کتاب استخدامی اداری ها
اخبار اداری و استخدامی

بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در صحن علنی مجلس به سال آینده موکول می‌شود

بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به دلیل بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ به سال آینده موکول می‌شود

رئیس کارگروه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس، با بیان اینکه کمیسیون اجتماعی ایراداتی را که معاونت قوانین مجلس به این طرح وارد دانسته بود را رفع کرده است تاکید کرد که بررسی آن در صحن به دلیل بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ به سال آینده موکول خواهد شد.

عباس گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح روند بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت، گفت: همانطور که پیش از این نیز گزارش دادیم، قرار بر این بود که سازمان امور اداری و استخدامی کشور لایحه‌ای را برای ساماندهی استخدام کارکنان دولت به کمیسیون اجتماعی ارائه دهد و چون به این امر مبادرت نورزید، ادامه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این طرح در نهایت در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسید و به هیات رییسه و معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی ارسال شد تا در دستورکار صحن علنی مجلس قرار بگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی ایراداتی را به این طرح وارد دانست بنابراین مجدد برای اصلاح به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع داده شد و از طریق بحث و تبادل نظر با مرکز پژوهش‌های مجلس این ایرادات برطرف شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: این طرح تا دو روز آینده مجدد به هیات رییسه ارسال خواهد شد تا در دستورکار صحن علنی مجلس قرار بگیرد. ضمن اینکه تلاش می‌کنیم بعد از اعلام وصول آن برای اینکه در اولویت دستورکار صحن نیز قرار بگیرد به جمع‌آوری امضاء از نمایندگان مجلس بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در صحن علنی مجلس که از فردا آغاز خواهد شد، سایر طرح‌ها و لوایح تا پایان زمان بررسی و تصویب آن از دستورکار صحن خارج خواهند شد، افزود: بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به دلیل بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ به سال آینده موکول می‌شود ضمن اینکه ما تلاش کردیم به گونه‌ای ایرادات آن را رفع کنیم که در زمان بررسی این طرح در صحن علنی مجلس با موانع قانونی مواجه نشده و به سرعت به تصویب برسد.

رئیس کارگروه بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به تازگی برخی نمایندگان مجلس برای جمع‌آوری امضا به منظور در اولویت قرار گرفتن این طرح اقدام کرده‌اند و این در حالی است که تا قبل از زمان اعلام وصول آن در صحن این امضاها بلااثر خواهند بود بنابراین بعد از ثبت آن در جهت جمع‌آوری امضاء از نمایندگان مجلس برای در اولویت قرار گرفتن آن نیز اقدام خواهیم کرد.

بیشتر ببینید:

2 دیدگاه

  1. دیروز یه حرفی گذاشتین امروز یه حرف دیگه..دیروز نوشته بودین که بررسی بودجه ۱۴۰۱تموم شده و بعد از تنفس مجلس که امروزه در صحن علنی مجلس

    نسبت به جمع آوری امضا ها اقدام خواهد شد

  2. اگر به سال آینده موکول شود دیگه از اهمیت خارج خواهد شد و سال آینده معلوم نیست باز چه مسائل دیگه ای پیش بیاد .

    خدا خودش رحم کنه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسنامه قانون در تلگرام