمه ناقص نکنید عدالت را با مساوات اشتباهی نگیرید.

  3. وعده های سرخرمن برای اخذرای مردم هست تواین چهارسال چرااینکاررانکردید. دست پرورده مکتب فاسدآخوندی

  4. دست اقای حاج بابایی درد نکند که به فکر بازنشسته هاست ولی این حرف ها برا فاطی تموم نمی شود ما بازنشسته ها زیر بار این گرانی و تورم دیگر تحمل نداریم و استخوان هایمان خرد شدند این مصوبات اخیر مجلس پوست از سر ما کنده

  5. تو هم با اون بیمه آتیه. همه رو بیچاره کردی. فقط بلدین شعار بدین. تو که دلسوز معلمان هستی و میگی میتونم کاری انجام بدهم چرا نشدی وزیر آپ. پس سکوت لطفا

  6. سلام اینکه متناسب سازی یا همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری یک حق قاتونی میباشدواجرا نمیشود ومشکلات مالی ،معیشتی وروحی روانی وحتی بیماریهای فراوانی که به علت فقر مالی بازنشستگان رو عذاب یاحتی منجر به مرگ میشود آیا دولتمردان ونمایندگان مجلس دردنیا وآخرت خودرا جوابگو میدانند ومیتوانند در پیشگاه خداوند جواب این همه ضروزیان آنهارو بدهند وآیا عذاب وجدان آزارشان نمیدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *